Converse obuv
Obuv

Converse obuv

História spoločnosti Converse siaha až do roku 1908. Jej zakladateľom bol Marquis M. Converse, ktorý otvoril v Massachusetts továreň s názvom Cenverse Rubber Shoe Company.

Továreň spočiatku vyrábala len gumené podrážky pre všetky druhy obuvi. Neskôr svoju pozornosť upriamila na výrobu tenisovej obuvi od ktorej plynule prešla k výrobe obuvi pre novovznikajúci šport, ktorým bol basketbal. V roku 1917 prišli na svet prvé svetoznáme Converse All-Star.

Converse obuvO pár rokov neskôr sa spoločnosti Converse podaril vynikajúci kúsok, podarilo sa jej zamestnať basketbalistu Chucka Taylora, ktorý začal nosiť All-Stary ako svoje najobľúbenejšie topánky. Taylor sa stal obchodníkom a tvárou tejto značky. Na všetkých modeloch Converse – Chuck Taylor All-Stars sa vyskytuje jeho podpis.

Najslávnejšími Converskami ostanú navždy All-Stars, ale rozhodne to nie sú jediné a posledné modely z tejto rady. Obľúbenými sa stali tiež basketbalové topánky s názvom The Weapon, v týchto topánkach sa v roku 2002 predstavil aj samotný Kobe Bryant na predávaní cien Teen Choice Awards. Ďalší model uzrel svetlo o rok neskôr a mal meno The Leaded Weapon. Obuv od Converse sa už roky vyrába v širokej palete farebných prevedení a dekorácií. Converse boli jedny z prvých tenisiek na svete. Túto značku už nejaký čas má pod palcom firma Nike.

V priebehu rokov Converse vytvorila populárne línie ako „Sport performence“, „Sport Lifestyle“ a „Sport Classics.

Converse Basketball Classics predstavuje prirodzený vývoj dedičstva Converse. Obuv tohto typu zachováva základný tvar All Star. Počas mnohých desaťročí tento model používali najlepší hráči všetkých dôb, ale aj amatéri. Do tejto skupiny zahrňujeme modely s názvom Pro Star, Pro Leather a Weapon.

Converse Performance Basketball je nová trieda obuvi, ktorá bola navrhnutá pre hru na ihriskách a v halách. Obuv kladie dôraz na pohodlie, ochranu a štýl.

Converse Sport Classics obuv z tejto rady našla uplatnenie v mnohých populárnych amerických športoch ako basketbal, dostihy, tenis, atletika, atď.

Chuck Taylor All Star – nazývané aj ako „Chucks“, „Cons“ alebo „Conies“ sú topánky z 20. storočia. Pôvodné plátenné a gumové klasické topánky  sú idolom Ameriky. Predalo sa z nich vyše 750 miliónov párov v 144 krajinách.

Jack Purcell predstavuje topánku klasického tvaru s kovovým pásikom v tvare Smile na prednej časti topánky.

Limitovaná edícia od Johna Varvatose je výsledkom spolupráce firmy Converse so svetovo presláveným americkým módnym návrhárom, ktorý sa o túto značku veľmi zaujímal. Táto edícia má znaky najobľúbenejších vzorov, ako Chuck Taylor All Star a Jack Purcell.

Converse Re-Issue sú topánky ťažiace z predchádzajúcich modelov z rady Performance. Táto skupina predstavuje novátorskú obuv nosenú našimi športovými hrdinami, ktorí zmenili históriu športu.

Converse Sport Lifestyl je obuv navrhnutá pre nosenie po ulici, v škole, či na bežné nosenie. Tento druh obuvi je vhodný pre mestskú mládež. Neodporúča sa na hracie plochy.

Converse Once Star je obľúbená najmä u skateboardistov a surfistov. Predstavuje jedinečný životný štýl, ktorý reprezentuje originalitu a individualitu.

Converse Kids predstavuje zdieľanie detstva s našimi deťmi. Converse Performance a Lifestyle pre deti a mládež sú vyvíjané a skúšané s ohľadom na deti a ich spôsob života.