farby

Čo sú dve farby?

Dve farby sú tie farby, ktoré majú rovnaký odtieň, ale rozdielnu úroveň sýtosti. Napríklad: červená aj modrá majú rovnaký odtieň, ale rozdielnu úroveň nasýtenia. Purpurová a fialová majú rovnaký odtieň, ale odlišnú úroveň nasýtenia. Tieto dva typy farieb je možné použiť spoločne alebo samostatne podľa vašich potrieb.

Ako urobiť purpurovú farbu bez červenej?

Existuje niekoľko spôsobov, ako vytvoriť purpurovú farbu bez použitia akejkoľvek červenej farby. Tu sú niektoré z nich:

1) Môžete použiť zmes žltého a zeleného (alebo iného než červeno zafarbeného pigmentu). Žltá a zelená vytvárajú oranžovú farbu. Ak teda chcete urobiť purpurovú farbu, musíte do zmesi pridať najmenej jednu kvapku žltého farbiva pred pridaním druhej kvapky zeleného farbiva.

2) Môžete použiť zmes červeného a čierneho (alebo iného než čierneho farebného pigmentu). Čierna farba vytvára čiernu farbu. Ak chcete vyrobiť purpurovú farbu, musíte do zmesi pridať najmenej jednu kvapku červeného farbiva pred pridaním druhej kvapky čierneho farbiva.

3) Môžete použiť zmes bieleho a sivého (alebo iného než šedo sfarbeného pigmentu). Biela farba vytvára bielu farbu. Ak chcete vytvoriť purpurovú farbu, musíte do zmesi pridať najmenej jednu kvapku bielej farby pred pridaním druhej kvapky sivého farbiva.

Ako urobiť purpurovú inak?

Existuje niekoľko spôsobov, ako vytvoriť purpurovú farbu iným spôsobom:

1) Môžete použiť zmes modrej a červenej (alebo iného nemodrého a nečerveno sfarbeného pigmentu). Modrá a červená vytvárajú fialovú farbu. Ak teda chcete urobiť purpurovú farbu, musíte do zmesi pridať najmenej jednu kvapku modrého farbiva pred pridaním druhej kvapky červeného farbiva.

2) Môžete použiť zmes zelenej a červenej (alebo iného nezeleného a nie červeno zafarbeného pigmentu). Zelená a červená vytvárajú žltú farbu. Ak teda chcete pripraviť purpurovú farbu, musíte do zmesi pridať najmenej jednu kvapku zeleného farbiva pred pridaním druhej kvapky červeného farbiva.

3) Môžete použiť zmes modrej a zelenej (alebo iného nemodrého a nezeleneného pigmentu). Modrá a zelená vytvárajú modrú farbu. Ak teda chcete pripraviť purpurovú farbu, musíte do zmesi pridať najmenej jednu kvapku modrého farbiva pred pridaním druhej kvapky zeleného farbiva.

Ako kombinovať dve farby?

Neexistuje konkrétne pravidlo, ako kombinovať dve farby. Všetko závisí od vašich potrieb a účelov. Napríklad, ak chcete vytvoriť zmes červenej a čiernej alebo modrej a šedej, stačí do zmesi pridať kvapku prvej farby pred pridaním druhej kvapky druhej farby. Ak chcete pripraviť zmes zelenej a žltej farby, musíte do zmesi pridať najmenej jednu kvapku zeleného farbiva pred pridaním druhej kvapky žltého farbiva.

Ako kombinovať farby pre farbivá

Neexistuje ani konkrétne pravidlo, ako kombinovať farby pre farbivá. Pamätajte, že ak chcete vytvoriť fialovú farbu, musíte do zmesi pridať červené a modré farbivá. Ak chcete pripraviť žltú farbu, musíte do zmesi pridať červené a zelené farbivo. Ak chcete pripraviť hnedú farbu, musíte do zmesi pridať červené a čierne farbivo.

Čo keby ste vyrobili nesprávne farbivo?

Ak ste vyrobili nesprávne farbivo, môžete skúsiť proces reštartovať. Ak to však nefunguje, jednoducho sa tej zmesi zbavte. Strácate čas a je to. Môžete si tiež vyzdvihnúť inú kombináciu, ak vám prvá nevychádza.

Takmer tam!

Ak ste vytvorili purpurovú farbu, potom ste takmer tam. Všetko, čo musíte urobiť, je teraz pridať zmes modrého a zeleného farbiva do zmesi červeného a žltého farbiva. Potom dajte túto zmes do kade a potom ju pomaly miešajte, aby sa všetky farbivá dostali rovnomerne po celej kadi.

Zvládli ste to! Máte purpurovo sfarbenú nádrž a je pripravená na sériovú výrobu!