ako na to?

Čo potrebujete vedieť o maľovaní na drevo?

Musíte vedieť, aký druh farby by ste mali použiť na schody. Existuje veľa druhov farieb na pece a záhradný nábytok. Niektoré z nich nie sú vhodné na vnútorné steny alebo podlahy. Ak chcete svoje schody natrieť farbou, je vhodné zvoliť správny typ lazúry a povrch dokončiť kvalitným produktom.

Ak chcete mať pekne vyzerajúce schodisko, musíte sa ubezpečiť, že povrch je hladký a bez akýchkoľvek škrabancov. Pred lakovaním povrchu budete musieť použiť nejaký druh tmelu. Tmel pomáha chrániť povrch pred vodnými škvrnami a škvrnami. Taktiež zabraňuje prenikaniu nečistôt, prachu, mastnoty, oleja a iných nečistôt do povrchov.

Ako maľovať schody a schody?

Existuje mnoho spôsobov, ako maľovať schody. Môžete použiť štetec, valček, striekaciu pištoľ, airbrush alebo dokonca pastu zo sadrokartónu. V tomto článku si povieme niečo o maľovaní schodov rôznymi metódami. Najskôr sa musíte rozhodnúť, akou farbou chcete natrieť schody a schodisko. Potom musíte zvoliť typ škvrny, ktorý najlepšie vyhovuje vašim potrebám.

Budete musieť pripraviť povrch správnym vyčistením. Potom môžete začať maľovať a po zaschnutí prvého náteru môžete prejsť na druhý náter.

Maľovanie schodiska nie je veľmi náročné, musíte si však prácu naplánovať presne a použiť kvalitnú štetku a farbu. Ak ste opatrní a venujete si čas, je veľká šanca, že budete mať pekne vyzerajúce schodisko.

Ako moriť schody?

Schodisko môžete ľahko zafarbiť pomocou značkovača škvŕn. Tieto značkovače sú na tento účel špeciálne navrhnuté a odvádzajú celkom dobrú prácu. Je len potrebné zvoliť farbu, ktorá sa vám páči, a začať ju kresliť na schodisko. Je to také jednoduché. Ak chcete na svoje schody nakresliť zložitý obrázok, môžete to urobiť tiež. Je to ako sfarbenie stránky v omaľovánke. Musíte sa len uistiť, že kreslíte cez čiary.

Ako pieskovať schody?

Brúsenie schodov je veľmi dôležité, pretože pripravuje povrch na maľovanie alebo morenie. Robí povrch hladkým a rovnomerným a farba bude bez problémov priľnúť k povrchu. Existuje veľa druhov brúsneho papiera a môžete si vybrať ten, ktorý sa vám páči najviac. Všeobecne platí, že čím je zrnitosť jemnejšia, tým bude povrch hladší. Ak je zrnitosť príliš hrubá, potom by ste mohli skončiť s odobratím časti dreva a to by bol problém.

Existujú dva spôsoby pieskovania schodiska. Môžete to urobiť buď ručne, alebo použiť brúsku. Ručné brúsenie je oveľa viac práce a väčšina ľudí už na to nemá trpezlivosť. Radšej používajú elektrickú alebo pneumatickú brúsku. Tieto brúsky sú oveľa rýchlejšie, musíte však byť opatrní, aby ste neodstránili príliš veľa dreva.

Môžete tiež použiť kombináciu ručného a elektrického brúsenia. Pomocou brúsky vyhladíte povrch a ručne obrúste oblasti, na ktorých ste už pracovali. Toto je dobrá metóda, ktorú môžete použiť, pretože vám dáva oveľa väčšiu kontrolu nad situáciou.

Aký typ farby použiť?

Na svoje schodisko môžete použiť rôzne farby. Smalt na báze oleja je veľmi dobrý a vydrží dlho, ale je ťažké s ním pracovať. Vytvára tiež veľa výparov, takže budete musieť nosiť respirátor. Vodné farby sa používajú ľahšie, ale nie sú také odolné.

Existujú aj niektoré farby, ktoré sú špeciálne vyrobené pre tvrdé drevo. Nevydržia tak dlho ako smalt na báze oleja, ale ľahšie sa nanášajú. Akrylové farby sa používajú ešte jednoduchšie a sú dobré na retušovanie, ale nie sú také odolné ako farby na tvrdé drevo.

Aký typ maliarskeho valčeka by som mal použiť?

Môžete použiť dva rôzne typy maliarskych valčekov. Najpopulárnejšou voľbou je štandardný deväťpalcový valec so štvorcovým rámom. Druhou voľbou je osem palcový valček s medovým hrebeňom alebo vaflovým vzorom. Tieto valčeky sú novšie a ešte nie tak populárne.

Ak ste už niekedy maľovali, pravdepodobne poznáte prvý typ valčeka. Sú to dobré valčeky, ktoré si však vyžadujú väčšie úsilie. Novšie valčeky s medovým hrebeňom alebo vaflovým vzorom si vyžadujú oveľa menšie úsilie. Sú pomerne nové a len málo ľudí ich pozná, majú však svoje výhody.

Oba typy valčekov je možné zakúpiť v miestnom železiarstve. Vyberte ten, o ktorom si myslíte, že bude slúžiť vašim potrebám najlepšie.

Potrebujem pred lakovaním základný náter?

Niektorí maliari vám povedia, že pred lakovaním schodiska musíte použiť základný náter. To, či je potrebné použiť základný náter, skutočne závisí od toho, ako bolo predtým schodisko natreté. Ak bol natretý farbou na báze oleja, potom by ste nemuseli používať základný náter. Na druhej strane, ak bol natretý latexovou farbou, budete musieť použiť základný náter, aby sa povrch pripravil na nový náter.