ako na to?

Čo musíte vedieť o farbe kuchynských liniek? Ako vybrať tú správnu?

Prvá vec, ktorú musíte vedieť, je, aké sú rôzne typy farieb kuchynských skriniek. Existujú tri hlavné druhy kuchynských skriniek. Sú to masívne drevo, laminát a drevotrieskové dosky. Všetky tieto typy majú svoje vlastné výhody a nevýhody. Napríklad drevotriesková doska má vyššie náklady ako iné typy skriniek, ale je oveľa silnejšia ako ostatné.

Skrinky z masívneho dreva

Skrinky z masívu sú vyrobené z jedného kusa tvrdého dreva ako je dub alebo borovica. Tieto typy skriniek sú veľmi odolné a vydržia mnoho rokov. Skrinky z masívneho dreva sa zvyčajne dodávajú so zásuvkami, policami a dverami, ktoré je možné vymaľovať tak, aby ladili s vašim dekorom. Niektoré kuchyne z masívneho dreva majú dokonca zabudované chladničky! Ak hľadáte jednoduchú kuchyňu, potom je tu masívne drevo, pretože to z vašej strany nevyžaduje príliš veľa práce.

Laminátové skrinky

Laminátové skrinky sú vyrobené z dvoch kusov dreva navzájom zlepených. Tieto typy skriniek sa ľahko inštalujú a vyzerajú skvele. Môžu byť namaľované tak, aby ladili s vašim dekorom. Ak však chcete, aby vynikli trochu viac, pravdepodobne na nich budete chcieť urobiť nejakú škvrnu alebo lak. Laminátové skrinky tvoria v dnešnej dobe väčšinu moderných návrhov kuchýň. Ak hľadáte elegantnejší vzhľad, odporučil by som použiť laminované skrinky.

Skrinky z drevotrieskovej dosky

Skrinky z drevotriesky sú vyrobené z drobných drevených častíc a sú veľmi lacné. V porovnaní s masívnym drevom sú tieto typy skriniek veľmi ľahké, takže sa s nimi dá ľahšie pohybovať. Ak sa rozhodnete pre použitie v skrinkách z drevotrieskových dosiek, buďte pri ich lakovaní opatrní, pretože farba môže ľahko nerovnomerne alebo kvapkať. Ak chcete prirodzenejší vzhľad, navrhujem použiť tento typ kuchynských skriniek, ale osobne by som ho neodporúčal nikomu inému.

Ďalšia vec, ktorú musíte premyslieť, je požadovaný štýl kuchynskej skrinky. Existuje veľa krásnych návrhov kuchýň, ktoré prichádzajú v rôznych štýloch, takže si vyberte ten, ktorý vyhovuje vašej jedinečnej osobnosti.

Kvalitné skrinky

Pokiaľ ide o kuchynské skrinky, určite dostanete to, za čo zaplatíte. Ak hľadáte nákup kuchynských liniek, ako sú tie, ktoré som popísal vyššie, budete pravdepodobne chcieť zistiť, aký druh záruky spoločnosť ponúka. Lepšie spoločnosti ponúknu doživotnú záruku na všetky svoje výrobky. Za kvalitnejšie skrinky je vždy lepšie preplatiť, pretože ich nebudete musieť tak skoro vymeniť.

Značka skriniek:

Pokiaľ ide o kuchynské skrinky, existuje veľa spoločností, ktoré vyrábajú vysoko kvalitné skrinky. Medzi najznámejšie spoločnosti patria Vaughan, KraftMaid, Pacific a Wyndham. Všetky tieto spoločnosti majú na výber z mnohých druhov kuchynských návrhov.

Váš osobný vkus:

Každý má iný vkus, pokiaľ ide o dizajn a farbu kuchynskej skrinky. Niekto má rád skutočne výrazné farby, ako je červená a žltá, zatiaľ čo iní majú radi prirodzenejšie farby, ako je krémová a svetlohnedá. Pokiaľ ide o mňa, mám rád prirodzenejšie farby, ale páči sa mi aj elegantný vzhľad niektorých dizajnov dreva. Záleží len na tom, čo sa vám páči.

Čo veľkosť kuchyne:

Predtým, ako si vyberiete niektoré návrhy kuchýň, ktoré sa vám páčia, musíte si kuchyňu zmerať, aby ste vedeli, s akým veľkým priestorom musíte pracovať. Každý dizajn má inú veľkosť a tvar, takže to, čo môže vyzerať dobre v jednej kuchyni, nemusí byť praktické v druhej. Ak sa chystáte kúpiť nový dom, potom to nie je problém, ale ak sa chystáte prerobiť svoj súčasný dom, uistite sa, že ste najskôr dostali správne rozmery.

Keď skutočne idete do obchodu a vyberiete si kuchynské skrinky, pravdepodobne si všimnete, že sú v rôznych odtieňoch. Je to spôsobené tým, že drevo je rôzne druhy dreva a má na sebe iný ochranný plášť. Niektoré z týchto náterov spôsobujú, že drevo vyzerá viac sivo alebo dokonca bielo. V závislosti na tom, aký vzhľad hľadáte, sa možno budete chcieť prezrieť skrinky a zistiť, ktoré sa vám najviac páčia.

Niektoré dvere z drevenej skrinky sú vyrobené so sklenenými oknami, aby ste videli, čo je vo vnútri. Nie som si úplne istý, prečo by to niekto chcel, pretože len sťažuje prístup a získanie toho, čo hľadáte. Samozrejme, nie každý uchováva vo svojich kuchynských skrinkách rovnaké veci, takže pre niektorých ľudí je to možno celkom pohodlie.

Keď vyberáte kuchynské skrinky, možno budete chcieť vziať do úvahy vzor vašej podlahy. Niektoré skrinky sú vyrobené s dvierkami, ktoré majú rovnakú veľkosť ako zvyšok skrinky, iné majú spodné dvere väčšie a nad nimi menšie dvere. To môže pomôcť zvýrazniť vašu podlahu, ak máte na mysli dizajn, ktorý by ste chceli dosiahnuť.

Nakoniec by ste mali zvážiť cenu. Aj keď možno zistíte, že sa vám vzhľad drevených skriniek z masívu páči, môžu byť veľmi drahé. Ak chcete kvalitu, potom za ňu zaplatíte, ak nie, potom existuje veľa spoločností, ktoré ponúkajú lacné kuchynské skrinky. Skutočne si musíte urobiť prieskum, aby ste sa nenechali oklamať a neutratili veľa peňazí za nekvalitné skrinky.