ako na to?

Čo je to Šalát Edamame: nový trend v stravovaní?

V posledných niekoľkých rokoch sa objavilo niekoľko nových potravinových trendov, ktoré si medzi spotrebiteľmi získavajú obľubu. Tie obsahujú:

1) Sójový cestovinový šalát (tiež známy ako „sójové bôby“ alebo „sójová omáčka“) – Sójové bôby obsahujú vysoké množstvo bielkovín a ďalších živín. Sú veľmi výživné, ale po uvarení do misky nemajú dobrú chuť. Niektorí kuchári sa teda snažia z nich pripraviť jedlo. Napríklad veľa reštaurácií dnes podáva tofu cestovinové šaláty. Tieto typy receptov používajú na prípravu vegetariánskeho jedla namiesto mäsa sójové bôby.

2) Kukuričný cestovinový šalát edamame – Tento typ cestovinového šalátu používa ako svoju hlavnú zložku čerstvú kukuricu. Vyrába sa z varených bielych kukuričných zŕn, potom sa zmieša s edamame rezancami a podáva sa s omáčkami ako majonéza alebo rančový dresing.

3) Cestovinový šalát z hnedej ryže – Tento typ cestovinového šalátu používa ako svoju hlavnú zložku hnedú ryžu. Je vyrobená z varenej bielej ryže a potom zmiešaná s rezancami edamame a podávaná s omáčkami ako majonéza alebo rančový dresing.

Čo je Edamame?

Edamame je malý guľatý fazuľový struk oválneho tvaru, ktorý vyzerá podobne ako fazuľa. Zvyčajne sa predávajú celé alebo zomleté ​​na pastu zvanú miso polievka. Je to bežné občerstvenie v japonských reštauráciách a konzumuje sa ako príloha. Ako príloha sú zvyčajne mierne osolené alebo ochutené omáčkou. Edamame je možné kúpiť vo väčšine supermarketov a obchodov s potravinami v sekcii medzinárodných potravín.

Aké sú rôzne typy edamame?

Existuje mnoho rôznych druhov edamame. Môžu byť varené a konzumované tak, ako sú, alebo môžu byť varené s rôznymi príchuťami. Tu je niekoľko príkladov:

1) Soľ – najobľúbenejší typ je obyčajná obyčajná soľná odroda. Predáva sa v plastových vreciach a je k dispozícii vo väčšine obchodov s potravinami.

2) Čili – zvyčajne sú bacuľaté a majú červenú farbu. Boli uvarené v pikantnej omáčke a niekedy pridané aj k iným surovinám.

3) Sezam – majú svetlohnedú pokožku a boli uvarené v omáčke zo sezamových semien. To im dodáva mierne orieškovú chuť a jedinečný vzhľad.

4) Hoisin – Jedná sa o soľný korenený edamame, ktorý bol zmiešaný s hoisin omáčkou. Hoisinová omáčka je druh sladkokyslej omáčky, ktorá sa bežne používa v čínskej kuchyni.

Cestoviny sú základnou potravinou talianskej kuchyne. Môže byť vyrobený z niekoľkých rôznych prísad, ale najbežnejšie sú pšenica a tvrdá pšenica. Existujú dve hlavné kategórie cestovín: čerstvé a suché. Suché cestoviny sa dajú dlho uskladniť a nemusia sa chladiť. Čerstvé cestoviny majú oveľa kratšiu trvanlivosť a musia byť chladené.

Ako sa vyrábajú cestoviny Edamame?

Príprava cestovín edamame zahŕňa niekoľko rôznych krokov. Najprv sa musíte naučiť, ako variť edamame. Potom musíte mať správne nástroje na výrobu čerstvých cestovín. Časť na varenie je ľahká, ale veľa ľudí nevie, ako pripraviť čerstvé cestoviny. Môžete nájsť veľa príkladov, ako to urobiť online. Je to pomerne ľahký proces. Potrebujete len trochu múky, vajcia a valček.