ako na to?

Čo je momentálne najväčší trend do vašej kuchyne?

Perzský koberec je jedným z najobľúbenejších štýlov medzi domácimi dekorátormi. Boli tu odpradávna. Perzský koberec je vyrobený z hodvábu alebo bavlny a zvyčajne je tkaný do vzoru so zlatou niťou. Perzský koberec sa pôvodne používal v domácnostiach a chrámoch, pretože sa považovali za posvätné miesta, kde sa konali náboženské obrady. V súčasnosti sú perzské koberce stále veľmi populárne v mnohých častiach sveta vrátane USA.

V niektorých krajinách, ako je Irán, existujú dokonca zákony proti zničeniu alebo poškodeniu týchto kobercov. Takže ak chcete, aby váš dom vyzeral dobre, musíte sa ubezpečiť, že ho nepoškodíte! Možno si myslíte, že perzské koberce nie sú práve praktické, pokiaľ ide o varenie, ale vyzerajú pekne. Ľahko sa tiež čistia, takže je to vždy pekné.

Existuje niekoľko rôznych druhov perzských kobercov a každý typ má svoj vlastný jedinečný dizajn. Medzi najbežnejšie patria:

Javánski Peržania – Tieto koberce sú vyrobené z jutových vlákien, čo znamená, že sú vyrobené z dreva. Juta je prírodné vlákno, ktoré prirodzene rastie v Indonézii a Malajzii.

Mantry – Tieto koberce sú známe svojimi kvetinovými vzormi. Sú tiež vyrobené z jutových vlákien a často majú fialový odtieň.

Maročania – Tieto koberce majú abstraktnejší štýl a zvyčajne obsahujú čierne vzory na béžovom alebo hnedom pozadí.

Orientálne koberce sú ideálne pre každý domov, pretože môžu miesto rozjasniť a pôsobiť teplejšie a lákavejšie. Hodia sa tiež k akémukoľvek druhu nábytku. Môžete ich dokonca umiestniť do svojej kúpeľne alebo do iných oblastí s vysokou premávkou. Ľahko sa tiež čistia, takže sa nemusíte báť veľkého množstva problémov.

Či už chcete tradičný koberec vyrobený z juty alebo niečo modernejšie, v miestnom obchode vo vašej oblasti nájdete všetko, čo potrebujete. Ak chcete skutočne ušetriť peniaze, môžete kedykoľvek nakupovať online. V skutočnosti existujú niektoré webové stránky, ktoré predávajú perzské koberce už za 50 dolárov! Je to oveľa lacnejšie ako ísť do miestneho obchodu, kde musíte zaplatiť celú cenu.

Umývateľné koberčeky

Existuje mnoho výhod, ktoré prichádzajú s umývateľnými kobercami. Najskôr sa ľahko čistia. Len ich hodíte do práčky a potom sušíte pomocou bubnovej sušičky! Ďalšou výhodou umývateľného koberca je, že môže pomôcť minimalizovať alergény vo vašej domácnosti, pretože môžete jednoducho umyť roztoče a ďalšie dráždivé látky, ktoré sa v ňom môžu nachádzať.

Umývateľné koberce majú veľa rôznych štýlov a tvarov, takže budete môcť nájsť niečo, čo sa hodí k vášmu domovu. Existuje mnoho druhov umývateľných kobercov, ako napríklad:

Ohraničené knapkins. Perfektné do jedálne, lemované knapkins sú príjemným doplnkom každého prestierania.

Koberce do kúpeľa. Umývateľné koberčeky do kúpeľne sú vynikajúce na zachytenie všetkej vody pri výstupe zo sprchy a majú rôzne veľkosti a farby.

Koberce do jedálne. Koberce do jedálne sú vynikajúce pre vašu konečnú úpravu vo vašej formálnej jedálni.

Tkaniny. Tkaniny nie sú dodávané s gumovou podložkou, ale sú skvelé na absorbovanie vody a udržanie vašich podláh v suchu.

Umývateľné koberce sú skvelou investíciou, ak chcete z dlhodobého hľadiska ušetriť peniaze. Môžu vydržať celý život, takže sa naozaj nemusíte báť, že ich budete musieť každých pár rokov vymieňať, pretože sa poškodia alebo zašpinia. Rovnako sa nemusíte báť platiť za profesionálne čistenie kobercov každých pár mesiacov.

Čo sú rôzne podložky pod koberec?

Ak nechcete, aby sa váš pekný nový koberec krútil na okrajoch, musíte použiť podložku pod koberec. Aj keď by sa to mohlo zdať trochu dodatočne, v skutočnosti je to dôležitá súčasť koberca. Pomáha zaistiť, aby sa váš koberec nepohol po podlahe, a tiež ho chráni pred pokrčením alebo iným poškodením.

Typ podložky, ktorú použijete, bude závisieť od toho, akú máte podlahu. Ak má váš dom drevené podlahy, môžete použiť plstenú podložku pod koberec, ktorá je dodávaná v rôznych hrúbkach a farbách.