ako na to?

Chyba 404 nenájdená: Ako opraviť?

Najbežnejším dôvodom, prečo webová stránka neexistuje, je skutočnosť, že bola odstránená alebo presunutá. Ak je váš web nefunkčný, najskôr musíte skontrolovať, či na ňom nie sú nejaké chyby. Uvidíte, že pri pokuse o prístup na určité stránky, ako je prihlasovacia stránka, registračný formulár, stránka s kontaktmi, atď., Sa môžu vyskytnúť problémy. Niekedy sú tieto stránky zo servera odstránené z dôvodu technických problémov.

Ak problém pretrváva, môžete sa pokúsiť dostať späť k hlavnej príčine problému. Ak sa napríklad nemôžete zaregistrovať alebo prihlásiť, mali by ste skontrolovať, či je názov vašej domény zaregistrovaný nesprávne. Ak sú v systéme zabezpečenia vášho webu technické ťažkosti, mali by ste preskúmať, či nebol napadnutý váš účet.

Ak zlyhajú iné možnosti, môžete sa bližšie pozrieť na štruktúru svojej databázy. Môžete sa pokúsiť vyriešiť problém zmenou obsahu týchto konkrétnych stránok. Ak problém stále nemôžete vyriešiť, môžete zvážiť kontaktovanie podpory.

Chyba 404 nenájdená?

Pomocou vyhľadávacieho nástroja Google môžete ľahko nájsť konkrétnu stránku na svojom webe. Hľadaním výrazu „404 nenájdené“ sa zobrazia všetky chýbajúce stránky, ktoré by ste mohli mať na svojom webe. Aj keď je stránka dostupná online, bude sa naďalej zobrazovať ako nefunkčný odkaz.

Pri pokuse o nájdenie konkrétnej stránky pomocou vyhľadávania Google sa môže zobraziť chyba „stránka sa nenašla“. Toto je prvý krok k odstráneniu chýbajúcej stránky 404.

Ako opraviť chybu 404 nenájdená?

Na webovej stránke sa zobrazuje chybové hlásenie „404 – Nenašiel sa“, čo znamená, že stránku sa na vašom webe nepodarilo nájsť. Aj keď je toto chybové hlásenie veľmi ľahké vidieť, nie vždy je ľahké ho opraviť.

Túto chybu je možné opraviť v nastaveniach vášho webu. Ak však máte web WordPress, chyba bude o niečo komplikovanejšia, pretože to môže byť spôsobené rôznymi faktormi v štruktúre vášho webu.

Jedným z najbežnejších spôsobov riešenia tejto chyby je odstránenie súborov vo vyrovnávacej pamäti na vašom webe. Môžete sa pokúsiť vyplniť vyrovnávaciu pamäť vášho webu alebo ju môžete úplne vypnúť. Ďalšie informácie o tom, ako to nájsť, nájdete v nastaveniach svojho webu.

Bežné príčiny

Hlavná príčina chyby „404 – nenájdené“ je spôsobená nefunkčným odkazom v kóde vášho webu. To znamená, že niektoré zo stránok vášho webu nie sú navzájom správne prepojené. Napríklad odkaz z vašej domovskej stránky môže odkazovať na stránku, ktorá bola odstránená alebo presunutá.

Príčinou tejto chyby môže byť aj obsah vášho webu. Nečestný doplnok niekedy môže zasahovať do obsahu vášho webu a spôsobiť všetky druhy problémov. Vždy by ste sa mali ubezpečiť, že máte inštaláciu WordPressu aktualizovanú, aby ste sa v budúcnosti vyhli takýmto chybám.

Ak sa vám stále nedarí túto chybu opraviť, mali by ste sa pokúsiť požiadať o ďalšiu pomoc oddelenie technickej podpory spoločnosti poskytujúcej webhosting.

404 Chyba Google sa nenašla

Ak hľadáte web pomocou vyhľadávacieho nástroja Google a zobrazí sa chyba „Stránka sa nenašla“, môže to spôsobiť niekoľko vecí.

Skrytý obsah

Vlastníci webových stránok niekedy skryjú na svojich webových stránkach obsah, ktorý by mali vidieť iba vyhľadávače. Robí sa to hlavne s cieľom oklamať vyhľadávače, aby si mysleli, že web má viac obsahu, ako v skutočnosti má. To spôsobí, že vyhľadávací modul zaradí webovú stránku vyššie, ako by mal byť, pretože sa zdá, že má kvalitnejší obsah ako iné webové stránky.

Skrytý obsah na webových stránkach môžete skontrolovať vyhľadaním možnosti „zobraziť zdroj“ v prehliadači. Ak tam nájdete ďalší kód, potom sa vlastník webových stránok pravdepodobne pokúša oklamať vyhľadávače vložením tohto kódu.

Webová stránka

Ďalším dôvodom, prečo sa webová stránka nemusí dať nájsť pri použití vyhľadávacieho nástroja Google, je skutočnosť, že samotná webová stránka mohla byť odstránená.

V takom prípade nebudete mať na webovú stránku vôbec prístup. Ak sa táto chyba zobrazuje stále, najlepšie urobíte, keď nájdete alternatívny zdroj informácií, ktoré hľadáte.

Chyba 404 – súbor sa nenašiel

Chyba „404 – súbor sa nenašiel“ je ďalšou bežne viditeľnou chybovou správou. Získate ho, ak sa odkaz, ktorý sa pokúšate otvoriť, nezhoduje s názvom súboru.

Ak sa napríklad pokúšate získať prístup na stránku s názvom „contact.html“, ale súbor už neexistuje, zobrazí sa toto chybové hlásenie. Môže sa to stať z rôznych dôvodov, ako je napríklad odstránenie alebo presunutie súboru z pôvodného umiestnenia.

Ak stále používate starý názov súboru, budete si musieť záložky aktualizovať manuálne. Ak nie, potom môžete jednoducho prejsť na webovú stránku prostredníctvom iného odkazu.

Táto chyba sa môže zobraziť aj vtedy, ak bol web napadnutý hackermi alebo ak sa hacker pokúša narušiť jeho fungovanie. Vírusy a malware môžu spôsobiť všetky druhy problémov s počítačom. Tieto typy v iruses nie sú dobré a budete pred nimi musieť chrániť počítač.

403 Zakázaná chyba

K chybe „403 – zakázané“ môže dôjsť z rôznych dôvodov. Rovnako ako ďalšie vyššie spomenuté chyby, aj server webovej stránky možno prechádza údržbou.

Najbežnejším dôvodom je však to, že nemáte povolenie na prístup na určitú stránku. Môže to byť z viacerých dôvodov, napríklad k tomu, že je stránka chránená heslom, ktoré nemáte alebo nemáte povolenie na prístup k nej.

Existujú aj prípady, keď webové stránky menia svoje odkazy a názvy súborov. Ak sa pokúsite získať prístup na stránku, ktorá bola presunutá alebo premenovaná, zobrazí sa táto chyba.

Najlepšie, čo môžete v tejto situácii urobiť, je skontrolovať akékoľvek aktualizácie týkajúce sa webových stránok. Uistite sa, že na prístup na webovú stránku používate správny názov alebo odkazy.

Záver

Toto sú iba niektoré z najčastejšie videných chýb, s ktorými sa môžete pri prehliadaní webu stretnúť. Vedieť, ako riešiť tieto druhy problémov, vám spríjemní prácu s internetom.

Ak narazíte na akékoľvek ďalšie bežné chybové správy, ktoré nie sú zahrnuté v tomto článku, dajte nám prosím vedieť v sekcii komentárov nižšie.