Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Bavlnené obliečky

Bavlnené obliečky

Bavlnené obliečky

Bavlna, tkanina vyrábaná z krovitej rastliny zvanej bavlnník je dnes najvýznamnejším materiálom pre výrobu tkanín. Bavlnené tkaniny rýchlo vytlačili vlnené látky, pretože sú ľahšie na dopestovanie, sú pevné, dobre prateľné a príjemné na dotyk.

Bavlna sa stala tak populárnou najmä pri rozvoji automatických zariadení na čistenie bavlny v južnej časti Severnej Ameriky, čo prispelo k rapídnemu rozvoju textilných závodov a poklesu cien textílií.

Bavlnené obliečkyBavlna sa dnes využíva v päťdesiatich percentách vyrábaných tkaní, najmä šatstva nábytku a posteľného oblečenia. Bavlené obliečky a posteľné prádlo sú príjemné na dotyk, dobre odvádzajú teplo a vlhkosť čím zaručia príjemný spánok, dôležitý pre dobrý odpočinok organizmu.

Ak chcete kvalitné obliečky, tak máte jedinú možnosť, zvoliť si bavlnené obliečky. Ich životnosť nieje skrátená namáhaním ani častým praním, bavlnené obliežky nemajú žiadny odér a majú výbornú schopnosť absorbovať ten ľudský.

Aj keď bavlna je veľmi vhodná tkaniny z čistej bavlny sa už nepoužívajú skoro vôbec. Syntetické vlákno dokáže vylepšiť vlastnosti bavlny tak, že je odolnejšia, príjemnejšia na dotyk, poprípade belšia.

Ďalším druhom bavlnených oliečok sú flanelové, ktoré sú vyrobené z z kvalitnej, veľmi jemne česanej bavlny, ktorá pôsobí príjemne na dotyk a je obľúbená pre hrejivosť a mäkkosť. Prirodzeným opakom sú krepové obliečky ktoré sú lúhované a sú obľúbené najmä preto že ich netreba žehliť.