Balzam na vlasy
Vlasy

Balzam na vlasy

Vaše vlasy si zaslúžia rovnakú starostlivosť ako pleť, krk či iná časť tela. Nejedna žena túži po krásnych vlasoch. Sexy vlasy môžete docieliť používaním malých pomocníkov v podobe zábalov, masiek, olejov a samozrejme balzamov.

Môžete siahnuť po produktoch v obchodoch, alebo si skúsite pomôcť domácou lekárňou. Pravidelné zábaly vrátia aspoň čiastočne vašim vlasom pevnosť, lesk, silu a zamedzia ďalšiemu štiepeniu končekov.

Balzam na vlasyPre zdravé ale i choré vlasy je dobré, pokiaľ im dvakrát alebo trikrát do mesiaca poskytnete intenzívnejšiu kúru vo forme vlasového zábalu. Vlasové zábaly pomáhajú obnoviť vlasy, ktoré sú poškodené buď mechanickým namáhaním, farbením, odfarbovaním, stresom alebo prírodnými vplyvmi.

Na trhu je veľké množstvo rôznych vlasových prípravkov pre domácu aplikáciu. Pri ich výbere si však pozorne prečítajte návod a uistite sa, či je zábal určený pre váš typ vlasov. Ak sa rozhodnete skúsiť si pripraviť vlasový balzam doma sama, tu je niekoľko inšpirácii.

Pri oplachovaní vlasov je vhodné do vody pridať trocha octu alebo citrónovej šťavy (okyslíte tak vodu), dobré je to najmä vtedy ak má váš šampón zásadité pH.

V prípade, že máte doma tvrdú vodu na jej zmäkčenie môžete použiť borax, ktorý dostupný bežne v lekárňach, stačí pol lyžičky na liter vody.

Majú vaše vlasy svetlú farbu a chcete aby dostali zlatistý nádych? Potom opláchnite vlasy odvarom z cibuľových šupiek. Obľúbeným balzamom je i odvar z rumančeka, šalvie či lipového kvetu. Na jeden liter vody postačí za hrsť sušených byliniek.

Pre tmavé vlasy sú vhodné odvary z dubovej kôry, chmeľových šišiek, vlašského orechu alebo puškvorcového podzemku.

Ak sú vaše vlasy mastné potom je vhodné používať odvar z prasličky poľnej. Ako kondicionér na oplachovanie dobre poslúži svetlé pivo, ktoré má posilňujúci účinok a zlepšuje poddajnosť vlasov.

Na suché vlasy je vhodné aplikovať skôr zábaly na báze olivového oleja, ktorý môžete zmiešať s vaječnými žĺtkami.