ako na to?

Ako zvýšiť tlak čerpadla bazénu?

Existuje mnoho spôsobov, ako zvýšiť tlak čerpadla bazénu. Môžete použiť rôzne typy čerpadiel alebo môžete nainštalovať špeciálne čerpadlá. Existuje niekoľko typov čerpadiel, ktoré možno použiť na zvýšenie tlaku čerpadla bazénu. Niektoré z nich zahŕňajú:

Pool Pump (Pump) – Zariadenie, ktoré zvyšuje prietok vody cez systém.

Čerpadlo s magnetickým pohonom (čerpadlo) – Magnetické čerpadlo má magnet, ktorý sa otáča otáčaním motora. Magnet sa otáča vo vnútri cievky, ktorá vytvára magnetické pole. Toto magnetické pole sa používa na to, aby tekutina (zvyčajne voda) prúdila z jedného bodu do druhého.

Membránové čerpadlo (čerpadlo) – čerpadlo, ktoré pomocou pružnej membrány vytvára tlak v požadovanom smere. Tlak sa vytvára zväčšením povrchu.

Drenážne čerpadlo (čerpadlo) – čerpadlo, ktoré sa používa na vyprázdnenie oblasti s vodou.

Piestové čerpadlo (čerpadlo) – čerpadlo, ktoré pomocou piestu vytvára tlak v požadovanom smere.

Existuje mnoho ďalších typov čerpadiel, ktoré môžete použiť na zvýšenie tlaku vášho bazénového čerpadla. Môžete tiež použiť špeciálne čerpadlá. Špeciálne čerpadlá zahŕňajú:

Pieskové filtračné čerpadlo (čerpadlo) – čerpadlo, ktoré sa používa pre pieskové filtre.

Skimmery (čerpadlo) – čerpadlo, ktoré sa používa na skimmery.

Čerpadlá na vypúšťanie (čerpadlo) – Čerpadlo, ktoré sa používa na vypúšťanie vody.

Ak neviete, aké čerpadlo použiť alebo aký typ čerpadla použiť, vytvorili sme príručku, ako vybrať správne čerpadlo pre váš bazén. Pri výbere čerpadla je potrebné vziať do úvahy niekoľko faktorov. Najdôležitejším faktorom je veľkosť vášho bazéna. Veľkosť vášho bazéna určí najlepšie čerpadlo pre vašu aplikáciu. Môžete tiež použiť generické čerpadlo pre váš bazén. Sú lacné a nákladovo efektívne, ale nefungujú tak efektívne ako iné typy čerpadiel.

Ak použijete nesprávne čerpadlo, nebude pracovať tak efektívne. Môže to byť nákladné a stratiť veľa času. Používanie správneho čerpadla môže pomôcť vášmu bazénu pracovať efektívnejšie a efektívnejšie. Vytvorili sme sprievodcu výberom správneho čerpadla pre váš konkrétny bazén. Uvádzame niekoľko faktorov, ktoré musíte brať do úvahy pri výbere čerpadla. Patria sem veľkosť vášho bazéna, typ použitej filtrácie a niekoľko ďalších faktorov. Odporúčame tiež niekoľko rôznych čerpadiel pre váš typ bazénu.

V tomto článku hovoríme o tom, ako zvýšiť tlak čerpadla bazénu. To je možné vykonať pomocou niekoľkých rôznych metód. V článku si prejdeme niekoľko z týchto metód. Mali by ste zvoliť metódu alebo kombináciu metód, ktoré najlepšie vyhovujú vám a vášmu bazénu. Ďalej sme načrtli niekoľko rôznych metód.

Metódu, ktorú môžete použiť na zvýšenie tlaku vo svojej pumpe, je pieskovanie alebo filtrovanie DE. Toto je bežná metóda, ktorú používa veľa združení. Oba tieto typy filtrov môžu pomôcť vašej pumpe šetriť energiu. DE filtrácia je metóda, ktorú je možné použiť na odstránenie chlóru z vody v bazéne. To môže pomôcť vášmu chlóru vydržať dlhšie. Pri použití tejto metódy nebudete musieť do bazénu pridávať toľko chlóru. Tým sa zníži množstvo chemikálie, ktorá sa nachádza vo vašom bazéne.

To spôsobí, že rovnováha pH bude neutrálnejšia a to môže tiež znížiť množstvo rias a iných mikroorganizmov, ktoré rastú vo vašom bazéne. Môže sa tiež znížiť množstvo energie, ktoré vaše čerpadlo spotrebuje. Je to tak preto, lebo čerpadlo nemusí tlačiť vodu tak tvrdo. To všetko môže zvýšiť účinnosť vašej pumpy.

Ďalšou metódou, ktorú možno použiť na zvýšenie tlaku v pumpe, je použitie zosilňovača rýchlosti alebo zosilňovača tlaku. Tieto zariadenia môžu pomôcť vášmu čerpadlu pracovať efektívnejšie. Môžu zvýšiť tlak, na ktorý vaše čerpadlo tlačí vodu. To pomáha vášmu filtru spotrebovať menej energie a pracovať efektívnejšie.

Existuje niekoľko rôznych typov zosilňovačov tlaku. Jedným typom je pomocné čerpadlo. Tento typ čerpadla sa dá použiť na natlačenie vody z vášho bazéna do filtra alebo cez iné potrubie. Môže to zvýšiť tlak vo vašom potrubí a uľahčiť čerpadlu čerpanie vody.

Ďalším typom zosilňovača tlaku je tlakový vákuový prerušovač alebo PVB. Tento typ zariadenia dokáže monitorovať tlak vody vo vašich potrubiach. Ak je tlak príliš vysoký, môže uvoľniť malé množstvo vody, aby sa tlak vrátil na normálnu úroveň. To pomáha zabrániť prehriatiu pumpy.

Použitie tlakového vákuového vypínača môže pomôcť vášmu čerpadlu v bazéne spotrebovať menej energie a tiež ho chrániť pred poškodením. To všetko môže pomôcť vašej pumpe vydržať dlhšie a tiež vám ušetrí peniaze z dlhodobého hľadiska. To je dôvod, prečo by ste mali zvážiť použitie tlakového vákuového vypínača so svojím bazénovým čerpadlom.

Filtre sú nevyhnutnou súčasťou každého bazéna. Používajú sa na zbavenie sa nežiaducich zvyškov a kontaminantov z vody v bazéne. Tieto časti sa tiež môžu ľahko upchať, čo znižuje tlak na čerpadlo. Rozbitý filter môže spôsobiť prehriatie čerpadla, čo môže viesť k veľkým problémom. Je dôležité, aby ste sa naučili, ako sa starať o filtre bazéna.

Ďalej uvádzame niekoľko rôznych typov filtrov bazénov, ktoré môžete pre svoj bazén použiť. Budeme diskutovať o tom, ako každý z nich pracuje a čo robí. Týmto spôsobom si môžete zvoliť ten pravý filter pre vaše konkrétne potreby bazéna.

Sitká na koše

Koše sú sitkové typy, ktoré majú v sebe štrbiny. Môžu byť použité na čistenie jemných nečistôt z vody vo vašom bazéne. Pracujú tak, že zachytávajú trosky a nechajú cez nich prejsť zvyšok vody. Môžu byť vyčistené a použité opakovane. Možno budete musieť občas vymeniť vložku filtra.

Filtre kaziet

Tieto filtre používajú na zachytávanie zvyškov papier, vlákno alebo plast. Môžu byť vyčistené a opakovane použité viackrát. Tieto filtre môžete vyčistiť pomocou kefy alebo prepláchnutej vody z vášho bazénového čerpadla.

Filtre kremeliny

Tieto filtre používajú kremelinu na odfiltrovanie menších zvyškov z vody. Tento typ filtra je potrebné raz za čas vymeniť.

Pieskové filtre

Tieto filtre používajú piesok na zbavenie sa zvyškov z vody v bazéne. Dajú sa vyčistiť a znovu použiť, ale musia sa vymeniť raz za čas.

Skimmery

Tieto filtre sa používajú na odstránenie listov a zvyškov vody z povrchu vody. Dajú sa vyčistiť a znovu použiť. Tieto filtre by sa mali občas utrieť, ale nemali by sa ponoriť pod vodu.

Disperzné filtre

Tieto filtre používajú sieťový materiál na odfiltrovanie zvyškov z vody. Pred výmenou je možné ich niekoľkokrát vyčistiť a znovu použiť.

Vypúšťacie čerpadlá

Tieto čerpadlá sa používajú na odstránenie vody z vášho bazéna. Vodu môžu odvádzať odtokom vo vašom bazéne alebo späť do bazéna cez filter. Môžu byť tiež použité spolu s vašim filtrom na vypúšťanie vody z bazéna. Mali by ste ich pravidelne čistiť a opravovať.

Vodopády

Tieto čerpadlá sa používajú na to, aby sa voda presunula cez okraj vášho bazéna. Môžu byť použité v súlade s inými filtračnými systémami alebo samotné. Tieto sa niekedy dajú použiť v spojení s inými filtračnými systémami.

Osvetlenie bazéna

Vďaka širokej ponuke možností osvetlenia by ste nemali mať problém nájsť také, ktoré sa hodí k vášmu bazénu aj k štýlu vášho domova.

Tu je niekoľko rôznych typov osvetlenia, ktoré môžete použiť vo svojom bazéne a okolo neho:

Tunely

Jedná sa o svetlá z optických vlákien, ktoré prechádzajú cez vnútorný alebo vonkajší okraj vášho bazéna. Po zapnutí tak vznikne efekt svetelného tunela. Tieto svetlá môžu byť umiestnené pod vodou alebo pozdĺž okraja bazéna.

Povrchové svetlá

Tieto svetlá sedia na povrchu vášho bazéna a svietia dolu. Môžu byť použité samostatne alebo v skupine na odlišný vzhľad vášho bazéna.

Podvodné svetlá

Tieto svetlá sú umiestnené pod vodou a vydávajú jemnejšiu žiaru ako povrchové svetlá. Môžu sa tiež použiť samostatne alebo v skupine na zmenu celkového vzhľadu vášho bazéna.

Dome Lights

Tieto svetlá sú podobné ako tunelové svetlá, ibaže sedia nad vašim bazénom a svietia doň namiesto toho, aby bežali po okraji.

Systém riadenia osvetlenia

Svetlá vo vašom bazéne môžete ovládať na diaľku pomocou systému ovládania osvetlenia. Takto je ľahké rozsvietiť svetlá skôr, ako vstúpite, a vypnúť ich po vystúpení.

Ďalšie možnosti osvetlenia

To sú len niektoré z najbežnejších možností osvetlenia. Existuje mnoho rôznych typov svetiel, ktoré môžete použiť vo vašom bazéne a okolo neho. Vždy sa poraďte s odborníkom, ktorý vám pomôže rozhodnúť sa, aké svetlá budú vyzerať najlepšie vo vašom bazéne a okolo neho.

Odpadový skimmer

Toto je skimmer navrhnutý špeciálne na odstraňovanie veľkých nečistôt z vášho bazéna. To môže byť naozaj užitočné, ak chcete, aby sa hlavný skimmer chránil pred veľkými predmetmi.

Svetelný časovač

Slúžia na ovládanie podvodných svetiel a je možné ich nastaviť tak, aby sa svetlá automaticky zapínali a vypínali. Vďaka tomu sa môže zdať, že niekto používa bazén, keď je to v skutočnosti iba časovač.

Časovač pumpy

Jedná sa o časovače, ktoré je možné nastaviť na zapínanie a vypínanie čerpadiel. Mnohokrát sa používajú v spojení s riadiacim systémom osvetlenia.

Bezpečnostné kryty

Tieto kryty sú vyrobené z pevného, ​​tkaného materiálu a slúžia na úplné zakrytie vášho bazéna, keď sa práve nepoužíva. Toto zabráni deťom a domácim zvieratám v páde do bazéna.

Čističe poťahov

Čističe krytu sú zariadenia, ktoré čistia váš bezpečnostný kryt. Odstraňujú lístie, nečistoty a iné nečistoty, ktoré by sa mohli hromadiť na vašom bezpečnostnom kryte.

Zberače trosiek

Jedná sa o skimmery určené na odstraňovanie veľkých nečistôt z vášho bazéna. Môžu byť použité v spojení s vašim hlavným skimmerom alebo samotné.

Flexibilné skimmery

Jedná sa o skimmery, ktoré plávajú na povrchu vášho bazéna a je možné ich podľa potreby posúvať. Odstraňujú zvyšky z povrchu vášho bazéna.

Skim siete

Tieto siete sa používajú na odstránenie nečistôt, ktoré plávajú na povrchu vášho bazéna. Môžu byť držané v ruke alebo pripevnené k tyči.

Výrobcovia solárnych krytov

Jedná sa o zariadenia, ktoré sú umiestnené nad vašim bezpečnostným krytom a ohrievajú ho na slnku. Vyhrievaný kryt udržuje váš bazén teplejší, čo vám bráni v použití solárneho krytu.

Vodné prvky

Ak hľadáte niečo, čo by vás zaujímalo k vášmu bazénu, môžu to robiť práve vodné prvky. Vodné prvky je možné používať buď v bazéne alebo pri bazéne. Niektoré bežné typy vodných prvkov zahŕňajú fontány, vodné trysky a bazény s vodopádmi.

Fontány a vodopády

Používajú sa na doplnenie upokojujúceho zvuku do oblasti vášho bazéna. Existuje veľa rôznych typov fontán a vodopádov, od malých stolových modelov až po veľké stavby.

Trysky pri bazéne

Jedná sa o podvodné dýzy používané na striekanie vody rôznymi formami. Môžu poskytnúť deťom príjemný relaxačný pocit alebo zábavnú aktivitu.

Kúpele a vírivky

Používajú sa na relaxáciu a môžu byť umiestnené buď v bazéne alebo vedľa neho. Môžu byť také jednoduché ako prenosná vírivka, ktorú si môžete nainštalovať do bazénu, alebo také zložité ako stála budova kúpeľov.

Vodné prvky pre deti

Používajú sa na pridanie vodných prvkov, ako sú vodopády a trysky, do detského bazéna alebo kúpeľa. To môže poskytnúť zábavu a bezpečnosť súčasne.


Bez ohľadu na to, čo hľadáte robiť vo svojom bazéne alebo okolo neho, je tu niečo, čo vám pomôže. Vždy, keď je to potrebné, používajte správne bezpečnostné vybavenie a bavte sa.

Odkvapávač

Jedná sa o zariadenia používané na odstraňovanie listov a iných zvyškov, ktoré by mohli spadnúť do vašich odkvapov.