ako na to?

Ako zmenšiť mikinu?

Zmenšenie mikiny s kapucňou je jedným z najpopulárnejších spôsobov obliekania oblečenia. Mikinu môžete zmenšiť rôznymi spôsobmi. Existuje niekoľko metód, ktoré vám umožnia dosiahnuť požadovaný výsledok.

Možno budete chcieť zvážiť zmenšenie mikiny so sušičkou. Ak nemáte tušenie, čo tým myslím, tak čítajte ďalej.

Ako zmenšiť mikinu so sušičkou?

Zmenšenie mikiny so sušičkou je veľmi populárny spôsob, ako túto prácu splniť. Ľudia dávajú prednosť tomu, aby mikiny hodili do sušičky, namiesto toho, aby prešli pracím cyklom.

Toto by ste však nemali považovať za životaschopnú možnosť zmenšovania odevov. Sušička spôsobí zmenšenie a vyblednutie vášho oblečenia.

Túto metódu by ste mali používať iba ako posledná možnosť.

Ako zmenšiť mikinu v práčke?

Vaša práčka je pravdepodobne najlepšou voľbou na zmenšenie mikiny s kapucňou. Pri tejto metóde sa však môžete stretnúť s niekoľkými problémami.

Pravdepodobne narazíte na rovnaké problémy, aké by ste zaznamenali pri prechode mikiny na bežný prací cyklus.

Mikiny s kapucňou sú náchylné na zmenšenie a vyblednutie pri normálnom praní.

Ak chcete zmenšiť svoju mikinu v práčke, mali by ste určite použiť studenú vodu. Toto je veľmi dôležitý krok, pretože použitie horúcej vody spôsobí, že sa mikina zmenší a ešte viac vybledne.

Niektorí ľudia radi používajú pri praní aviváže aviváž. To môže spôsobiť problémy, ak ho používate pri zmenšovaní odevu.

Väčšina aviváže je navrhnutá tak, aby bolo oblečenie menej odolné voči vode a čistiacim prostriedkom. To znamená, že ak použijete aviváž, bude vaše oblečenie pri praní náchylnejšie na zmenšovanie.

Mali by ste sa tomu vyhnúť za každú cenu!

Skúste mikinu umyť sama. Takto zabránite treniu mikiny s odevom v práčke. Trenie je to, čo spôsobuje rýchlejšie opotrebovanie odevov.

Rovnaký koncept platí, aj keď sa snažíte zmenšiť mikinu.

Po vybratí mikiny z práčky by ste ju mali opláchnuť v umývadle, aby ste sa zbavili akýchkoľvek saponátov a aviváže.

Toto zabráni príliš rýchlemu opotrebovaniu mikiny.

Ako zmenšiť mikinu v sušičke?

Zmenšenie mikiny v sušičke môže byť veľmi jednoduché. Problém je v tom, že sušička spôsobuje vyblednutie a opotrebenie odevov rýchlejšie ako zvyčajne. Ak však nemáte prístup k práčke, možno budete musieť siahnuť po použití sušičky.

Túto metódu by ste mali používať iba ako poslednú možnosť!

Sušičku by ste mali používať iba vtedy, ak chcete, aby vaše oblečenie vyzeralo staro a opotrebovane. Ak sa nesnažíte dosiahnuť tento vzhľad, navrhujem vyhnúť sa sušičke úplne.

Ak skutočne potrebujete zmenšiť mikinu, potom by som navrhol, aby ste sušičku používali iba ako doplnok k praniu mikiny v práčke.

Normálne pranie mikiny zabráni jej príliš rýchlemu opotrebovaniu.

Najlepším spôsobom, ako mikinu vysušiť, je zavesiť ju po vybratí z práčky. Ak ho zavesíte, umožníte mu prúdenie vzduchu cez odev a to mu pomôže rýchlejšie vysušiť.

Toto nemusí byť najpohodlnejšia možnosť, ale z dlhodobého hľadiska je to pre mikinu oveľa lepšie.

Ako zmenšiť mikinu s octom?

Mnoho ľudí rád používa ocot ako alternatívu aviváže. Je to lacný a efektívny spôsob zjemňovania odevov bez použitia chemikálií.

Môžete tiež použiť ocot na zmenšenie mikiny s kapucňou. Ocot spôsobí, že sa mikina po niekoľkých praniach stiahne a uschne.

Mikinu musíte ponoriť do kúpeľa s octom. Môžete to urobiť tak, že do vane napustíte toľko octu, aby ste mikinu zakryli.

Mikinu nechajte aspoň 24 hodín máčať. Možno budete tiež chcieť na namočenie mikiny s kapucňou alebo masážnym prístrojom na chrbát.

Po 24 hodinách mikinu z vane vyberte a dôkladne ju opláchnite. Možno budete musieť použiť valce na odstránenie všetkých škvŕn, ktoré po sebe zanechá ocot.

Mikina by mala byť po tomto procese pripravená na nosenie. Ocotová vôňa časom slabne, ale môže sa stále vyskytovať až do ďalšieho umytia mikiny.

Ak nechcete, aby octová vôňa pretrvávala, navrhujem vám, aby ste ju vyprali malým množstvom aviváže.

Ako zmenšiť mikinu na slnku?

Mnoho látok sa dokáže zmenšiť, ak ich umiestnite na priame slnečné svetlo. Slnko má schopnosť rozkladať mnoho rôznych zlúčenín, ktoré sa používajú v tkaninách.

Slnko má tiež schopnosť meniť textúru odevu. Môže to spôsobiť, že oblečenie bude veľmi tuhé a krehké.

Túto vlastnosť slnka môžete využiť na trvalé zmenšenie mikiny s kapucňou.

Ak umiestnite mikinu vonku počas dňa, zmenší sa to. Pred vystavením odevu slnku by ste odev mali prevrátiť naruby.

Keď bude mikina dostatočne opotrebovaná a ošúchaná, mala by byť vhodná pre vaše batoľa.

Táto metóda nebude fungovať s mikinami tmavej farby, pretože nie sú schopné absorbovať dostatok slnečného žiarenia. Túto metódu by ste mali používať iba so svetlými mikinami.

Mikinu môžete tiež zmenšiť pomocou mrazničky. To nespôsobí to, že sa mikina zmenší tak ako vyššie uvedené spôsoby, ale prinesie lepšie výsledky ako bežné pranie.

Mraznička je schopná spôsobiť zhlukovanie akrylových vlákien. To spôsobí trvalú zmenu mikiny, ktorá mu umožní zmenšenie.

Mikinu vložte do uzatvárateľného plastového vrecka a vložte ju do mrazničky.

Mikinu nechajte v mrazničke najmenej 48 hodín. Mikina by mala byť po vybratí z mrazničky mierne vlhká.

Ak mikina nie je vlhká, môžete ju umiestniť späť do mrazničky na ďalších 12 hodín.

Mikina by mala byť po vybratí z mrazničky vlhká, tuhá a krehká.

Položte mikinu na rovný povrch a porazte ju valčekom alebo podobným predmetom. Mali by ste doň zasiahnuť dostatočne často, aby sa vlákna zhlukovali.

Vaše batoľa by teraz malo byť schopné nosiť mikinu.

Ako zmenšiť mikinu v sušičke?

Mikinu s kapucňou môžete tiež vložiť do sušičky, aby sa zmenšila. Toto nie je najlepší spôsob použitia, ale prináša lepšie výsledky ako bežné pranie.

Túto metódu by ste mali používať iba s tmavými mikinami, pretože by sa mohli poškodiť svetlé mikiny.

Mikinu vložte do sušičky spolu s dvoma alebo tromi mokrými uterákmi.

Prepnite nastavenie sušiča na horúce a nechajte mikinu bubnovať, kým sa nezmenší tak, ako by ste chceli.

Keď sa mikina dostatočne zmenšila, vyberte ju zo sušičky a nechajte ju úplne vychladnúť predtým, ako ju oblečiete batoľa.

Ako umyť mikinu?

Umývanie mikiny vášho batoľa je veľmi jednoduché. Mikinu by ste mali umyť po znečistení alebo zápachu. Pranie mikiny tiež spôsobí, že bude opäť nadýchaná a mäkká.

Väčšinu mikiny s kapucňou môžete prať v práčke na bežný cyklus.

Mikinu s kapucňou umyte studenou vodou. Môžete tiež použiť ten istý ocot, ktorý bol spomenutý vo vyššie uvedených metódach, aby ste zabránili tomu, že mikina bude vyvíjať zápach. Nepoužívajte však príliš veľa octu, pretože to môže spôsobiť spustenie farieb mikiny.

Po ukončení cyklu by ste mali mikinu prepláchnuť, kým voda nevytečie.

Mikinu zaveste do sucha. Môžete ho tiež umiestniť do sušičky, ale to môže spôsobiť, že sa mikina mierne zmenší.