Móda

Ako zmenšiť koženú peňaženku?

V dnešnej dobe sú veľmi populárne sťahovacie kožené peňaženky. Ľudia chcú ušetriť peniaze a neradi trávia veľa času hľadaním správnej veľkosti a farby peňaženky. Namiesto nosenia objemných peňaženiek uprednostňujú nákup malých tašiek alebo kabeliek.

Problém zmenšujúcich sa kožených peňaženiek spočíva v tom, že to trvá dlho. Budete musieť chvíľu venovať krájaniu svojej starej peňaženky a potom ju budete musieť namočiť do vody, kým úplne nevyschne, a potom ju znova zložiť. To nie je sranda! Takže ak hľadáte niečo rýchle a ľahké, potom by zmenšené kožené peňaženky nemuseli byť pre vás.

Existujú však aj iné spôsoby, ako zmenšiť kožené peňaženky bez toho, aby ste museli najskôr čakať na ich vysušenie. Jedným zo spôsobov je použitie bielidla a horúcej vody. Ďalšia metóda spočíva v namočení peňaženky do roztoku octu a soli. Obidva spôsoby fungujú dobre, ale trvá im dlhšie, než len jednoducho vybrať starú peňaženku a nechať ju namočenú v horúcej vode.

Aký je najlepší spôsob zmenšovania kožených peňaženiek? Najlepším spôsobom je použiť na kožu nejaký druh zdroja tepla. Použitím tepla sa koža stiahne a zmenší. Je to naozaj také ľahké, ale ako v každom, aj tu sú niektoré nevýhody. Napríklad, ak použijete príliš veľa tepla, riskujete, že si poškodíte peňaženku a urobíte ju lepkavou alebo páchnucou. Príliš veľa tepla môže tiež viesť k zmene farby vašej peňaženky (zvyčajne ide o tmavšiu farbu, ktorá sa viac podobá spáleniu).

Najlepším spôsobom, ako aplikovať teplo, je sušič vlasov. Toto je pravdepodobne najrýchlejší a najjednoduchší spôsob zmenšenia vašej peňaženky, takže je ideálny pre ľudí, ktorí chcú ušetriť peniaze za nákup novej. Dajte pozor, aby ste ho používali iba niekoľko sekúnd a aby ste ho najskôr otestovali na vnútornej výstelke. Ak sa po niekoľkých pokusoch podšívka zdá byť stále príliš veľká, mohlo by byť lepšie, keby ste sa pozreli po iných metódach.

Ďalšie spôsoby zmenšenia peňaženky:

Pred začatím procesu budete musieť z koženej peňaženky najskôr odstrániť všetok obsah (kreditné karty, fotografie, preukazy totožnosti atď.).

Možnosť 1: Varte vodu a namočte

Varte veľký hrniec s vodou.

Akonáhle voda zovrie, opatrne ju nalejte do väčšej nádoby (postačí vám to čistý odpadkový kôš).

Namočte peňaženku do horúcej vody asi na hodinu.

Možnosť 2: Namočte ocot a soľ

Nalejte trochu bieleho octu a soli do veľkej nádoby (postačí vám to čistý odpadkový kôš).

Namočte peňaženku do zmesi octu a soli na asi 2 hodiny.

Možnosť 3: Sušič vlasov

Pripojte sušič vlasov a zapnite ho na nízku teplotu.

Držte sušičku nad koženou peňaženkou (samozrejme dodržujte bezpečnú vzdialenosť).

Pohybujte sušičkou tam a späť po koži, kým sa nezačne zmenšovať.

Pokračujte v tomto procese, kým sa vaša kožená peňaženka nezmenší na požadovanú veľkosť.

Po dokončení by ste mali peňaženku utrieť vlhkou handričkou a potom ju nechať zaschnúť.

Tieto 3 metódy by mali pre vás fungovať, ale možno ich budete chcieť najskôr otestovať na starej peňaženke, až potom ich môžete použiť na úplne novú. Ak ich vyskúšate, nezabudnite použiť sušič vlasov iba na podšívku a nie zvonka svojej peňaženky.

Ako čistiť a udržiavať peňaženku

Koža je prírodný produkt, ktorý bude časom opotrebovaný. Pomôžete udržiavať koženú peňaženku v dobrom stave tým, že ju budete udržiavať čistú a zvlhčenú. Jedným zo spôsobov, ako to urobiť, je každých pár mesiacov použiť nejaký kondicionér na kožu. Pomôže to kožu vyživiť a predĺžiť jej životnosť.

Mali by ste sa tiež vyhnúť umiestňovaniu peňaženky do vlhkého prostredia, pretože vlhkosť môže spôsobiť hromadenie plesní. Je tiež dobré vyhnúť sa skladovaniu v blízkosti akýchkoľvek zdrojov tepla, ako sú radiátory alebo motory vášho automobilu.

Ako ukladať peňaženku

Ak peňaženku nepoužívate, najlepšie ju môžete uložiť v zásuvke pri posteli alebo v zadnej časti skrinky. To ju pomôže chrániť pred škodlivými UV lúčmi, ktoré môžu spôsobiť vysušenie a popraskanie kože.

Ako zistiť, či je vaša peňaženka z pravej kože

Existuje niekoľko spôsobov, ako môžete zistiť, či je vaša peňaženka originálna koža. Jedným z jednoduchých spôsobov je trenie kože. Pravá koža bude hladká, keď bude jemne trená v jednom smere, a bude sa cítiť drsná, keď bude trieť v druhom smere. Falošná koža to neurobí, ale zostane rovnaká, nech ju budete trieť akýmkoľvek spôsobom.

Môžete tiež urobiť test na vodu. Ponorte prst do trochy vody a potom peňaženku pretrite. Pravá koža absorbuje časť vody, ale falošná koža bude jednoducho buď vodou nedotknutá, alebo sa prevedie priamo na vaše oblečenie.

V neposlednom rade môžete urobiť aj skúšku spálenia. Vezmite si zapaľovač a spálte malý otvor v peňaženke. Ak značka popálenia sčernie, ide o originálnu kožu. Ak je značka biela, potom ide o umelú kožu (polyvinylchlorid).