Oblečenie

Ako zmenšiť basketbalový dres?

Zmenšenie polyesterového basketbalového dresu: Ako na to bez poškodenia materiálu

Aby ste zmenšili polyesterový basketbalový dres, musíte použiť teplo. Nemôžete len tak vložiť ruky do materiálu a roztrhnúť ich ako od bavlny alebo vlny. Teplo spôsobí rozštiepenie textilných vlákien a potom nebudete mať zo zmenšenia materiálu žiadny úžitok. Ak chcete zmenšiť polyesterový dres, musíte použiť niečo iné.

Môžete skúsiť použiť horúcu vodu, ale nebude to fungovať veľmi dobre, pretože teplota vody bude mať vplyv na jej zmenšovanie. Skončíte skôr neporiadkom ako zmenšeným kúskom oblečenia.

Ďalšou možnosťou je použitie sušičky. Ale opäť, ak sa snažíte zmenšiť polyesterový dres, nechcete, aby bol príliš horúci. Preto si to radšej uvedomte.

Najlepšie na použití tepla je, že ho môžete robiť kdekoľvek. Dokonca to zvládnete aj pri umývaní riadu alebo skladaní bielizne!

Kroky na zmenšenie basketbalového dresu:

Naplňte umývadlo horúcou vodou. Vezmite košeľu, ktorú chcete zmenšiť, a vložte ju do vody. Chcete sa ubezpečiť, že je celý odev pod vodou a máčaný najmenej 10 minút.

Vyberte ho a vytlačte z neho čo najviac vody. Nie je potrebné ho vyžmýkať ani nič, stačí len vyliať čo najviac vody. Položte odev na rovný povrch a položte na neho niečo ťažké (knihy, tehly, všetko, čo nájdete!), Aby ste ho vyrovnali.

Teraz spustite cyklus horúcej vody v práčke alebo získajte najteplejšiu vodu z kohútika na kuchynskom dreze. Pomocou rúk alebo žinky naneste dostatočné množstvo tepla na oblasti košele, ktoré chcete zmenšiť. NA CELÉ KOŠELE NEDÁVAJTE TEPLO! Chcete zachovať čo najchladnejšie oblasti, ktoré nechcete zmenšiť.

Teraz vložte košeľu do sušičky a nastavte ju na najhorúcejšie nastavenie, aké je k dispozícii. Ak používate práčku alebo umývadlo, nechajte košeľu asi hodinu bubnovať alebo máčať. Po uplynutí tejto doby vyberte košeľu a položte ju späť na rovný povrch. Znova na ňu naneste čo najväčšiu váhu, aby bola čo najplochejšia.

Teraz môžete kroky 4 a 5 opakovať, kým tričko nebude také ploché a pevné, ako chcete.

Kde kúpiť zmenšený dres: Kde si môžem kúpiť zmenšený dres?

Zmenšený dres si môžete kúpiť v každom obchode so športovými potrebami, ktorý predáva autentické alebo repliky športových dresov. Prípadne, ak poznáte niekoho, kto šije, alebo niekoho, kto má šijací stroj, zistite, či vám ho môže vyrobiť. A ak sú dostatočne zruční, možno vás dokážu pripraviť autentickým!

Ako sa zmenšuje basketbalový dres s vlhkým papierom

Tu je ďalší spôsob, ako zmenšiť basketbalový dres:

Čo budete potrebovať: Papierové uteráky

Bunsenov horák alebo varná platňa

Pár nožníc Čo robiť: Zapnite Bunsenov horák alebo varnú dosku na nízke nastavenie.

Na horák položte list papierovej utierky.

Sledujte, ako začne pomaly horieť.

Keď začne vyzerať, že je takmer spálená v strede, preklopte ho, aby mohli obidve strany rovnomerne horieť.

Pokračujte v tom, kým nie je úplne vyhorený a neostáva nič iné ako popol. Teraz si môžete obliecť košeľu a nikto nebude môcť povedať, že máte zmenšený basketbalový dres! Ale počkaj! Je toho viac! Môžete tiež použiť list papierového uteráka, aby ste svoje staré tričko z dospelého Large zmenili na detské médium! Postupujte len podľa rovnakých pokynov, ale namiesto oblečenia si košeľu zaviažte okolo krku a zvyšok nechajte visieť. Plamene vám spália časť okolo krku, čím sa zmenšia. Tričko budete môcť nosiť, ale s menším výstrihom! Pamätajte, že pri používaní Bunsenovho horáka alebo iného otvoreného ohňa buďte vždy veľmi, veľmi opatrní. Nerobte to nikde, kde je veľa papiera alebo čohokoľvek, čo by horelo, ak by sa priblížilo k horáku. A nikdy, za žiadnych okolností iných ako tento projekt, by ste nikdy nemali nosiť košeľu uviazanú okolo krku!

Čo budete potrebovať: Tričko

Sušič vlasov (voliteľný)
Ihla a niť (voliteľné) Čo robiť: Ak má košeľa v zadnej časti štítok, odrežte ho nožnicami cez jeho stred. Vystrihnite otvory na výstrihu a na paži, aby boli väčšie. Teraz otočte tričko naruby. Pomocou sušiča vlasov začnite tričko zahrievať.

Ak chcete, môžete ho trochu roztiahnuť, takže to nebude také vrecovité. Keď ste ju zohriali na maximum, sušičku vypnite a nechajte vychladnúť. Ak chcete, môžete pomocou ihly a nite zašiť všetky otvory alebo slzy v košeli, aby ste sa uistili, že sa nerozmotáva a ešte viac zmenšuje. To je všetko! Po vychladnutí ho môžete znovu nasadiť a nikto nebude vedieť, že máte na sebe košeľu, ktorá bola kedysi dosť veľká na to, aby sa do nej zmestila celá vaša rodina!