ako na to?

Ako zmeniť záhradu na terasu?

Na výber máte veľa možností. Existujú nápady na patio pre domácich majstrov, ktoré zahŕňajú rôzne druhy materiálov a vzorov. Ostatné vonkajšie projekty sú k dispozícii aj online. Ak chcete so svojím dvorom niečo urobiť, budete potrebovať nejaké náradie. Dajú sa kúpiť v hardvérových obchodoch alebo domácich centrách, ako sú Home Depot alebo Lowes.

Ak chcete svoj dvor zmeniť na terasu, je dôležité vedieť, akú terasu chcete. Patio sa skladá z dvoch prvkov: zeme a konštrukcie. Napríklad, ak chcete palubu, musíte si ju postaviť z dreva. Ak však chcete okolo svojho domu iba malú plochu, kde sa deti môžu hrať vonku bez toho, aby rušili ostatných, sú k dispozícii aj ďalšie možnosti.

Existuje niekoľko rôznych druhov dizajnu terás. Niektoré sú jednoduché, zatiaľ čo iné sú prepracované. Všetky majú svoje výhody aj nevýhody. Najbežnejším typom terasy je štýl kovových palubiek. Kovové paluby vyzerajú pekne, ale stoja o niečo viac ako drevené, pretože na ich správnu inštaláciu je potrebných viac práce. Väčšina ľudí má nainštalovanú drevenú palubu, pretože je nenákladná a ľahko sa vyrába. Je tiež široko dostupný v mnohých domácich centrách a železiarstvách.

Mali by ste tiež zvážiť druh nábytku, ktorý chcete umiestniť na svoju terasu. Ak chcete stoličky a stoly, musíte to vziať do úvahy pri navrhovaní usporiadania terasy.

Nápady na záhrade nemusia byť komplikované ani drahé. Ak máte na záhrade starú pneumatiku, ktorá sa rozpadáva, potom ju stačí vložiť do zeme a pridať do nej trochu pôdy, aby ste do nej mohli zasadiť kvety. Na vytvorenie jednoduchého rámu záhonu možno použiť aj staré pneumatiky. Lacné a ľahké nápady na terasy z vlastnej remeselnej práce sú iba na internete.

Ak hľadáte niečo s trochu väčším „wow“ faktorom, potom môžete vziať starú pneumatiku a prevrátiť ju na stranu ráfikov. Po jeho otočení budete mať dokonalý kvetináč, ktorý sa skvele hodí na rastliny a kvety. Taktiež sa veľmi ľahko prenáša.

Ďalším z najlepších nápadov na záhrade je uložiť všetky svoje staré džbány na mlieko. Dôkladne ich očistite a potom navlečte medzi dva stromy. Budú slúžiť ako markízy, ktoré vám a vašim hosťom poskytnú trochu úľavy od slnka. Ak chcete, môžete ich tiež naplniť vodou a položiť na zem, aby ste vytvorili okamžitú „fontánu“.

Jedným ľahkým projektom, ktorý si vyžaduje veľmi málo práce, je maľovanie kameňov. Musíte len vyjsť na príjazdovú cestu alebo na dvor a pozbierať nejaké kamene. Potom, čo ich zhromaždíte, prineste ich do svojho domu a namaľujte na ne akýkoľvek obrázok, ktorý sa vám páči. Môžete maľovať portréty svojich obľúbených zvierat alebo kvetov, geometrické tvary alebo niečo iné, čo vás zaujme.

Z hry môžete urobiť takmer čokoľvek. Musíte len myslieť ako dieťa. Ktovie, možno prídete s ďalším veľkým nápadom pre ďalší hit spoločenských hier!

Ak si chcete kúpiť niečo hotové, existuje veľa rôznych druhov súprav, ktoré si môžete kúpiť v miestnom obchode s domácimi potrebami. Jednou z najobľúbenejších je súprava záhradnej fontány. Spravidla sú to zhruba tridsať dolárov a ich nastavenie zaberie veľmi málo času. Sú skvelé na upokojenie hluku tečúcej vody.

Ak chcete mať na záhrade skutočnú tečúcu vodu, vyskúšajte jazierko. Rybníky zvyčajne vyžadujú viac údržby a údržby, sú však skvelým stredobodom každého dvora.

Svoju záhradu môžete vysadiť aj pomocou biologicky odbúrateľných kvetináčov a nádob. Toto je veľmi dobrý nápad na záhrade, pretože nielen budete môcť kvetináče znova použiť na svoje rastliny, ale budete si ich môcť vziať so sebou, ak sa niekedy budete pohybovať.

Ak máte deti, jedným z najlepších nápadov na záhrade je postaviť im domček na strome. Nielen, že je domček na strome zábavný, ale poskytuje im aj ich vlastné miesto. Ak sa bojíte ich pádu, naučte ich postaviť silný dom na strome. Na internete existuje veľa rôznych príručiek, ktoré vám môžu ukázať, ako si ich zostaviť. Použi svoju predstavivosť!

Jeden zábavný nápad na záhrade je vytvoriť studňu želaní. Naplňte ju mincami a potom nechajte svoje deti striedať pri pokuse o ich získanie pomocou vedra uviazaného na lane. Je to skvelý spôsob, ako im pomôcť spoznať hodnotu peňazí a zároveň ich zabaviť celé hodiny.

Vonkajšie bývanie je vynikajúci spôsob, ako tráviť čas vonku s priateľmi a rodinou. Je to zábavná činnosť, ktorá môže z každého domu urobiť domov. Terasy sú skvelým spôsobom, ako zlepšiť kvalitu svojho života bez toho, aby ste míňali veľa peňazí. Ak sa chcete dozvedieť viac o nápadoch na záhrade a o tom, ako zmeniť svoj dvor na terasu, potom je internet plný užitočných rád.