ako na to?

Ako zjemniť krehké nechty?

Krehké nechty sú spôsobené namáhaním nechtovej platničky. Stres spôsobuje drobné praskliny v nechtovej platničke, ktoré potom spôsobujú stenčenie pokožky okolo nich. Ak nebudú tieto praskliny správne ošetrené, môžu sa stať dostatočne hlbokými a širokými, aby mohli zasiahnuť ďalšie časti tela, napríklad tvár, alebo dokonca zlomiť kosti.

Ako zistím, či sú moje nechty krehké?

Ak ste niekedy videli niekoho s hrubými, začiernenými, spálenými alebo zuhoľnatenými nechtami, je to preto, lebo mal krehké nechty. Pravdepodobne utrpeli popáleniny alebo iný druh traumy. Môžete si tiež všimnúť, že vaše prsty vyzerajú, akoby si prešli peklom, v porovnaní s vašimi vlastnými nechtami.

Prečo sa moja ruka cíti tak drsne, keď sa jej dotknem?

Vaše ruky sú zložené z mnohých rôznych tkanív a šliach. Keď si triešete ruky, dochádza k treniu medzi rôznymi tkanivami a šľachami. Toto trenie spôsobuje malé trhanie kože, ktoré môže viesť k prasknutiu.

Nemôžem si len tak pomocou vazelíny zafixovať lámavé nechty?

Nie. Aj keď vazelína môže pomôcť chrániť vaše ruky pred prasknutím, problém to skutočne nevylieči. Najlepším spôsobom, ako sa zbaviť popraskanej pokožky, je zabrániť jej na prvom mieste.

Ako môžem zabrániť tomu, aby sa moje ruky dostali takýmto spôsobom?

Ak si dáte minútu alebo dve ruky na masáž rúk pred spaním a predtým, ako idete spať, môžete tým slzám zabrániť. Pokožka na rukách má tendenciu vysušovať sa a je dobré udržiavať ju hydratovanú.

Ako si upravím lámavé nechty?

Najlepšie urobíte, keď si vezmete fľašu s krémom na ruky alebo krém na kožičku a vmasírujete si ju do nechtového lôžka, nechtových kožičiek a rúk. Takto hydratujete a zjemníte pokožku a nechty, aby boli menej náchylné na popraskanie.

Ako mám opraviť ruky, ak už praskli?

Ak sú na vašich rukách praskliny, existuje niekoľko spôsobov, ako sa ich zbaviť. Jedným z najlacnejších a najjednoduchších riešení je pokryť si ruky hrubými rukavicami a nosiť ich v posteli. Prípadne si môžete kúpiť jeden z mnohých voľnopredajných krémov na ruky dostupných vo väčšine obchodov a voľne si ho nanášať na ruky. Ak pravidelne trpíte suchou pokožkou, mali by ste vyskúšať niektorý z týchto krémov pravidelne používať.

Čo by som mal hľadať v kréme na ruky pre moje lámavé nechty?

Pokiaľ pleťová voda obsahuje nejaký druh oleja alebo masla (napríklad bambucké maslo), pomôže vám zjemniť pokožku. Medzi ďalšie zložky patrí aloe vera, glycerín a kyselina mliečna. Môžu byť tiež účinné.

Čo ak sú mojím problémom silné kožičky?

V tejto situácii by som odporučil použiť tyčinku z oranžového dreva (niekedy nazývanú aj oranžová tyčinka) a zatlačiť si nechtovú kožičku. Dajte pozor, aby ste príliš netlačili, inak by ste mohli poškodiť okolitú pokožku. Ďalšou dobrou alternatívou k tomu je použitie pemzy alebo dokonca pilníka na nechty, aby ste jemne prebrúsili prebytočnú pokožku okolo nechtov.

Mám krehké kosti?

Krehké kosti môžu byť spôsobené mnohými vecami, ako sú genetické choroby, podvýživa a dokonca aj fajčenie cigariet. Nech už je príčina akákoľvek, je nepravdepodobné, že vaše kosti zosilnejú, kým neodstránite podstatu problému.

Všetok materiál je odoslaný používateľom a nepreberáme zodpovednosť za akékoľvek spôsobené škody.