ako na to?

Ako zdieľať izbu s vaším malým dieťaťom?

Myšlienka zdieľať malú detskú izbu s vašim dieťaťom alebo batoľatami je jednou z najobľúbenejších vecí, ktoré môžete robiť, pokiaľ ide o rodičovstvo. Existuje veľa dôvodov, prečo si rodičia zvolia také usporiadanie. Niektoré môžu mať svoje vlastné preferencie, iné môžu chcieť zdieľať priestor s ostatnými členmi rodiny alebo priateľmi. Nech už je váš dôvod akýkoľvek, máte k dispozícii množstvo možností.

V tomto príspevku vám poskytneme niekoľko tipov a návrhov, ako vyzdobiť malú spoločnú izbu so svojimi ratolesťami.

1) Ozdobte miestnosť:

Výzdoba sa neobmedzuje iba na to, čo umiestnite do samotnej miestnosti; Zahŕňa tiež doplnky, ako sú obrázky, vankúše, prikrývky atď. Predtým, ako niečo vložíte do miestnosti, musíte dobre premýšľať, pretože ak to tam už príliš vyzerá ako niečo iné, mohli by ste medzi deťmi spôsobiť zmätok.

2) Vyberte si správnu veľkosť miestnosti:

Izby sú rôzne veľké v závislosti od vekovej skupiny. Napríklad miestnosť pre batoľatá by bola menšia ako miestnosť pre predškolákov. Na veľkosti miestnosti záleží, pretože nechcete robiť chybu pri výbere miestnosti pre vašu rodinu. Ak sa rozhodnete pre izbu väčšej veľkosti, znamená to, že budete mať viac priestoru na spoločné hranie a lepšie vzájomné vychádzanie. Ak si vyberiete menšiu miestnosť, potom by to mohlo viesť k výstrednosti a vrtkavosti.

3) Prejdite na Farby:

Väčšina malých detí miluje farby. Zvyknú sa veľmi ľahko rozptýliť, takže farebný nábytok je dobrý nápad, aby ste ich udržali v zábere a pohltili ich okolie. Skúste zvoliť žiarivé farby ako červená, oranžová, žltá a zelená. Ak nechcete, aby miestnosť pôsobila príliš honosne, môžete kedykoľvek pridať kombinované odtiene týchto jasných farieb.

4) Koberce:

Väčšina malých detí má zvyčajne veľa energie a je stále v pohybe. Tiež radi jedia, spia a hrajú sa na zemi. Preto si budete musieť zaobstarať koberčeky na pokrytie drevených alebo dláždených podláh. Mali by ste si zvoliť koberce, ktoré sú dostatočne mäkké, aby sa im na ne pohodlne ukladalo. Koberce tiež zabraňujú tomu, aby sa dieťaťu dostali štiepky do kože alebo aby si akýmkoľvek spôsobom ublížilo.

5) Skladovanie:

Keďže zdieľate priestor so svojimi malými deťmi, je skutočne dôležité, aby malo všetko svoje miesto. Vďaka skladovaniu je skutočne ľahké udržiavať čistotu v miestnosti a tiež uľahčíte hľadanie vecí, keď ich potrebujete v zhone. Počas dňa môžete všetky hračky uložiť do košov a potom ich uložiť späť na rovnaké miesto, akonáhle budú vaše deti v posteli. Je to tiež skvelý spôsob, ako udržať všetko usporiadané.

6) Matrac:

Matrace sú k dispozícii v rôznych veľkostiach a hrúbkach. Musíte si zvoliť ten, ktorý najlepšie vyhovuje vašim potrebám. Tiež, keď spíte s malými deťmi, budete chcieť matrac, ktorý je pre vás oboch dostatočne pohodlný. Mnoho výrobcov v súčasnosti predáva matrace pre deti, takže nebudete mať problémy s hľadaním toho, čo potrebujete.

7) Svetlá:

Pokiaľ nechcete byť hore celú noc, budete si musieť do svojej izby zabezpečiť nejaké dobré svetlo. Snažte sa získať jasné svetlá, ktoré sú dostatočne osvetlené. Toto výrazne uľahčí prípravu detí do školy alebo obyčajné ranné vstávanie. Ak máte naozaj chuť alebo máte len peniaze na spálenie, choďte na svetlá, ktoré menia farbu. To by mohlo byť super a mohlo by to dokonca pomôcť pri stimulácii myslí vašich detí.

Usporiadajte to:

Ako mama viete, že udržiavať všetko v poriadku je jedným z kľúčov k úspechu. Platí to najmä vtedy, ak žijete v malom priestore s viacerými deťmi alebo len s jedným malým dieťaťom. Musíte mať ich hračky usporiadané. To sa dá dosiahnuť obstaraním košov a kontajnerov, ktoré sú špeciálne určené na tento účel. Môžete tiež zohnať knižnice alebo iný nábytok, ktorý má v sebe úložný priestor. Ľudia dnes inštalujú do detských izieb police, aby mohli vystaviť svoje obľúbené hračky alebo im zabrániť v dohľade.