ako na to?

Ako zapojiť svoje deti do spoločenského života?

Hrajte sa so svojimi deťmi. Naučia sa, ako si spolu užiť hranie. Môžete ich prinútiť, aby robili niečo zábavné, ako napríklad vymýšľanie príbehov alebo kreslenie obrázkov. Táto aktivita pomáha rozvíjať ich predstavivosť a komunikačné schopnosti.

Hrajte s nimi hry, sú veľmi kreatívne, pokiaľ ide o hádanky a iné druhy hier! Vyskúšajte rôzne typy hier, ako sú schovávačky, tagy, tag tímy atď.

Pripravte si hru, kde musia niečo nakresliť, čo je vynikajúci spôsob, ako ich povzbudiť k tvorivému vyjadreniu. Nakreslite obrázky zvierat, domov, kvetov alebo čohokoľvek iného, ​​čo chcete!

Nechajte ich, aby pomocou fixiek alebo farbičiek niečo namaľovali na papier. Toto je ďalšia dobrá aktivita na rozvoj ich umeleckých schopností. Obrazy môžu byť použité ako umelecké diela pre remeslá alebo dekorácie doma.

Nechajte ich, nech niečo postavia od nuly. Postav dom, auto, loď, čokoľvek!

Nechajte ich, nech vytvoria príbeh pomocou slov. Deti milujú čítanie kníh a príbehov, takže sa snažte, aby ich zaujalo aj písanie a rozprávanie vlastných príbehov!

Dajte im niekoľko hodín hudby, aby ste ich naučili hrať na nástrojoch, ako je klavír alebo gitara. Ak nemáte žiadne hudobné vybavenie, môžete si dať nejaké pesničky, ktoré si môžete vypočuť pri spoločnej zábave!

Pomôžte im dozvedieť sa viac o počítačoch. Naučte ich, ako sa orientovať v počítači a programoch v ňom nainštalovaných. Existuje veľa hier, ktoré môžu hrať na internete alebo dokonca na samotnom počítači.

Nechajte ich oživiť nejaké umenie! Použite rôzne farby v spreji na vytvorenie umeleckého diela a potom im ukážte, ako oživiť ich majstrovské dielo iba sprejom.

Existuje iba niekoľko užitočných spôsobov, ako pomôcť deťom rozvíjať ich kreativitu. Existuje mnoho ďalších vecí, ktoré môžete urobiť, napríklad vziať ich do zoologických záhrad, parkov a na iné zábavné miesta! Deti sa radi bavia, takže na to majte pri komunikácii a trávení času s nimi na pamäti. Určite sa bavte aj vy!

Ďalšie informácie týkajúce sa 9 spôsobov, ako pomôcť deťom pri nácviku, nájdete na webových stránkach s najlepšími učebnými hračkami.