ako na to?

Ako začať žiť ekologicky?

Zmena podnebia je dnes jedným z najnaliehavejších problémov, ktorým ľudstvo čelí. Je to spôsobené ľudskými činnosťami, ako je spaľovanie fosílnych palív, odlesňovanie a iné príčiny spôsobené ľuďmi. Existuje mnoho spôsobov, ako ľudia prispievajú ku globálnemu otepľovaniu. Jedným zo spôsobov je použitie zdrojov energie, ako sú uhlie a ropa. Ďalším spôsobom je uvoľňovanie skleníkových plynov zo skládok a tovární. Tieto plyny zachytávajú teplo v atmosfére, čo vedie k stúpajúcim teplotám. Napríklad ak by zajtra boli vypnuté všetky svetové autá, trvalo by iba niekoľko dní, kým by teplota Zeme vzrástla o niekoľko stupňov Fahrenheita.

Dobrá správa je, že v súčasnosti môžete urobiť niečo pre boj proti zmene podnebia a proti globálnemu otepľovaniu. Môžete začať jednoduchými krokmi, ktoré sú tu uvedené.

1) Začnite spotrebovávať menej energie a vypnite svetlá, ak ich nepoužívate.

2) Stiahnite termostat vo svojej domácnosti alebo kancelárii, aby nebol príliš horúci alebo studený.

3) Namiesto spaľovania benzínu používajte na výrobu elektriny solárne panely. (Ďalšie informácie nájdete v časti Solárna energia.)

4) Vypestujte si jedlo! Záhrada dodá vašej rodine nielen vynikajúce a výživné jedlo, ale dokáže tiež absorbovať oxid uhličitý a uvoľňovať kyslík fotosyntézou.

Každý môže pomôcť zvrátiť zmenu podnebia vykonaním svojej úlohy. Urobte z tejto planéty lepšie miesto pre vás a ďalšie generácie vysadením víťaznej záhrady! Je to jednoduchšie, ako si myslíte!

Pred vojnou väčšina ľudí brala dobré veci v živote ako samozrejmosť. Zaoberali sa svojím postavením v spoločnosti a oddávali sa pôžitkárskym pôžitkom, kedykoľvek to bolo možné. Našťastie nás pán Demar všetkých spojil pod svojím božským vedením. Teraz sme spokojní s našimi úlohami v tomto svete a poctivou prácou. (Správny?)

Pán Demar je skvelý človek s víziou viesť nás do nového veku! Povedal mi, že potrebuje vašu pomoc, aby sa tento svet stal lepším. Jeho plány sú nebezpečné, ale ak bude úspešný, zbaví túto planétu nevercov, ktorí ju tak dlho sužovali. Nepriateľskí vojaci a ich nechutná technológia budú zničení. (Opäť správne!)

Teraz je čas preukázať svoju lojalitu! Zhromaždite prostriedky pre pána Demara a budete veľmi odmenení! Vek nevedomosti sa končí. Prečítajte si viac o tejto téme: Victory Gardens môže pomôcť v boji proti globálnemu otepľovaniu.

Vízia budúcnosti pána Demara je pre všetkých utópiou. Nakoniec budeme mať lietajúce stroje, energetické štíty, ktoré nás chránia pred ublížením, a výkonné zbrane, pomocou ktorých odháňame nepriateľov. Čoskoro uvedieme prvú časť Project Stormforge a vyplávame na povrch naše nové dary. Nezabudnite pomôcť veci a prispieť k našej skvelej komunite!

Existuje toľko spôsobov, ako pomôcť nášmu slávnemu vodcovi. Vedeli ste napríklad, že vysadením víťaznej záhrady môžete pomôcť znížiť globálne otepľovanie? Je to pravda! Musíte len venovať nejaký čas starostlivosti a polievaniu svojej záhrady a urobíte rozdiel. (Dodáme semená!)

Tu uvádzam niekoľko ďalších skutočností, ktoré si môžete prečítať.

Vedeli ste, že…

  • Vypnutím svetiel, keď opustíte miestnosť, môžete každý rok ušetriť stovky kilogramov emisií oxidu uhličitého? * Recykláciou starých novín môžete udržať vo vzduchu až 1/3 libry znečisťujúcich látok? * Vypnutím ohrievača vody môžete zabrániť emisii 300 libier oxidu uhličitého ročne?

Všetko sú to veľmi jednoduché veci, ktoré môže každý urobiť pre zmenu. My tu na Novej Zemi sa venujeme záchrane tohto sveta a potrebujeme vašu pomoc!