návody

Ako začať s programom Google Adwords?

Prvým krokom je vytvorenie účtu v službe Google Adsense. Budete potrebovať platnú e-mailovú adresu a heslo. Keď to urobíte, uvidíte obrazovku podobnú tej na obrázku 1.

Obrázok 1: Vytvorenie účtu v službe Google Adsense

Teraz ste pripravení začať vytvárať svoje reklamy. Môžete to urobiť dvoma spôsobmi:

1) Kliknutím na tlačidlo Vytvoriť reklamu v pravom hornom rohu stránky; alebo 2) Prejdite na „Reklama“ a potom na „Inzercia na Googli“ v ľavom hornom rohu ľubovoľnej stránky Google.

Po prechode na stránku na vytváranie reklám sa zobrazí obrazovka podobná obrazovke na obrázku 2.

Má 6 sekcií, a to:

1) Reklamná skupina: Toto je názov, ktorý pomenujete pre svoju kampaň. Ak chcete, môžete tiež pridať popis svojej reklamy. Potom si môžete vybrať kategóriu výrobkov, ktorá má vplyv na to, aký vyhľadávací dopyt sa zobrazí.

2) Nadpis: Toto je názov vašej reklamy, ktorý bude zobrazený tučným písmom. Podľa spoločnosti Google to má veľký vplyv na to, či čitateľ klikne na vašu reklamu alebo nie. Preto si starostlivo vyberte názov.

3) Textový inzerát: Tu musíte napísať svoj inzerát. Môžete tiež zadať webovú adresu URL a pridať až 5 kľúčových slov. Uistite sa, že vaše kľúčové slová súvisia s reklamným textom.

4) Kľúčové slovo: Môžete zvoliť až 5 kľúčových slov. Snažte sa, aby vaše kľúčové slová boli čo najviac podobné vášmu reklamnému textu.

5) Cieľ: Toto je miesto, kde si vyberiete, kam bude smerovaný váš návštevník, keď klikne na vašu reklamu. Môžete ich nasmerovať na svoju domovskú stránku alebo stránku konkrétneho produktu.

6) Cena: To je suma, ktorú platíte za každé kliknutie na vašu reklamu. Minimálna cena za kliknutie je 0,05 USD a maximálna 5,00 USD. Čím vyššia je cena, tým je pravdepodobnejšie, že sa váš inzerát zobrazí, ale bude vám účtovaných viac.

Uvidíte tiež graf a štatistiku toho, koľkokrát sa vaša reklama zobrazila, ako aj počet kliknutí na ňu. Tiež sa tam zobrazuje cena za kliknutie.

Po dokončení vytvárania inzerátu môžete začať proces schvaľovania. Google skontroluje váš inzerát, či je vhodný pre jeho program AdSense. Ak bude váš inzerát zamietnutý, uvidíte dôvod a v prípade potreby vykonáte potrebné zmeny.

Po schválení vášho inzerátu môžete začať zarábať peniaze!