ako na to?

Ako vyzdobiť krb vo vašej domácnosti?

Ak nemáte priestor na nový krb, môžete skúsiť použiť niektorý z tých starých, ktoré boli vynechané na otvorenom priestranstve. V dnešnej dobe však veľa ľudí dáva prednosť tomu, aby boli ich domovy relatívne čisté a upratané. Namiesto existujúceho by teda radšej postavili nový krb.

Krb je skvelý spôsob, ako dať svojmu domovu osobnosť. Dodá vášmu domu charakter a štýl. A je to niečo, na čo si určite spomeniete, keď sa pozriete späť na svoj život.

Takže, ak hľadáte spôsoby, ako vyzdobiť neobsadený krb, potom je tu niekoľko nápadov:

Použite krb ako prezentáciu

Ak máte nejaké veci, ktoré nie sú na svojom mieste, alebo ak sa chcete zbaviť starých vecí, môžete ich vystaviť vo svojom krbe. Niektoré z najlepších dekorácií sú jednoduché a ľahké predmety, ktoré nájdete po celom dome. Je to určite príťažlivejšie ako ich spaľovanie v krbe.

Nezáleží na tom, čo sa rozhodnete vložiť do svojho krbu. Môžu to byť čokoľvek, ako napríklad staré hračky z detstva, rodinné obrázky, ozdoby a ďalšie. Najdôležitejšie je, aby ste zobrazovali položky, ktoré sú pre vás špeciálne a dôležité. Je to skvelý spôsob, ako predviesť svoju osobnosť a štýl vo svojom vlastnom dome.

Používajte sviečky

Ak máte krb bez akéhokoľvek druhu dekorácie, môžete ho vždy okoreniť sviečkami. Môžete sa držať tradičných sviečok alebo môžete urobiť niečo trochu vzrušujúcejšie, napríklad namiesto nich použiť LED sviečky. Ak ste odvážnejší, môžete v kozube ísť dokonca s niečím ako lávovou lampou naplnenou olejom.

Hlavným účelom je, aby sa váš krb cítil príjemne a príjemne, najmä počas dlhých zimných nocí. S trochou kreativity a inovácie môžete svojmu starému krbu určite priniesť nový život.

Použite krb ako vrchol

Ďalším spôsobom, ako čo najlepšie využiť svoj krb, je premeniť ho na stredový vrchol. To znamená, že ho budete musieť použiť počas večierkov a stretnutí. Ak máte úložný priestor, môžete ho tiež použiť ako miesto na uskladnenie zásob na oheň, ako sú guľatina, hasiče a zápalky. Tento krb je možné použiť aj ako kuchyňu, o ktorej si ešte povieme.

Varte jedlo

Mnoho ľudí si neuvedomuje, že je skutočne možné variť jedlo vo vašom krbe. V komíne budete musieť mať dostatok priestoru na panvice a hrnce. Je to tiež skvelý spôsob, ako čo najlepšie využiť svoj krb, pretože ho môžete používať ako pre vzhľad, tak aj pre svoju funkciu. Ak sa vám podarí dosiahnuť, aby váš krb fungoval ako stredobod A AKO oblasť na varenie, potom si určite prídete na svoje.

Ako by ste chceli mať krb s dvoma účelmi? Na jednej strane ho môžete použiť na dekoratívne účely a na druhej strane ho môžete použiť aj na varenie. Je to tiež skvelé miesto na udržanie zásob, pretože väčšinu ľudí nenapadne pozerať sa do krbu!

Používanie komína ako skladu

Väčšina ľudí si neuvedomuje, že komín môžete skutočne použiť ako úložný priestor. Musíte len zohnať niekoľko úložných jednotiek a naplniť ich čímkoľvek chcete. Môže to byť čokoľvek, napríklad oblečenie, jedlo, zdravotnícky materiál a ďalšie. Na tejto myšlienke skladovania je skvelé to, že len veľmi málo ľudí by niekedy napadlo pozerať do komína.

Ak sa obávate, že vám niekto ukradne skladovacie jednotky, môžete ju kedykoľvek v komíne umiestniť naozaj vysoko. Pokiaľ niekto nemá horolezeckú výbavu, aby tam šiel, nemal by sa k nej dostať. Ak skladujete niečo horľavé, buďte opatrní, pretože existuje riziko požiaru komína.

Pri použití tejto metódy buďte opatrní, pretože otvorený plameň môže byť nebezpečný. Pred použitím rúry na pečenie si vždy pozorne prečítajte pokyny a vykonajte niektoré bezpečnostné prípravy.

Pokiaľ ide o krby, nie všetky sa používajú v tradičnom zmysle.