ako na to?,  farby

Ako vyrobiť tyrkysovú farbu pomocou jedla?

Prvá vec, ktorú musíte urobiť pri výrobe tyrkysovej farby, je zaobstarať si tyrkysové kamene. Potrebujete najmenej tri alebo štyri kúsky rôzne sfarbených kameňov. Ak nemáte žiadne tyrkysové kamene, môžete namiesto nich použiť sklenené korálky. Farba kameňa bude závisieť od jeho typu a veľkosti.

Tyrkysovú farbu si môžete kúpiť na rôznych miestach, napríklad v klenotníctve, umeleckých obchodoch atď. Nájdete ju tiež v prírode. Napríklad môžete vidieť tyrkysové skaly v riekach a jazerách. Okrem nákupu tyrkysovej farby si môžete kúpiť aj iné farby drahokamov, ako sú granáty alebo topazové kamene. Sú veľmi drahé a ich získanie si vyžaduje čas, takže je lepšie, ak si ich kúpite lokálne a nie online.

Ďalším spôsobom, ako získať tyrkysovú farbu, je prírodnými prostriedkami. Môžete napríklad vykopať kameň a vrátiť ho domov. Ďalšou metódou by bol zber tyrkysovej farby z vášho dvora alebo dokonca z iných krajín, kde sú veľké množstvá tyrkysovej farby. Existuje mnoho spôsobov, ako získať tyrkysovú farbu, ale najbežnejší je použitie potravinárskeho farbiva.

Najbežnejším spôsobom, ako vyrobiť najlepšiu tyrkysovú farbu, ktorá vyzerá ako skutočná, je použitie potravinárskeho farbiva alebo atramentu. Mnoho ľudí používa túto metódu už roky, pretože je lacná a jednoduchá.

Najlepšie je použiť skôr tekuté farbivo ako práškové, pretože sa rozpúšťa ľahšie a rýchlejšie. Na výrobu malej fľaštičky s atramentom potrebujete niekoľko kvapiek modrého potravinárskeho farbiva alebo tekutého modrého atramentu a približne 15 kvapiek rovnakej farby.

Môžete tiež pridať niekoľko kvapiek zeleného a žltého potravinárskeho farbiva alebo atramentu. Najlepšie je tiež pred použitím zmiešať všetky farbivá. Alternatívou k použitiu potravinárskych farbív alebo atramentov je použitie olejových farieb. Olejové farby sú veľmi silné a lacné, takže sú na tento účel vynikajúce. Malá fľaša by nemala stáť viac ako jeden dolár. Pri ich používaní však musíte byť opatrní, pretože môžu zašpiniť oblečenie.

Taktiež sa nesmiete nechať dotknúť materiálov pokožkou, pretože môžu spôsobiť podráždenie. Ďalšou alternatívou by bolo použitie akrylovej farby, ktorú získate v miestnom obchode s remeselnými výrobkami alebo dokonca v hobby obchode. Akrylová farba je kvalitnejšia ako farby na báze oleja, ale je nákladnejšia.

Umývajú si ruky oveľa ľahšie ako farby na báze oleja. Keď ste získali materiály, môžete začať tým, že kamene namočíte do pohára alebo nádoby. Potom na kamene pridajte niekoľko kvapiek farby a miešajte ich prstami asi 30 sekúnd. Ak chcete tmavšiu farbu, možno budete musieť pridať viac farbiva.

Keď ste spokojní s farbou svojich kameňov, vyberte ich a nechajte vyschnúť na papierovej utierke alebo na inom savom povrchu. Kamene by ste mali skontrolovať asi tak každú hodinu, či ešte nie sú suché. Akonáhle sú suché, môžete ich začať používať.

Hlavným problémom tejto metódy je, že kamene nevydržia veľmi dlho a zvyčajne začnú slabnúť po niekoľkých dňoch. Ak si chcete zachovať ich farbu, uložte ich do vrecka so zipsom s trochou farby, ktorú ste použili na ich výrobu. Takto by mali zostať celkom dobre minimálne týždeň alebo dva. Najlepšie na tejto metóde je, že materiály sú skutočne lacné a dajú sa ľahko nájsť, takže nebudete musieť míňať veľa peňazí.


Môžete tiež vyrobiť ešte exotickejšie materiály, ako je hnedá, čierna alebo zelená tyrkysová, ak farby zmiešate v správnom pomere, ale najlepšie je začať najskôr od základov.


Na výrobu falošných tyrkysov môžete použiť aj iné predmety, napríklad plastové korálky alebo dokonca malé kúsky dreva. Nevyzerajú úplne ako skutoční, ale stále sa podobajú skutočným kameňom a ich výroba je oveľa lacnejšia.


Svoje umelé tyrkysy môžete predať v miestnych obchodoch s korálkami, remeselníckych obchodoch alebo dokonca na trhu, kde ľudia predávajú svoj ručne vyrobený tovar. Možno sa dokonca budete chcieť spriateliť s inými výrobcami šperkov a vymeniť ich za niektoré zo svojich výtvorov.

Toto je zábavné hobby a tiež si na ňom môžete zarobiť peniaze. Vyskúšajte to teda ešte dnes a začnite vyrábať niekoľko farebných kameňov!