návody

Ako vyrobiť lepidlo na drevo?

Najlepšie sa dá lepidlo vyrobiť pomocou vody. Môžete použiť akýkoľvek druh vody, musí to však byť čistá destilovaná alebo čistená voda. Ak nemáte prístup k takémuto niečomu, môžete ešte vyrobiť silné lepidlo s použitím iných druhov tekutín. Do zmesi stačí pridať správne množstvo týchto tekutín a dobre ich premiešať. Potom získate lepidlo, ktoré je silnejšie ako bežné lepidlo.

Na výrobu lepidla môžete použiť veľa rôznych druhov materiálov. Môžete napríklad použiť borovicové ihly, piliny, slamu, kancelárske sponky (alebo čokoľvek iné) alebo dokonca vatové tyčinky! Najradšej však používam drevo, pretože je ľahko dostupné a lacné. Drevo si môžete kúpiť v miestnom železiarstve alebo drevárni. Potrebujete len nejaké tyčinky a kladivo.

Proces výroby lepidla na drevo: Ako vyrobiť lepidlo na drevo pomocou palíc a kladiva?

Najskôr je potrebné pripraviť tyčinky. Môžete to urobiť spálením alebo rozsekaním. Po príprave tyčiniek je potrebné ich na niekoľko hodín namočiť do vody, kým dostatočne nezmäknú, aby sa vám nezlomili, keď do nich narazíte kladivom. Keď sa ich dotknete, mali by sa cítiť ako želé.

Na každý pohár vody namočte asi desať tyčiniek. Namočte viac tyčiniek podľa toho, koľko lepidla by ste chceli vyrobiť. Keď tyčinky zmäknú, sceďte ich a pridajte rovnaké množstvo lepidla, ktoré bolo tiež predtým pripravené. Poriadne premiešajte a nechajte to všetko dusiť na miernom ohni, až z neho vznikne hustá mazľavá hmota. Stále miešajte, aby nedošlo k spáleniu zmesi.

Keď sa stane hustou glejovitou látkou, môžete vypnúť oheň a potom nechať látku vychladnúť. Ak je stále príliš vodnatý, opakujte postup, kým nebudete spokojní s výsledkami.

Poznámka: Je dôležité, aby ste nespálili palice alebo kusy dreva, pretože to môže spôsobiť, že lepidlo bude menej účinné alebo dokonca jedovaté.

Ďalšie kvapaliny, ktoré sa dajú použiť:

Voda: Ak nemáte prístup k žiadnym iným tekutinám, potom bude voda vynikajúcim lepidlom. Len nie je taký pevný a nie taký odolný. Tento typ lepidla je tiež známy ako škrobové lepidlo, ktoré sa niekedy používa v škole na umelecké a remeselné projekty. Tento druh je možné vyrobiť pomocou rovnakého postupu, ktorý je vysvetlený vyššie.

Jogurt: Tento typ lepidla je tiež známy ako mliečne lepidlo, ktoré sa vyrába fermentáciou mlieka. Tento typ lepidla môžete vyrobiť úplne rovnakým spôsobom, ako pri výrobe lepidla na vodu a drevo. Tento typ lepidla sa používa hlavne v umeleckých remeslách.

Gél na vlasy: Gél na vlasy môžete vyrobiť aj do lepidla. To sa dá vyrobiť úplne rovnakým spôsobom, ako by ste pripravili lepidlo na vodu, drevo alebo jogurt. Tento druh lepidla sa používa hlavne pre umelecké remeslá.

Upozornenie: Ak ste alergický na niektoré materiály, mali by ste sa vyhnúť použitiu tohto konkrétneho materiálu na výrobu lepidla. Napríklad, ak ste alergický na mlieko, nemali by ste si pripravovať jogurtové lepidlo.

Poznámka: Pri vytváraní lepidla alebo pri manipulácii s ním vždy používajte rukavice, aby ste zabránili tomu, aby sa vaše ruky lepili a pokazili vám oblečenie alebo iné materiály, ktoré nechcete mať prilepené k telu.