ako na to?

Ako vyrobiť falošnú krv, ktorá nezafarbí steny?

Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je kúpiť si kukuričný škrob. Kukuričný škrob sa vyrába z jadier kukurice, ktoré sa zvyčajne nachádzajú v Spojených štátoch alebo Kanade. Dostanete ho vo väčšine obchodov s potravinami, ale ak nemáte šťastie, choďte online a vyhľadajte „kukuričný škrob“. Ak máte šťastie, že máte prístup do kuchyne, môžete dokonca použiť kukuričný škrob zakúpený v obchode.

Budete tiež potrebovať trochu vody a bieleho octu. Môžete ich buď sami zmiešať, alebo kúpiť už rozmixované. Ja osobne uprednostňujem to druhé, pretože sa s nimi pracuje oveľa jednoduchšie. Len si toho pamätajte nie príliš veľa! Nepridávajte ich však príliš málo, inak sa vaša falošná krv zmení na goo pomerne rýchlo!

Teraz stačí dať všetky tieto ingrediencie do misky a miešať, kým sa všetko dobre nespojí. Nerobte si starosti, ak to vyzerá, že okolo stále plávajú kúsky kukuričného škrobu, to je v poriadku. Cieľom nie je vytvoriť dokonalú zmes; Je to len preto, aby sa niečo lepilo, aby sa vaša falošná krv lepšie nalepila, keď ju nalejete na stenu. (Nebojte sa, nechcete nič z toho skutočne rozliať! Na nalievanie budete potrebovať väčšinu zmesi!

Nalievanie falošnej krvi na stenu je veľmi ľahké a zábavné, musíte však byť opatrní. Nechcete, aby SA VÁM nič z toho dostalo na kožu, pretože sa stane lepkavým a budete ho mať z neho ťažké! Tomu môžete zabrániť použitím latexových rukavíc (pravdepodobne ich nemáte položené okolo domu, choďte si kúpiť krabičku do miestneho obchodu s potravinami).

Najlepšie naliať svoju zmes je na stenu, ktorú vám neprekáža zničenie, ale napriek tomu si ju chcete nechať, pretože má sentimentálnu hodnotu (t.j. stena s rodinnými fotografiami). Najlepšie je tiež, ak je stena biela, pretože vďaka tomu bude krv realistickejšia. Ak nenájdete dobré miesto na nalievanie, môžete v oblasti domu vždy nájsť stenu, o ktorú sa skutočne nestaráte (napr. Náhradná spálňa alebo niečo podobné).

Zmes rovnomerne nalejte na stenu a rozložte ju, aby vyzerala realistickejšie. Ak krv začne vysychať skôr, ako skončíte, stačí pridať trochu viac vody, kým nebude mať znova správnu konzistenciu. Po dokončení môžete zmes buď vyčistiť (ak ste ju vyliali na stenu v inej miestnosti), alebo ju tam nechať zaschnúť. Ak chcete, aby sušila rýchlejšie, vložte zmes do vrecka so zipsom a vložte ju na 10 sekúnd do mikrovlnnej rúry.

Zmes by nemala zafarbiť vaše steny, ale ak z nejakého dôvodu trochu odfarbí, nemalo by to byť viditeľné, pokiaľ ju skutočne nehľadáte.

Akonáhle je všetko vysušené, môžete zmes umiestniť do vrecka so zipsom pre budúce projekty.

Teraz, keď ste sa naučili, ako pripraviť falošnú krv, ktorá sa nezafarbí, prečo nevyskúšať niečo trochu odvážnejšie, ako je vytváranie červov? Je to ešte jednoduchšie ako robiť krv a dá sa s ňou užiť veľa zábavy!

Stačí nazbierať zväzok povrázkov (najlepšie sa bude hodiť motúz alebo niečo podobné, ale urobí sa čokoľvek) a krúžkujúcim spôsobom si ho omotajte okolo ruky. Potom začnite krútiť konce okolo seba, až kým to celé nebude tvoriť jeden pevný zhluk. Tento zhluk vložte do vriacej vody tak dlho, aby zmenil farbu (nemusí to byť dramatická zmena farby, stačí mierne tmavšia). Potom ho vložte do ľadovej vody, aby sa zaistila nová farba. Ta-da! Okamžite realisticky vyzerajúce červy.

Ak sa cítite skutočne dobrodružne, skúste vyrobiť vajíčka rovnakou metódou ako červy. Môžete ich použiť na najrôznejšie žarty! Vajcia stačí vložiť do misky s vodou a do druhého dňa (možno o niečo dlhšie) by mali byť pokryté pevnou vrstvou goopu.

Takže teraz, keď viete, ako vytvoriť realisticky vyzerajúcu falošnú krv a vajcia, je čas prejsť k veľkému finále: Falošný moč! Aj keď si ho môžete kúpiť v obchodoch, jeho vlastná výroba vám z dlhodobého hľadiska ušetrí peniaze (a nie je ťažké ho vyrobiť). Taktiež druh zakúpený v obchode má veľmi výrazný zápach, ktorý niektorí ľudia môžu zistiť (najmä rodičia a učitelia).

Najprv budete musieť zhromaždiť zásoby:

  1. Nádoba (plastové fľaše so sódou fungujú dobre)
  2. Voda
  3. Potravinárske farbivo
  4. Stolová soľ
  5. Zdroj tepla (napríklad kachle alebo ohrievač teplej vody)
  6. Zdroj ľadu (ako ľadová truhla alebo mraznička)

Začnite tým, že nádobu naplníte asi do 1/4 soľou. Pridajte niekoľko kvapiek potravinárskeho farbiva a potom zvyšok cesta zalejte vodou. Zmes miešajte, kým sa potravinárske farbivo úplne nerozpustí. Ďalej umiestnite nádobu (odkrytú) na sporák, ktorý je vypnutý, alebo na mierny oheň. Alebo môžete nádobu umiestniť do rohu kuchyne v blízkosti ohrievača teplej vody. Ide o to, aby ste vytvorili trochu tepla, ale nie toľko, aby ste obsah skutočne uvarili alebo dokonca ohriali.

Nádobu budete musieť umiestniť niekam mimo cestu, pretože začne trochu bublať. Nechajte ho odokryté odležať asi 2 až 3 dni. Potom ju odkryte a opatrne vylejte čo najviac slanej vody.

Zostane by mala byť veľmi tmavá a lepkavá tekutina, ktorá vyzerá ako pravá cika (ale nepite ju).

Po odliatí väčšiny slanej vody naplňte nádobu asi do 1/3 studenou vodou a pridajte trochu ľadu (zmes sa tak dostane na teplotu, ktorá sa blíži skutočnej teplote ľudského tela). Teraz nalejte tmavé veci a dobre ich premiešajte. Vráťte sa na bezpečné miesto, kde o ňu nikto nezakopne ani nič podobné (dobré miesto je napríklad niekde za gaučom alebo pod posteľou).

Po niekoľkých dňoch bude ešte viac pripomínať originálny pee a jeho použitie bude bezpečné. Môže to po chvíli dokonca začať voňať ako pocikanie (ale nebojte sa, nezhoršuje sa to). Aby ste sa zbavili zápachu, vložte nádobu do vody a mikrovlnnej rúry na asi 1 minútu (najskôr sa uistite, či je nádoba tepelne odolná).