ako na to?

Ako vyrobiť falošnú krv, bez kukuričného sirupu?

Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je pripraviť si svoje suroviny. Potrebuješ:

Nádoba s vekom. Plastová fľaša tiež dobre funguje, ale sušenie bude trvať dlhšie, ako keď použijete sklenenú nádobu alebo niečo podobné. Malá misa s vodou (alebo inou tekutinou) je užitočná, pretože pomáha pri lepení zmesi pred lepením.

Možno budete chcieť do vody pridať trochu soli. Soľ spôsobuje, že sa zmes lepšie drží a zabráni zhlukovaniu ktorejkoľvek zo zložiek. Môžete tiež pridať trochu cukru alebo medu, čo sú obidve sladidlá, ktoré zabránia zrnitosti zmesi po vysušení.

Keď už máte všetko pripravené, budete ich musieť všetky poriadne zmiešať, kým sa úplne nespoja do jednej masy. Potom ho stačí nechať sedieť niekde, kde sa to na pár dní nebude rušiť. Potom ho môžete začať používať!

Ako vyrobiť falošnú krv, ktorá nezafarbí?

Teraz, keď máte pripravené ingrediencie, budete musieť pripraviť falošnú krv samotnú. Najprv existujú dva typy falošnej krvi: jeden, ktorý nezafarbí, a druhý, ktorý škvrny. Ten, ktorý nezafarbí, sa vyrába zahriatím a roztavením zmesi kukuričného sirupu, potravinárskych farbív, vody a krupicového cukru. Po zmiešaní všetkých ingrediencií ich jednoducho dáte do misy a necháte vychladnúť.

Druhý typ falošnej krvi sa vyrába zahriatím a rozpustením kryštálového cukru, červeného potravinárskeho farbiva a trochy vody. Keď sa všetko rozpustí, nechajte trochu vychladnúť a potom ju nalejte do nádoby, aby stuhla.

Prvý typ falošnej krvi zostane navždy mäkký, pokiaľ je uložený vo vzduchotesnej nádobe. Druhý typ časom vyschne a ak sa tak stane, bude potrebné ho pred použitím pretaviť znova trochou kukuričného sirupu.

Ako vyrobiť falošnú krv, ktorá schne bez toho, aby ste sa zasekli?

Zmes by mala zostať dobre premiešaná a po príprave by sa nemala oddeľovať ani hrudkovať. Ak vám to robí problém, potom môžete do vody pridať soľ (asi 1 čajovú lyžičku), keď zmiešate všetko dohromady. Soľ zabráni zhlukovaniu zmesi. Namiesto soli (alebo okrem nej) môžete tiež použiť trochu medu alebo cukru. Ďalším trikom, ako zabrániť zhlukovaniu zmesi, je pridať pár kvapiek glycerínu, ktoré dostanete v drogérii.

Ako vyrobiť falošnú krv pomocou potravinárskych farbív?

Falošnú krv môžete pripraviť rôznymi farbami tak, že do kukuričného sirupu vmiešate inú tekutinu. Tu uvádzame niektoré bežné druhy tekutín a farby, ktoré vyrábajú. Môžete tiež použiť špeciálne potravinárske farbivo, ktoré je určené na varenie a vytvorí jasnejšiu farbu.

Tekutá farba Vodný číry ovocný punč Tmavočervená Koreňové pivo Hnedá limonáda Svetlá červená Klubová sóda Číra jablková šťava / jablkový mušt Svetlo hnedá Zázvorové pivo Svetlo žltá Mlieko Biela Čokoláda Tmavo hnedá


Pomocou kombinácie tekutín môžete vytvoriť farbu, ktorá nie je na zozname vyššie. Napríklad pri použití piva s polovičným koreňom a polovice jablkového džúsu sa vytvorí farba podobná oranžovej. Použitím niekoľkých lyžičiek čučoriedkového džúsu a niekoľkých kvapiek zeleného potravinárskeho farbiva sa vytvorí farba podobná tráve.