návody

Ako vypnúť zavlažovací systém na zimu?

Postrekovače sú nevyhnutnou súčasťou každého domova alebo firmy. Ušetria nás, aby sme počas chladných mesiacov nemuseli míňať peniaze na vykurovanie našich domovov. Ak však nepracujú správne, môže to poškodiť váš dom. Ak máte malú plochu, kde sa pravidelne používajú postrekovače, napríklad kuchyňa alebo kúpeľňa, potom by ich vypnutie mohlo byť veľmi jednoduché. Ak však žijete na veľkom mieste s mnohými miestnosťami, potom ich vypnutie nemusí byť také jednoduché. Čo teda musíte urobiť?

Ak chcete vypnúť zavlažovací systém na zimu, existujú dva spôsoby: buď budete musieť zaplatiť niekomu inému, aby vám ich vypol, alebo si budete musieť zaobstarať profesionála. Môžete si vybrať, ktorý z nich je pre vašu situáciu najlepší.

Ak chcete vypnúť zavlažovací systém na zimu, budete si musieť najať niekoho iného, ​​aby to urobil za vás. Existuje niekoľko spoločností, ktoré ponúkajú túto službu. Jedna z týchto spoločností sa volá HomeAway. Tu je dôvod, prečo:

Za svoje služby si účtujú 30 dolárov za hodinu. To znamená, že vypnutie postrekovačov na zimu stojí 60 dolárov!

Ak to uvedieme do perspektívy, ak sa vášmu postrekovaciemu systému vypne jedna hodina a máte dom s 2 poschodiami, bude vás to stáť ohromných 360 dolárov. Je to spôsobené tým, že musíte niekoho nechať prísť a vypnúť ho, kým ho nepoužívate.

Teraz to môže byť pre väčšinu majiteľov domov veľmi drahé. Ak nechcete minúť všetky tieto peniaze, môžete si túto prácu urobiť sami. Skôr ako to urobíte, uistite sa, že máte všetky vedomosti a nástroje, aby ste mohli túto úlohu dokončiť sami. Pre niekoho to môže byť ľahké a pre iného ťažké.

Ako zazimovať zavlažovací systém – urob si sám

Krok 1: Vypnite prívod vody

Toto je jeden z najdôležitejších krokov, čo sa týka zimovania postrekovacieho systému na zimu. Spravidla je niekde blízko vodomeru vášho domu hlavný uzatvárací ventil. S najväčšou pravdepodobnosťou ho nájdete pod vodou. Pri uzatváraní tohto uzatváracieho ventilu buďte veľmi opatrní, aby sa na vás nedostala voda. Ak tak urobíte, potom znovu zapnite ventil a nechajte vodu vytiecť skôr, ako sa ju pokúsite znova uzavrieť. Po úspešnom vypnutí prívodu vody pokračujte krokom 2.

Krok 2: Vypláchnite riadky

To nemusí byť potrebné pre každého, je však dobré to urobiť aj tak. Proces vyplavovania vašich línií odstraňuje akýkoľvek sediment, ktorý sa v nich mohol hromadiť v priebehu roka. Ak tento krok neurobíte, riskujete, že na trávniku budete mať veľa usadenín, keď na budúcu jar zapnete prívod vody.

Ak chcete vypláchnuť svoje vedenie, začnite zapnutím prívodu vody. Nechajte vodu bežať asi 5-10 minút, aby ste sa zbavili usadenín vo vašom hlavnom vodovodnom potrubí. Ďalej prejdite na každú hlavicu postrekovača a zapnite ju asi na 5 minút. Nechajte vodu odtiecť a tento postup opakujte, kým voda, ktorá vyteká, nie je čistá. Uistite sa, že to robíte pre každú jednu hlavicu postrekovača.

Krok 3: Zložte hlavice postrekovača

Ak máte trávnaté ihrisko, ktoré je polievané postrekovačmi, budete pravdepodobne musieť tieto hlavy z trávnika zložiť. Nakoniec by mohli v priebehu zimy predstavovať nebezpečenstvo zakopnutia. Najlepšie to urobíte tak, že pomocou klieští na zaistenie kanála odstránite hlavicu postrekovača z jej stĺpika. Potom, čo ste to urobili pre každú hlavicu postrekovačov, prejdite na krok 4.

Krok 4: Uložte hlavy niekde na bezpečné miesto

Môže sa to zdať ako zdravý rozum, ale budete prekvapení, koľko majiteľov domov to zabudne urobiť. Je dôležité, aby ste svoje hlavice postrekovačov cez zimu uložili na bezpečnom mieste. Najlepší spôsob, ako to urobiť, je vykopať malú dieru v garáži alebo kôlni a umiestniť ich tam. Pri kopaní jamy buďte opatrní, aby ste nezasiahli žiadne elektrické vedenie alebo potrubie.

Krok 5: Oblasť pokryte sodíkom

Ak máte trávnatý trávnik, môže byť užitočné ho pred príchodom zimy pokryť trávou. Sodík je možné zakúpiť vo vašom miestnom dome a záhrade pomerne lacno. Musíte len dokúpiť toľko, aby ste pokryli celú plochu, ktorú je potrebné pokryť. Najlepšie je pred tým urobiť meranie trávnika. Sodík sa dá položiť pomerne ľahko. Musíte ju iba polievať každý druhý deň a čoskoro bude čoskoro pribúdať.

Ak sa obávate tohto procesu, potom by bolo dobré zamestnať profesionálneho manažéra trávnika vo vašej oblasti, ktorý za vás urobí prácu.

Krok 6: Roztierajte mulč

Ak ste niekedy videli dlažbu alebo betónovú príjazdovú cestu, potom ste už niekedy videli mulčovanie. K tomu dochádza, keď sa organický materiál, ako sú stromy alebo listy, časom rozpadne. Tento materiál má hnedú a čiernu farbu a je veľmi dobrý pri ničení buriny alebo pri zabránení jej rastu. Najlepšie je rozložiť to v okruhu 1 až 3 stopy okolo stromu, aby to pomohlo udržať burinu ďalej.

Krok 7: Umiestnite dlaždicu

Dlažobný kameň je vynikajúci materiál na chodníky a terasy. Zvyčajne sa dá ľahko nájsť a je pomerne lacný. Dostanete ho v rôznych farbách a veľkostiach. Ak vytvárate chodník, nezabudnite rozmiestniť kamene od seba, aby ste mohli ľahko kráčať z jednej strany na druhú a zároveň zabrániť rastu buriny v trhlinách.

Majte na pamäti, že dlaždica môže byť špinavá, ak zvlhne, takže by mohol byť dobrý nápad umiestniť pod ňu nejaký druh ochrany.

Krok 8: Vložte obrubu

Ak používate okraje trávnika, potom ho stačí umiestniť iba po obvode. Ak neviete, čo to je lemovanie, je to ten hnedý kameň alebo plast použitý pozdĺž okraja záhonov alebo iných druhov mulča. Je dôležité mať na pamäti, že musíte nechať dostatok priestoru na kosenie a ďalšie činnosti.

Krok 9: Vezmite ruky do špiny!

Teraz, keď je vaša tvrdá práca hotová, je čas zašpiniť si ruky. Chyťte hrable alebo lopatu a začnite sadiť svoje kvety a iné druhy rastlín. Než začnete, bolo by rozumné venovať nejaký čas prieskumu, ktoré druhy kvetov najlepšie rastú vo vašom podnebí a aké farby vyzerajú najlepšie vo vašom dvore. Budeš rád, že si to urobil!

Krok 10: Vezmite benzín a naštartujte kosačku!

Vaša práca je teraz hotová a je čas sedieť, relaxovať a obdivovať svoju šikovnú prácu. Skvelé na tom, že si to urobíte sami, je to, že tu môžete každý víkend chodiť, ak chcete, a venovať sa trochu práci na záhrade. Za chvíľu budete mať najlepšie vyzerajúci trávnik na bloku.