ako na to?

Ako vymeniť sklo v okne?

Prvá vec, ktorú je potrebné urobiť, je odstrániť starú obrazovku z okna. Musíte ho opatrne zložiť, aby pri inštalácii nového nedošlo k poškodeniu. Ak používate skrutkovač, môžete to ľahko urobiť sami iba jednou rukou. Ak však s tým máte ťažkosti, použite nejaký páčidlo alebo podobný nástroj, napríklad kladivo.

Ak vymieňate okennú obrazovku, musíte sa uistiť, že nespadne. To by spôsobilo poškodenie vášho domu. Uistite sa teda, že horná časť obrazovky je správne zaistená, aby nemohla spadnúť. Potom položte kúsok dreva alebo niečo iné, aby ste zabránili pádu aj spodnej časti obrazovky. Môžete ho tiež zaistiť skrutkami alebo klincami podľa toho, aký druh materiálu chcete zakryť svoje okno.

V prípade, že vymieňate okennú clonu, môžete tiež zvoliť úplné zakrytie skla. Môžete to urobiť rôznymi spôsobmi. Môžete napríklad použiť plastový plát alebo ho dokonca natrieť na čierno. Niektorí uprednostňujú jednoduché pridanie závesov alebo roliet cez okná.

Môžete tiež vyskúšať rôzne druhy materiálov na zakrytie vašich okien. V skutočnosti môžete na svoje okno umiestniť aj niečo ozdobnejšie. Pamätajte, že máte na výber z nespočetných možností, vďaka ktorým môžete byť tak kreatívni, ako chcete. Toto je jedna z najlepších vecí na tejto náhradnej práci, pretože vám umožní prispôsobiť si veci vo vašom dome.

Ako nainštalovať obrazovku bez rámu?

Ak vaše staré obrazovky nemajú rám, potom bude inštalácia nových trochu iná, ako keby rámy mali. Najskôr budete musieť vytiahnuť starý. Možno budete musieť vymeniť všetok hardvér vo svojom okne. Platí to najmä vtedy, ak máte staré drevené okná, ktoré sa už nevyrábajú alebo sú veľmi ťažko dostupné náhradné diely.

Pravdepodobne budete chcieť ísť s niečím, čo je bežnejšie, ako je napríklad šerpa alebo lanová kladka. Ľahko ich nájdete v akomkoľvek obchode s domácimi potrebami alebo dokonca u veľkého predajcu. Stále máte možnosť ísť s váhami a strunami, tie však zaberajú viac miesta a ich použitie je o niečo menej pohodlné.

Môžete tiež chcieť vymaľovať alebo zafarbiť svoje nové obrazovky. To nie je skutočne nevyhnutné, ale pomôže im to lepšie zmiešať a vylepšiť estetiku vášho domu. Niektorí ľudia sa tiež rozhodnú zakryť sklenenú časť svojich obrazoviek niečím iným. Pomôže vám to zabrániť výskytu chýb bez obáv zo získania jasnej obrazovky.

Nezabudnite, že môžete tiež nahradiť iba časť obrazoviek. Možno sa jeden poškodil a ostatné sú stále v dobrom stave alebo sa vám jednoducho nepáči farba alebo vzor. Z akýchkoľvek dôvodov môžete namiesto nových všetkých obrazoviek pre celé okno nahradiť iba tie, ktoré to potrebujú.

Inštalácia okennej clony naozaj nie je taká náročná a väčšina ľudí by ju mala zvládnuť bez väčších problémov. Samozrejme, ak narazíte na niečo, s čím si neviete rady, môžete tiež niekoho najať, aby za vás urobil prácu.

Oprava okennej obrazovky nie je naozaj taká náročná a je to určite niečo, čo si väčšina ľudí môže urobiť sama bez toho, aby musela platiť niekomu inému. Nové obrazovky sú dosť lacné, takže aj keď urobíte chybu, pravdepodobne vás to až tak nenastaví.

Okenné clony sa dajú použiť nielen na zabránenie hmyzu z domácnosti. Môžu pomôcť tiež zabrániť slnečnému žiareniu. Platí to najmä vtedy, ak máte okná, ktoré sú obrátené priamo k slnku. Ak ste niekedy boli v miestnosti, ktorá má tie čierne, gumené odtiene, ktoré sú stiahnuté proti oknám, budete vedieť, o akom efekte hovorím.

Ak máte vo svojom dome takúto izbu a ste unavení z toho, že musíte v tú dennú dobu vstávať z postele, potom je dobrým spôsobom, ako sa trochu vyspať, je pridanie okenných obrazoviek. To tiež pomôže udržiavať miestnosť chladnejšou aj v najteplejších letných dňoch.

Existuje len toľko dobrých dôvodov na inštaláciu alebo opravu okenných obrazoviek. Je to práca, o ktorej väčšina ľudí skutočne neuvažuje, ale môže skutočne pomôcť zvýšiť energetickú efektívnosť vášho domu a jeho ľahší život, zatiaľ čo vám z dlhodobého hľadiska ušetrí peniaze.

Inštalácia novej obrazovky sa môže zdať trochu skľučujúca, ak ste to nikdy predtým nerobili, ale ak máte správne nástroje a venujete čas, nemali by ste mať žiadne problémy. Nezabudnite si najskôr zmerať okno, aby ste si kúpili obrazovku, ktorá bude správne sedieť. Tiež by ste sa chceli uistiť, že máte k dispozícii clonu so správnym druhom pletiva na zabránenie lietajúcemu hmyzu vo vašej oblasti.

Ak ste nikdy predtým nemuseli inštalovať obrazovku, môžete použiť niekoľko rôznych metód. Prvá metóda spočíva v umiestnení zásteny do rámu okna a následnom použití čapu alebo klinca na zaistenie na danom mieste. Môžete tiež použiť špeciálne navrhnutý