ako na to?

Ako vylepšiť vašu obývačku?

Obývacie izby sú jedným z najzaujímavejších priestorov vo vašej domácnosti. Poskytujú súkromie, pohodlie a zábavu. Vďaka dobre navrhnutej obývacej izbe bude vyzerať ako štýlové miesto, kde chce každý tráviť čas spoločne. Škaredá obývacia izba vyzerá nepozvane a nepríjemne.

Obývacia izba by mala mať čistý a moderný štýl. Nemal by byť príliš tmavý ani príliš jasný. Nemal by pripomínať múzejnú vitrínu. V miestnosti by nemal byť žiadny nábytok. Pohovka, konferenčný stolík, stojan na televíziu atď., To všetko musí zapadnúť do priestoru bez toho, aby to bolo prevládajúce.

Dobrý dizajn obývacej izby umožní ľuďom relaxovať a baviť sa. Ľudia si chcú posedieť v rovnakom čase, keď si užívajú svoje obľúbené predstavenie. Ak teda plánujete vytvoriť príjemné prostredie na sledovanie televízie, musíte zvážiť usporiadanie sedenia v obývacej izbe. Ak máte veľkú rodinu, v obývacej izbe môžu byť k dispozícii nejaké ďalšie miesta na sedenie, aby každý člen dostal dostatok priestoru na natiahnutie a pohodlné sledovanie televízora.

Naopak, ak je vaša rodina menšia, vystačíte si s menším počtom miest. V takom prípade je úplne prijateľné mať jediného nadrozmerného trénera, do ktorého sa môže každý vtesnať pri sledovaní filmov.

Najlepšie návrhy obývacích izieb poskytnú ľuďom správnu úroveň osobného priestoru a možnosti socializácie. Nechcete mať v obývacej izbe stiesnený a depresívny pocit. Zároveň nechcete mať priestor, ktorý je taký veľký, že sa v ňom ľudia stratia.

Dizajn domácnosti: Ako vylepšiť svoj domov pomocou niektorých jednoduchých a zároveň štýlových domácich doplnkov

Nebolo by skvelé, keby ste mali krištáľovú guľu, ktorá by vám mohla povedať, čo vás čaká v budúcnosti? Samozrejme, že by, kto by nechcel vedieť, čo sa stane v budúcnosti? Ale keďže to nie je možné, ďalšou najlepšou vecou, ​​ktorú môžete urobiť, je vytvoriť si domov plný pozitívnej energie.

Môžete prilákať dobrú energiu do svojho života a domova jednoduchým pridaním niektorých doplnkov Feng Shui do vášho interiéru.

Znie to trochu zvláštne? Verte tomu alebo nie, zvuk, podobne ako hluk, môže mať veľmi nepriaznivý vplyv na náš život a blahobyt. Ale na druhej strane nás môžu upokojujúce a upokojujúce zvuky vyliečiť a omladiť. Z hľadiska feng-šuej môže štýl vášho domova prilákať do vášho života pozitívnu alebo negatívnu energiu. Preto je veľmi dôležité vedieť, čo treba hľadať pri kúpe nábytku a doplnkov pre váš domov.

Po príchode domov sa cítite dobre

Existujú rôzne druhy energie, s ktorými počas dňa prídete do styku. Niektorí ľudia tomu hovoria dobrá alebo smola; iní to nazývajú pozitívna alebo negatívna energia. V každom prípade by sa váš domov mal vždy cítiť ako útočisko, bezpečné miesto, kde sa môžete od všetkého dostať.

Asi tretinu svojho života strávite vo svojej spálni a možno ešte viac vo svojej obývacej izbe. Toto sú dve miestnosti, v ktorých sa chcete ubezpečiť, že sú čo najpozitívnejšie. Vaša spálňa by mala byť útočiskom pre odpočinok a relaxáciu. Malo by to byť miesto, kde môžete uniknúť každodenným starostiam. To neznamená, že vaša spálňa musí byť nudná alebo fádna. Fakticky naopak.

Môžete mať veľmi farebnú spálňu, ale chcete sa vyhnúť príliš temným alebo zlovestným témam. Bude to mať iba opačný efekt a namiesto toho, aby ste sa uvoľnili, vás to vystresuje. Ak máte radi západné témy, choďte radšej na štýl „západu slnka“ ako na „divoký západ“. Rozdiel sa môže zdať jemný, ale prvý je oveľa upokojujúcejší.

Keď ľudia pomyslia na Feng Shui, často im napadnú komplikované pravidlá, ktoré treba dodržiavať bez odchýlok. Naopak, neexistujú nijaké tvrdé a rýchle pravidlá, pokiaľ ide o vytvorenie harmonickejšieho životného priestoru pomocou feng-šuej. Existuje však niekoľko všeobecných pokynov, ktoré by ste mali dodržiavať.

Jedna z nich súvisí s farbami. Vo feng-šuej je všeobecne akceptované, že by ste sa mali vyhnúť veľmi tmavým farbám. Považujú sa za veľmi negatívne. Na druhej strane, svetlejšie farby sú oveľa povznášajúce. Biela je najobľúbenejšia farba, pretože vyrovnáva pozitívnu energiu.

Kľúčom je vytvoriť vo svojich izbách príjemnú zmes farieb bez toho, aby ste zachádzali príliš ďaleko jedným alebo druhým smerom. Tiež sa chcete vyhnúť veľmi preplneným priestorom, pretože to môže mať veľmi negatívny vplyv na vašu myseľ a telo.

Platí všeobecné pravidlo, že vaša obývacia izba alebo hlavná izba by mali byť zariadené spôsobom, ktorý je ústretový k hosťom. Farby, ktoré si vyberiete, by to mali odrážať a nemali by byť len tým, čo sa vám páči. To je miestnosť, kde sa môžete trochu divoko a bláznivo zaoberať svojim dizajnom interiéru, pretože toto je váš osobný priestor.