ako na to?

Ako vyčistiť Corningware?

Corningware je vyrobený zo skla, ktoré je veľmi pevné a odolné. Nemá však rovnakú úroveň odolnosti proti poškriabaniu ako porcelán alebo kov. Preto ak sa váš corningware poškriabe alebo poškodí v dôsledku nehody alebo nesprávnej manipulácie, budete potrebovať odbornú pomoc, aby ste mu vrátili pôvodný vzhľad.

Najlepším spôsobom, ako vyčistiť riad, je čistiaca kefa z nehrdzavejúcej ocele. Môžete si ich kúpiť v každom kuchynskom obchode. Len sa uistite, že nie sú abrazívne a neobsahujú chemikálie, ako sú bielidlá alebo amoniak. Mali by byť tiež nové a nepoužívané. Ak si ich nemôžete dovoliť, potom povrch kuchynského riadu iba namočte na 10 minút do teplej vody a potom pomocou kefy odstráňte nečistoty a prachové častice. Nestierajte povrch príliš silno.

Môžete tiež použiť mäkkú handričku na zotretie nečistôt a prachových častíc. Nepoužívajte drsné brusivá ako brúsny papier alebo leštiace zmesi, pretože by mohli poškodiť povrchovú úpravu skla.

Ak sa chcete zbaviť škrabancov a iných nedokonalostí na riadu, môžete použiť jemný prostriedok na umývanie riadu. Mali by ste ho riediť vodou, aby nepoškodil jemný povrch vášho riadu.

Ak je váš riad skutočne znečistený, možno ho budete musieť pred čistením namočiť do vody. Horúca voda funguje najlepšie, ale nikdy by ste nemali používať vriacu vodu, pretože by mohla skutočne spôsobiť praskliny na povrchu panvice.

UPOZORNENIE: Horúca voda môže tiež spôsobiť popáleniny, preto pri práci s horúcou vodou buďte opatrní. Namiesto toho môžete použiť teplú vodu alebo vodu izbovej teploty.

Pred ponorením panvice do vody položte na dno kuchynského drezu uterák, aby ste nepoškodili povrch kuchynského riadu. Toto zabráni tomu, aby sa vaša panvica pri čistení posúvala okolo.

Nepoužívajte žiadne druhy abrazívnych čistiacich prostriedkov, ako sú Comet, Ajax alebo SoftScrub, pretože by mohli spôsobiť nezvratné poškodenie povrchu panvice.

Najlepším spôsobom, ako sa vyhnúť poškriabaniu a poškodeniu vášho corningware, je zaobchádzať s ním opatrne. To znamená, aby nedošlo k jeho pádu na podlahu, pretože by to mohlo spôsobiť vážne poškodenie vnútornej a vonkajšej vrstvy panvy. Mali by ste sa tiež vyhnúť umiestneniu do umývačky riadu, pretože agresívne chemikálie môžu spôsobiť jej prasknutie a vysokotlakové prúdy vody používané na čistenie vnútorných častí môžu spôsobiť škrabance.
Správnym skladovaním svojho korinového riadu môžete tiež zabrániť poškodeniu. Mnoho ľudí si rád položí svoje panvice na varenie, ale to nie je dobrý nápad, pretože spodná vrstva dostane všetku váhu a na nádoby pod ňou veľmi tlačí. To spôsobí, že spodná vrstva bude časom deformovaná. Najlepšie je položiť panvice na plocho alebo ich uložiť zvisle s primeraným rozstupom medzi každou z nich. Ďalším dobrým nápadom je ponechať ich v skrinke len na varenie.

Dodržiavanie týchto pokynov by vám malo pomôcť získať zo skleneného riadu mnoho rokov radosti.