ako na to?

Ako vybrať šampón pre mužov?

Ak máte problém s vlasmi, pravdepodobne to je spôsobené niečím iným, ako je vaša strava alebo zvyky v životnom štýle. Môžete dokonca trpieť lupinami (alebo iným stavom). Ak je to tak, musíte sa problému okamžite zbaviť! V opačnom prípade nakoniec utratíte peniaze za výrobky, ktoré nefungujú a poškodia iba pokožku hlavy.

Na trhu je dnes veľa šampónov. Všetci tvrdia, že vaše vlasy sú hebké a hladké, ale nie sú skutočne účinné na to, aby vám pomohli dosiahnuť tento cieľ. Existuje tiež veľa produktov určených špeciálne pre suché vlasy, ale žiadny z nich v skutočnosti neposkytuje žiadne výhody oproti bežnému šampónovaniu.

Najlepšie, čo môžete urobiť, ak sú vaše vlasy suché, je použiť pred ich umytím kvalitný hydratačný krém. Dobrý zvlhčovač zmäkčí a ochráni vaše vlasy a zároveň zabráni ich lámaniu. Tiež použitie dobrého zvlhčovača po umytí šampónom udrží vaše vlasy zdravé a silné.

Vždy je lepšie investovať do produktu, ktorý poskytuje skutočné výsledky, a nie kupovať jednu z tých lacných imitácií, ktoré za to nestoja. Pri výbere správneho produktu pre seba zvážte niekoľko vecí:

Ako často si umývate vlasy? Necháte ho radi mokré alebo suché?

Existuje veľa rôznych druhov vlasových výrobkov, ktoré môžete použiť. Niektoré skonštatujú, že sú ideálne na každodenné použitie a iné by sa mali používať iba raz týždenne. Je dôležité prečítať si štítky skôr, ako si niečo kúpite, aby ste vedeli, ako to správne používať.

Máte rozštiepené končeky?

Je to dobrý indikátor toho, či sú vaše vlasy suché alebo nie. Postavte sa pred zrkadlo a pozerajte sa na konce vlasov. Ak vidíte nejaké ošúchané kúsky alebo tenké oblasti, je to pravdepodobne preto, že máte suché vlasy. Pokúste sa použiť hĺbkové ošetrenie, ktoré pomôže vašim vlasom opäť spevniť.

Máte ťažkosti s česaním?

V takom prípade sú vaše vlasy príliš mastné. Budete ho musieť pravidelne umývať, aby ste zabránili zhoršeniu tohto problému. Používanie horúcich nástrojov, ako sú fény a žehličky na vlasy, vlasy tiež mastia, takže sa tiež snažte držať ďalej od nich.

Máte skúsenosti s lupinami?

Ak tak urobíte, potom máte pravdepodobne pokožku hlavy suchú. Môže sa stať šupinatým a niekedy dokonca svrbiacim. Jedným zo spôsobov, ako tomu zabrániť, je použitie čistiaceho šampónu na odstránenie zvyškov vlasov. Dbajte na to, aby ste pokračovali s hydratačným šampónom, aby sa problém ešte nezhoršil.

Ak si urobíte čas a sami si vyberiete ten pravý vlasový produkt, môže vám pomôcť dosiahnuť požadovaný typ vzhľadu. Existuje široká škála možností, takže pred konečným rozhodnutím nezabudnite vziať do úvahy všetky dôležité faktory.

Ako si vybrať správny šampón

Šampóny sú dostupné v mnohých rôznych veľkostiach, od malých balíčkov s objemom 0,5 unce až po fľaše s objemom tridsať uncí. Veľkosť, ktorú si kúpite, závisí hlavne od vašich osobných preferencií, aj keď suma, ktorú utratíte, môže byť obmedzená cenou šampónu a vašim rozpočtom. Nasledujú niektoré z najbežnejších typov.

Tekuté šampóny

Najobľúbenejším typom je tekutý šampón. Dodáva sa vo fľaši alebo v tube a pripomína skôr pleťovú vodu ako tradičné mydlo. Značka najvyššej rady obsahuje zvlhčovače a ďalšie aditíva, ktoré pomáhajú vlasy upravovať a vyzerať lesklo. Značky nižšej kvality môžu vlasy vysušiť a spôsobiť ich rýchlejšie vypadávanie alebo dokonca krehkosť a lámanie sa.