ako na to?

Ako variť pre svojho domáceho maznáčika?

Najbežnejšia otázka, ktorú dostávam, je „Aké sú dobré recepty, o ktoré sa môžem podeliť s mojím miláčikom?“ Existuje toľko rôznych druhov potravín, že je ťažké zúžiť, čo je pre vaše domáce zvieratá najlepšie. To je povedané, tu je niekoľko návrhov:

Psy milujú svoje jedlo! Ak máte psa, alebo aj keď nie, je pravdepodobné, že zožerú takmer všetko. Psy majú rady chuť mäsa, ale tiež im chutia aj iné druhy jedál. Chcete sa ubezpečiť, že čokoľvek, čo im dávate, chutí dobre a nespôsobuje to žiadne zdravotné problémy. Tu je niekoľko skvelých receptov na maškrty pre psov:

Recept na domáce jedlo pre psov

Možno si myslíte, že by bolo ťažké pripraviť si vlastné krmivo pre psov, pretože nepoznáte všetky jeho zložky. Naozaj to však nie je také zlé, keď sa naučíte, ako to robiť správne. Potrebujete len pár základných kuchynských nástrojov a čas.

1) Mäso (nasekané, zbavené kože, vykostené atď.)

2) Zelenina (varená alebo surová)

3) Ovocie (čerstvé alebo mrazené)

Tu je niekoľko rád, ako si pripraviť vlastné krmivo pre psov:

Krok 1: Získajte mäsiarstvo alebo obchod s potravinami v blízkosti vášho bydliska. Zvyčajne majú čerstvé mäso a zeleninu, ktoré nie sú k dispozícii na miestnom trhu s farmármi.

Krok 2: Spýtajte sa mäsiara alebo referenta obchodu, kde sa mäso chová. Ak budete mať šťastie, uchováte to vzadu v chladiacom kufríku. V opačnom prípade si budete musieť sami zvoliť čerstvý rez.

Krok 3: Prejdite do sekcie pre vegetariánov a vyberte tie, ktoré chcete. Čerstvé sú vždy lepšie, ale mrazené sú tiež v poriadku.

Krok 4: Vezmite svoje ingrediencie k pokladni a zaplaťte za ne. Ak nemáte dostatok hotovosti, jednoducho si ich umiestnite na kartu.

Krok 5: Choďte domov a začnite variť!

Rada: Ak si nie ste istí, ako pripraviť ingrediencie, vyhľadajte recept online alebo si pozrite kuchársku knihu.

Túto základnú myšlienku môžete použiť na vytvorenie ľubovoľného druhu krmiva pre psov, ktoré chcete. Môžete si vyrobiť jednu veľkú dávku a uložiť ju do sáčkov s tupperwarom alebo ziplockom, alebo si môžete každý deň vyrobiť malú dávku. Buď je v poriadku, ale ak idete druhou cestou, nezabudnite udržiavať všetko čisté!

Psie kosti

Možno ste počuli o tom, že ľudia svojim psom dávajú kosti na žuvanie. Aj keď to zo začiatku znie trochu zvláštne, v skutočnosti je to skvelý nápad. Nielen kosti majú výhody pre zuby psov, môžu tiež prechádzať niektoré živiny žuvaním. To je pre vášho psa skvelá aktivita, pretože ho zamestnáva a bráni mu v žuvaní vašich vecí!

Keď vyberáte kosti pre svojho psa, chcete sa uistiť, že nie sú uvarené alebo údené. Tieto typy kostí môžu byť pre vášho domáceho maznáčika veľmi zlé, ak sa rozpadnú a uviaznu v hrdle alebo vnútri tela. Tu je niekoľko návrhov, aké typy kostí sú pre psov najlepšie:

  • Celé jahňacie krčné kosti
  • Bravčové stehná
  • Krky z Turecka bez kože

Tieto typy kostí sú veľmi výživné a pomôžu udržať zuby vášho psa čisté. Len sa uistite, že im nedávate príliš veľkú kosť, inak by sa im mohla udusiť. Tiež im nechcete dať príliš malú kosť, pretože by sa tiež mohli udusiť.

Psy radi chodia von, musíte sa však ubezpečiť, že ich beriete na prechádzky v bezpečnom a primeranom čase. Poskytovanie pochúťok vonku je tiež skvelým zážitkom, ktorý si väčšina z nich poriadne užije. Tu sú niektoré z najlepších vonkajších pochúťok, ktoré môžete svojmu psovi dať:

Chyby – Niektoré psy milujú stravovacie chyby. Zvyčajne ich tiež baví prenasledovať, takže im ľahšie ulovia korisť. Len ich sledujte, aby nejedli nič jedovaté.

Skaly – Niektorí psi radi žuvajú skaly. Pomáha im čistiť si zuby a je len niečo, čo ich baví.

Trávy – väčšina psov si pochutnáva na maškrtení na tráve. Nie je pre nich veľa výživových hodnôt, ale zdá sa, že majú radi chuť.

Tieto typy pochúťok sa odporúčajú, iba ak idete na prechádzku alebo na psie stretnutie. Ak práve beriete svojho psa na podnikanie, potom to naozaj nestojí za to, aby ste strácali čas hľadaním a vyberaním náhodných vecí na zjedenie. Tiež nikdy nedávajte psovi jedlo zo stola. Je to zlý zvyk, do ktorého sa môžete dostať, a mohlo by to spôsobiť, že sa váš pes stane vyberavým jedákom.

Psy majú niekedy problémy s pokožkou a vlasmi. Môžu sa pohybovať od sucha po nadmerné poškriabanie a podobne. Niektoré z týchto problémov je možné vyriešiť úpravou stravovania a poskytnutím trochu lásky navyše. Ak vám to však nepomôže, môžete vyskúšať aj ďalšie veci. Starostlivosť o vášho psa je skvelý spôsob, ako sa s nimi spojiť a udržať ich, aby vyzerali a cítili sa čo najlepšie.