ako na to?

Ako ušetriť veľa peňazí?

1) zbavte sa niektorých potravin.

Väčšina spracovaných potravín obsahuje vysoký obsah cukru, solí a tukov. Sú nielen nezdravé, ale zaberajú aj miesto vo vašom dome a zbytočne míňajú peniaze! Ak chcete ušetriť peniaze, vystrihnite si tieto veci zo života. Tu je niekoľko nápadov:

• Pizza – namiesto pizza omáčky použite celozrnnú kôru.

• Soda pop – kupujte iba balenú vodu alebo znovu naplniteľné fľaše.

• Tyčinky – vyhýbajte sa všetkým značkám tyčiniek (najmä tým, ktoré majú umelé farby). Namiesto toho vyskúšajte ovocné príchute, ako sú poháre M&M alebo Reese’s Peanut Butter Cups.

2) Používajte kupóny a karty odmien.

Kupóny a karty s odmenami sú skvelým spôsobom, ako ušetriť peniaze, pretože vám poskytujú zľavy v obchodoch, ktoré ich bežne nemajú. Napríklad, ak nakupujete v obchode, ktorý predáva oblečenie, môžete získať 10% zľavu z nákupu. Použitím kupónu alebo karty obvykle zaplatíte menej, ako je bežná cena. Môžete ich tiež použiť na šetrenie peňazí pri nákupe kníh a filmov online.

3) Nakupujte zdravé výrobky.

Ak je to možné, kupujte ekologické výrobky, kedykoľvek je to možné, pretože bývajú zdravšie a často obsahujú menej chemikálií ako ich neekologické náprotivky. Niektoré z väčších obchodov s potravinami majú teraz ekologické sekcie. Sú to skvelé miesta, kde začať hľadať. Niektoré z obchodov „big box“ nesú ekologické potraviny aj v sekcii „prírodné potraviny“.

4) Pripravte si vlastnú kávu a čaj.

Ak pijete kávu alebo čaj každý deň, pravdepodobne za ne utratíte poriadnu sumu. Prečo si to nevyrobiť sami? Ušetríte nielen peniaze, ale je to aj oveľa zdravšie, pretože do nich nebudete musieť dávať toľko cukru. Môžete tiež vyskúšať rôzne odrody čaju, napríklad zázvor. Sú skvelé, keď máte nádchu alebo bolesť v krku.

5) Vyvarujte sa stravovania a ak to robíte, použite kupóny.

Môže byť veľmi lákavé stravovať sa, keď nemáte chuť na varenie. Toto je často jednou z najväčších príčin „potravinového odpadu“ v Amerike. Pripravte si plán, aké jedlá budete pripravovať, a potom sa ho držte. To vám nielen ušetrí peniaze, ale aj to, že sa budete zdravšie stravovať, pretože máte kontrolu nad tým, čo sa do jedla dostane. Môžete tiež ušetriť pekné množstvo peňazí pomocou kupónov, keď sa stravujete. Väčšina reštaurácií vám poskytne zľavy, ak im preukážete kupón.

6) Prestaňte kupovať balenú vodu.

Voda je najhojnejšia látka na Zemi! Boli by ste prekvapení, aké ľahké je získať vodu zadarmo. Vodu z vodovodu pred pitím jednoducho prefiltrujte. Mnoho ľudí kupuje balenú vodu, pretože voda v ich okolí nechutí veľmi dobre. Ak je to tak, kúpte si lacný filter Brita alebo PUR, ktorý problém vyrieši. Mali by ste si tiež prečítať tento článok o tom, prečo by ste mali prestať kupovať balenú vodu.

Ako ušetriť peniaze pri jedle

Nikto nemôže prežiť na kupónoch a samotnom varení. Stravovanie je skvelý spôsob, ako oslavovať alebo sa stýkať s priateľmi a rodinou. Môže to však byť aj príčinou „potravinového odpadu“, pretože porcie sú často príliš veľké a jedlo obsahuje zložky, ktoré vaše telo nepotrebuje.

Ďalej uvádzame niekoľko tipov, ako môžete ušetriť peniaze pri jedle:

1) Využite možnosti obedového špeciálu.

Väčšina reštaurácií má obedové špeciality, ktoré pozostávajú z hlavného jedla, nápoja a prílohy ako sú čipsy alebo šalát. Sú to skvelý spôsob, ako ušetriť peniaze, ak máte trochu sebakontroly, pretože jedno jedlo je zvyčajne viac než dosť na to, aby vás zasýtilo.

2) Vyvarujte sa konzumácii predjedál.

Predjedlá ako salsa, hranolky a tyčinky sa môžu skutočne nahromadiť na kalóriách. Tiež vás vedú k tomu, aby ste jedli viac, pretože váš žalúdok je prázdny. Namiesto objednania predjedla si pred odchodom doprajte výživné občerstvenie, napríklad orechy alebo obyčajný jogurt.

3) Udržujte hydratovaný.

V reštauráciách sa často podávajú veľké šálky sódy, ktoré môžu ľahko zmiznúť, ak ich nedokončíte. Namiesto toho si vypýtajte ľadovú vodu z vodovodu a nalejte ju do pohára, aby získal väčší objem. Ušetríte nielen peniaze, ale aj zostanete hydratovaní.

4) Namiesto reštaurácií nakupujte v obchodoch s potravinami.

Väčšina obchodov s potravinami má lahôdky, pizzerie a dokonca aj sushi bary. Tiež majú oveľa častejšie tržby ako reštaurácie. Ak ste častým návštevníkom týchto typov obchodov, mali by ste určite zvážiť získanie členstva.

5) Dostaňte tenkú kôru alebo úplne vynechajte pizzu.

Pizza je jedným z najdrahších potravín, ktoré si môžete kúpiť v reštaurácii. Ľahko si ho môžete vyrobiť za oveľa lacnejšie doma a bude lepšie chutiť, pretože si doň môžete dať, čo chcete. Väčšina „reťazových“ pizzerií ​​tiež používa hustú, chlebovú kôrku, ktorá je veľmi sýta. Získajte pizzu s tenkou kôrkou alebo ju úplne vynechajte a objednajte si niečo iné.