Ako urobiť pizzu?
Jedlo

Ako urobiť pizzu?

Máte chuť na pizzu a chcete si ju spraviť doma, ale neviete recept na cesto? Tak čítajte ďalej!

 

Ako urobiť pizzu?Suroviny

Suroviny na prípravu cesta na dve pizze sú 300-400 gramov hladkej múky, 2 PL olivového oleja, polovica čajovej lyžičky soli, polovica čajovej lyžičky cukru, vlažná voda a 30 gramov čerstvého droždia alebo 7 gramov sušeného.

Postup

Zoberieme si veľkú misku v ktorej zmiešame múku, soľ, cukor a droždie. Ďalej pridáme pripravený olivový olej a vodu ale nepridávajte zbytočne veľké množstvo. Potom cesto mieste rukami 10 minút a zformujte ho do tvaru bochníka.

Potom ho zakryte utierkou a nechajte ho kysnúť asi 2 hodine v izbe v ktorej neni prievan potom by malo mať cesto dvojnásobný objem. Po nakysnutí cesta ho ešte pomieste rukami ak by bolo lepkavé pridajte trochu múky. Rukami odo múky cesto vyvaľkajte a ponaťahujte na hrúbku 0,5 – 0,75 cm ďalej dbajte nato aby bolo cesto elastické.

Potom cesto na doske vaľkajte od stredu ku krajom a otáčajte aby vznkilo to čo si želáme a to je kruh a nezabudnite dávka cesta je na dve pizze! Cesto už máme preto treba naňho dať suroviny podľa chuti napríklad paradajkový alebo olivovo cesnakový základ. A čo navrch? Podľa vlastnej chuti napríklad šunku, salámu, kukuricu, olivy alebo artičoky. Pečte pri teplote 200 stupňov Celzia. Povrch by mal byť zapečený a cesto chrumkavé a zlatisté.