farby

Ako urobiť fialovú s potravinárskym farbivom?

Najprv sa musíte rozhodnúť, aký druh potravinárskeho farbiva chcete použiť. V súčasnosti existuje veľa druhov potravinárskych farbív, ale existuje iba jeden typ, ktorý najlepšie funguje na výrobu fialovej s potravinárskym farbivom.

Musíte si kúpiť červené a modré potravinárske farbivo. Neexistuje iný spôsob, ako urobiť fialovú s potravinárskym farbivom. Ostatné druhy neprinášajú výsledky, ktoré potrebujete. Budete veľmi nešťastní, ak sa pokúsite použiť čokoľvek iné ako červenú a modrú.

Podľa týchto pokynov urobíte fialovú s potravinárskym farbivom:

Pridajte 3 kvapky červeného farbiva do 1 šálky horúcej vody. Dobre premiešajte, kým sa farbivo úplne nerozpustí. Nechajte vodu úplne vychladnúť (môže to chvíľu trvať). Do vychladnutej vody pridáme 3 kvapky modrého sfarbenia. Dobre premiešajte.

Teraz máte fialovú s potravinárskym farbivom. Môžete ju naliať do fľaše alebo inej nádoby a uložiť do chladničky. Uchovávajte ho mimo dosahu detí a domácich miláčikov. Vždy nezabudnite označiť aj nádobu!

Posledná vec, ktorú potrebujete vedieť o používaní svojho fialového potravinárskeho farbiva, je to, ako často by ste ho mali používať. Mali by ste ho používať iba raz za tri dni. Ak ich použijete viac, vlasy a pokožka sa nestihnú zbaviť sfarbenia, čo má za následok neprirodzený vzhľad fialových vlasov a pokožky.

Vždy nezabudnite počkať tri dni po použití fialovej farby s potravinárskym farbivom a až potom ju znovu použite. Ak nečakáte aspoň tri dni, budete musieť počkať s každým farbením vlasov, kým nedosiahnete tri dni bez použitia fialovej farby.

Pri používaní potravinárskych farbív buďte vždy opatrní

Aj keď si pomocou farieb na farbenie vlasov a pokožky môžete užiť veľa zábavy, sú tu určité nebezpečenstvá. Ak používate fialovú farbu s potravinárskymi farbami, musíte byť istí, že používate zdravý rozum. Nepoužívajte ho viac ako raz za tri dni, inak sa vaše vlasy a pokožka nestihnú zbaviť farbenia. Ak ho používate príliš často, vaša pokožka a vlasy nadobudnú neprirodzenú fialovú farbu.

Mali by ste sa tiež vyhnúť tomu, aby sa fialová dostala s potravinárskym farbivom do očí. V takom prípade si dôkladne vypláchnite oči vodou a v prípade potreby vyhľadajte lekársku pomoc. Nechcete, aby to aj tak malo vplyv na vašu víziu.
Majte na pamäti tieto veci, keď používate fialovú farbu s potravinárskymi farbami a budete sa skvele baviť. Len buďte opatrní a postupujte podľa pokynov na štítku, všetko pôjde dobre. Bavte sa!