návody

Ako urobiť, aby sa drevená rúra nespálila

Prvá vec, ktorú musíte urobiť pri výrobe drevenej rúry, je skontrolovať, či bude horieť alebo nie. Ak to nehorí dobre, potom nemáte pred sebou veľa práce. Možno budete chcieť vyskúšať niečo iné, napríklad dať si do misky tabak.

Ak drevo zhorí, ste pripravení pokračovať. Teraz sa musíte rozhodnúť, či použijete zapaľovač cigariet alebo zápalku. Obidve metódy sú dobrým spôsobom, ako rozsvietiť vaše potrubie, pretože produkujú menej dymu ako použitie samotného zapaľovača. Jeden spôsob však produkuje viac tepla, ktoré môže spôsobiť, že sa drevo vznieti a exploduje. Ďalším spôsobom je použitie zápaliek, ale trvá to dlhšie, pretože ich musíte zapáliť pred rozsvietením fajky, preto je uprednostňovaná pred inými metódami.

Pre svoju fajku si môžete vybrať z dvoch druhov dreva. Jedným typom je popol a druhým sú piliny. Popol je tvrdé drevo, ktoré sa ľahko spaľuje. Piliny sa vyrábajú z pílených stromov, ako sú borovica alebo smrek. Je ľahké ho nakrájať na malé kúsky a horí ešte lepšie ako popol. Môžete si vybrať, či do misky dáte trochu pilín alebo popola, skôr ako dáte sito na vrch. Keď sa rozhodnete, je čas prejsť na ďalší krok.

Ako urobiť, aby sa drevené potrubie nespálilo: Rozsvieťte to

Potom, čo ste naplnili svoju drevenú rúrku ľahšou tekutinou a do misky vložili nejaké piliny alebo popol, je čas si ju zapáliť. Na zapálenie pilín alebo popola v miske použite zapaľovač alebo zápalku. Dávajte pozor, pretože drevo by sa mohlo vznietiť, ak by ste tam naliali príliš veľa ľahšej tekutiny.

Po dokončení pilín alebo popola chcete použiť na rozsvietenie potrubia drevenú zápalku. Dajte pozor, aby ste nevdýchli, aby popol zostal zapálený. Akonáhle to horí, nafúkajte to, až kým nezačne vydávať praskavé zvuky. To znamená, že misa je plná popola. Ak dáte príliš veľa popola, dym by sa mohol príliš zahriať a zle chutiť, preto je dôležité ho príliš veľa nevpúšťať.

Ako urobiť, aby sa drevená fajka nespálila: Vložte do misky tabak

Keď sa ubezpečíte, že sa vaša fajka nespáli, je čas pridať do misky trochu tabaku. Niektorí spracovatelia dreva používajú na tento krok cigaretový tabak. Prípadne môžete cigaretu nastrúhať a vložiť do misky. Keď sa rozhodnete pre typ tabaku, môžete ním naplniť misku. Ak je miska plná, mali by ste tam prestať pridávať veci, inak bude váš dym chutiť naozaj zle.

Ako vyrobiť, aby sa drevené potrubie nespálilo: Nasaďte kmeň a máte hotovo!

Teraz je čas nasadiť stonku. Ak ste nasadili stonku pred pridaním misky, musíte ju znovu naplniť. Je veľmi dôležité zabezpečiť, aby misa nebola upchatá, pretože by to mohlo spôsobiť zachytenie dymu. Keď máte pripravenú drevenú rúrku, je dôležité ju vyskúšať, či funguje. Ak sa snažíte fajčiť, nechcete zistiť, že to nefunguje.

Po naplnení misky a nasadení stonky je čas vyskúšať, či funguje. Rozsvieťte drevo drevenou zápalkou alebo zapaľovačom a uvidíte, či začne horieť. Ak áno, potom môžete ísť! Ak misa nehorí, je v nej niečo zanesené a musíte ju vyprázdniť a skúsiť to znova. NEPOUŽÍVAJTE oheň priamo do misy, keď ju testujete, pretože by to bolo nebezpečné.

Ako urobiť, aby sa drevené potrubie nespálilo: Ako ho skladovať

Keď dokončíte svoju drevenú rúrku, je dôležité ju uložiť niekde na bezpečnom mieste, aby sa jej nič nestalo. Najlepšie skladujte svoje drevené potrubie v drevenej škatuli, ktorá ho chráni. Neukladajte svoje potrubie do rovnakého priestoru ako zápalky alebo kvapalina do zapaľovača, pretože by sa drevené potrubie mohlo vznietiť. Pred uložením nechajte svoju drevenú rúrku vyschnúť.

Keď vložíte fajku do drevenej krabice, dá sa povedať, že ste vytvorili funkčnú drevenú fajku! Teraz môžete s novou drevenou fajkou fajčiť a štýlovo fajčiť. Je to skvelá vec, ktorú môžete urobiť s priateľmi, pretože všetci môžete mať svoje vlastné drevené rúrky prispôsobené vašim potrebám. Bez ohľadu na to, aké drevo použijete, bude to vždy veľká skúsenosť, ktorú si budete musieť vážiť po celé roky.