ako na to?

Ako upratať detskú izbu?

Špinavá miestnosť môže deťom spôsobiť veľa problémov. Môžu byť agresívni, môžu ochorieť alebo dokonca zomrieť na choroby. Ak vaše dieťa spalo v špinavej miestnosti, bude pre neho ťažké naučiť sa, ako správne robiť čokoľvek iné. Deti sú veľmi citlivé bytosti a ak nemajú zmysel pre hygienu, mohli by trpieť rôznymi zdravotnými problémami, ako sú: astma, alergie, kožné infekcie a iné choroby.

Deti treba naučiť, ako sa pravidelne umývať. Deti by nemali vôbec spať v špinavých miestnostiach. Ak tak urobia, ochorejú a nakoniec zomrú na choroby. Ak máte špinavú izbu, vaše dieťa sa môže kvôli nesprávnej hygiene zobudiť so studenými rukami a nohami. Musíte naučiť svoje dieťa, ako sa správne umývať.

Nasleduje niekoľko spôsobov, ako svoje dieťa môžete naučiť, ako upratovať svoju izbu:

Za ne si môžete kúpiť práčku. Uistite sa, že práčka má časovač, aby ju náhodne nevypla, keď robí niečo iné. Môžete si kúpiť fľaše s čistiacim prostriedkom s pokynmi na ich použitie. Naučte svoje dieťa používať tieto fľaše, aby nezabudlo na ďalšie kroky. Môžete im zaobstarať malý stolík s umývadlom. Toto umožní vášmu dieťaťu precvičiť si pranie bielizne bez toho, aby si zničilo oblečenie. Môžete tiež svojmu dieťaťu zaobstarať jeho vlastný osobný uterák, aby vedelo, ktorý je jeho, a bolo pravdepodobnejšie, že ho bude používať. Po ukončení prania a sušenia odevu by ste mali skontrolovať jeho čistotu. Ak je potrebné znova ju umyť, môžete im povedať, že to musia urobiť znova.

Je to len niekoľko základných rád, ako naučiť svoje dieťa upratovať si vlastnú izbu. Postupným starnutím im môžete ukázať ďalšie tipy a triky, ako udržiavať ich izbu čistú. Ak zlyhajú iné možnosti, mali by ste sa pokúsiť najať upratovaciu spoločnosť, ktorá každý týždeň vysiela ľudí do domácnosti.

Tipy na čistenie detskej izby

Tu je niekoľko vecí, ktoré som pri čistení za tie roky zistil a zdá sa, že celkom dobre fungujú.
Je veľmi dôležité naučiť dieťa udržiavať svoju spálňu čistú, ak je to možné. To samozrejme neznamená, že by ste to mali za nich robiť stále, pretože sa potom nepoučia, ale je potrebné uviesť dobrý príklad.

Uistite sa, že robíte všetko pre to, aby bola vaša spálňa čistá, a ak máte manžela / manželku alebo deti, postarajte sa o to, aby aj ich izby boli čisté. Ak dieťa uvidí, že sa usilujete udržiavať čisté miestnosti v dome, je pravdepodobnejšie, že si vezme tento príklad. Samozrejme, nie vždy to tak je, ale zdá sa, že to funguje dosť často.