ako na to?

Ako uháčkovať ovál?

Háčkovanie oválu nie je vôbec ťažké, vyžaduje to však trochu trpezlivosti a cviku. Skôr ako začnete s háčkovaním oválu, musíte dobre pochopiť základné veci. Ak ste v háčkovaní nováčikom alebo nerozumiete tomu, o čo presne ide, možno si najskôr budete chcieť prečítať náš návod Ako si vyrobiť návod na výrobu oválov. Získate tak lepšiu predstavu o tom, čo všetko je potrebné na výrobu oválov.

Najdôležitejšou vecou, ​​ktorú si musíte pamätať pri háčkovaní oválu, je, že musíte udržiavať stehy pevne a rovnomerne. Uistite sa tiež, že prácu nepreplňujete. Ak dôjde k nadmernému plneniu, mohlo by to neskôr spôsobiť odmotanie látky.

Ak ste doteraz sledovali naše výukové programy, potom by ste už vedeli, ako:

Reťaz 2. (2)

  1. kolo: Ch 3 (počíta sa ako dc), 6 KS do krúžku, spojte malým očkom k vrchu ch. 3. (6 ok) 2. kolo: * Ch 4, ďalší steh preskočte, 5 DC do nasledujúceho stehu *, opakujte od * – * dookola, spojte s malým očkom po hornú časť chvosta 4. (6 medzier) 3. kolo: Ch 1, vychádzajúc z druhého reťazca ch 4 z predchádzajúceho kola, pracujte (1 KS , 1 hdc, 3 dc, 1 hdc, 1 sc) do každého reťazca. Pripojte sa k prvému sc kruhu. (12 očiek)

V tomto okamihu by mal váš oválny tvar vyzerať takto.

Pokračujte v háčkovaní okolo existujúcich stehov a vytvorte z nich rúrku.

  1. a 5. kolo: 1 KS do každého očku okolo. (60 ok) Zaokrúhlite 6: 1 KS do každého očka okolo, zmeňte farbu. (60 očiek), kruhy 7-9: 1 KS do každého očka okolo. (60 ok)

V tomto okamihu by mal váš ovál vyzerať skôr ako ovál.

  1. až 12. kolo: 1 KS do každého očku okolo, zmeňte farbu. (60 očiek), okrúhle 13: 1 očko do každého očku okolo, zapnite. (60 ok)

Ak váš ovál ešte nie je hotový, pokračujte do 14. kola a opakujte toľkokrát, koľkokrát je potrebné na vytvorenie dokonalého kruhu. Váš ovál je teraz hotový!

Teraz, keď ste vytvorili ovál, poďme na ďalšiu časť, kde umiestnime a vytvarujeme oči.