Jedlo

Ako udržať studenú pizzu v tranzite?

Aby bola vaša pizza po príchode na miesto určenia horúca, musíte mať na ňu pripravenú studenú nádobu alebo vrece. Budete chcieť niečo, čo nielen udrží jedlo, ale aj zabráni možnému poškodeniu počas prepravy. Ideálna je kartónová škatuľa bez úchytiek, ktorá sa pri páde z vysokého miesta nepoškodí. Ak sa chystáte hneď zjesť pizzu, potom bude igelitové vrece fungovať dobre. Ak však plánujete svoju pizzu zjesť neskôr, mali by ste zvážiť použitie kovovej nádoby, napríklad mraziaceho vrecka Ziploc.

Najlepším spôsobom, ako uchovať jedlo v chlade, je vložiť ho do jednej z týchto nádob pred vložením do druhej nádoby. Takto je menšia šanca, že sa na vonkajšej strane nádoby vytvorí ľad a v tej druhej sa bude topiť.

Ďalšou možnosťou je použiť malú izolovanú nádobu, napríklad sendvičovú tašku na zips. Tieto tašky sa ľahko skladujú a prepravujú, takže sú skvelé na ochladenie vecí na cestách. Tiež majú tendenciu byť menšie ako ich papierové náprotivky, čo uľahčuje ich vloženie do batožiny.

K dispozícii je veľa rôznych typov kontajnerov a každý z nich má svoje výhody a nevýhody v závislosti od toho, čo s nimi zamýšľate urobiť. Pomocou nižšie uvedenej tabuľky môžete vybrať ten pravý pre svoje potreby.

POZNÁMKA: Toto sú iba návrhy. Možno nájdete ďalšie kontajnery, ktoré vám vyhovujú lepšie, takže môžete experimentovať. Vaším cieľom je udržať jedlo čo najdlhšie chladné spôsobom, ktorý je pre vás ľahký a pohodlný.

Kontajner navrhnutý pre … Nevýhody Tipy Bento Box Viac jedál

Udržuje jedlo oddelené

Prenosné ťažšie na ochladenie

Krehké Zvážte použitie hliníkovej fólie ako doplnku k miske s vekom v štýle Food Court / Buffet

Jedlo na cestách Ťažko transportovateľné kvapaliny ľahko uniknú

Ťažšie uchovať chladno Zvážte použitie okrem fólie aj hliníkovej fólie. Jedlo 1-2 dni

Food Court / Buffet Style sa prepravuje ťažšie

Nemožno použiť na iné veci Zvážte použitie väčšieho kontajnera

Ako „obedár“ sa dá použiť pri mnohých príležitostiach jedlo zo sendvičových tašiek na cestách

Môže byť použitý so šalátmi / sendvičmi

Môže pomôcť zabrániť rozliatiu, ktoré nie je veľmi izolované

Potraviny sa môžu ľahko zaseknúť v rohu tašky. Zvážte použitie viac ako jednej tašky na väčšie jedlá. 1-2 dni Veľká hliníková fóliová panvica na jedno jedlo

Udržuje jedlo dlhšie teplé a ťažšie sa prepravuje

Menej „prenosný“, je náročnejšie sa stravovať

Môže byť nepríjemné držať 1 – 2 dni, 2-4 veľké syrové zábaly na jedno jedlo

Udržuje jedlo dlhšie teplé. Môže byť ťažké ho transportovať

Nie veľmi prenosný tuhý plastový skladovací kontajner na 1-2 dni, viac jedál

Udržuje jedlo dlhšie teplé a ťažšie sa prepravuje

Menej „prenosné“ Zvážte použitie väčšieho kontajnera ako „obedára“ 1 – 2 dni 1 galónový zipsový mraziaci vak na jedno jedlo

Udržuje jedlo a pitie studené dlhšie, nie príliš prenosné

Môže byť nepríjemné držať

Môže byť ťažké vidieť Obsah Zvážte, či si to môžete označiť svojím menom 1-2 dni Veľká papierová taška na párty, jedno jedlo

Udržuje jedlo a pitie studené dlhšie, nie príliš prenosné

Môže byť nepríjemné držať 1 – 2 dni silného koberca na jedno jedlo

Udržuje jedlo dlhšie teplé, nie príliš prenosné

Môže byť ťažké vidieť obsah 1 – 2 dni

Nápady na obed

Teraz, keď ste si prezerali rôzne typy kontajnerov, je čas ich použiť. Ale najskôr budete potrebovať niečo, do čoho budete jedlo dávať … Tu prichádza na rad váš obedár.

POZNÁMKA: Najlepšie je zabaliť si obedár večer predtým, aby ste ráno v škole na nič nezabudli.

Typy obedárov

Existuje veľa rôznych druhov obedových krabičiek, tu je niekoľko nápadov pre každý typ:

Papier alebo plast: Aj keď sa môže zdať ťažké nosiť so sebou veľkú tašku do školy, v skutočnosti majú niekoľko výhod, ktoré ich robia veľmi užitočnými. Najvýznamnejšie je, že si do nich môžete vložiť veci navyše, ktoré by ste mohli počas dňa potrebovať, ale nechcete ich nosiť so sebou.

Môžu byť tiež použité ako extra zmršťovacia miestnosť pre tie položky na poslednú chvíľu, ktoré na poslednú chvíľu strčíte do tašky. Toto zabráni tomu, aby sa vaše knihy celé pokrčili (čo mama ocení).

Izolované škatule: Sú veľmi podobné papierovým alebo plastovým vreckám, až na to, že majú zvláštnu podšívku izolácie, ktorá udržuje vaše jedlo dlhšie chladné. Aj keď sa to môže javiť ako dobrý nápad, nie sú príliš populárne, pretože ich veľkosť sťažuje ich pohodlné prenášanie.

Kovové škatule s rukoväťami: Aj keď nie sú také prenosné ako papier alebo plast, tieto škatule sa dajú ľahko prenášať a nezaberajú veľa miesta v taške. Zvyčajne majú rukoväť, takže ju môžete nosiť so sebou, alebo ich môžete jednoducho hodiť na dno tašky.

Boxy Bento: Sú veľmi podobné kovovým krabiciam s úchytkami, až na to, že sú často dodávané s vlastnou samostatnou priehradkou. Vďaka tomu sú efektívnejšie pri balení, pretože do každej malej sekcie môžete vložiť niekoľko malých predmetov.

Existujú tiež rôzne typy Bento krabíc, ktoré udržia vaše jedlo dlhšie teplé alebo studené. Spravidla sú však nákladnejšie

Izolované tašky: Sú podobné krabiciam na obed, ibaže majú zvyčajne navrchu zips namiesto uzatvárateľného veka. To umožňuje, aby viac jedla cirkulovalo cez vaše jedlo, a je tak menej pravdepodobné, že plesnivie alebo zatuchne.

Spodok sa dá tiež rozopnúť, aby ste mohli tašku postaviť ako krabičku. Sú veľmi pohodlné, pretože ho môžete nosiť v ruke, vložiť do tašky alebo dokonca postaviť na stôl.

Len sa uistite, že presne viete, čo je vo vnútri: Jednou z nevýhod týchto tašiek je, že obsah nie je vždy viditeľný. To znamená, že je ľahké zabudnúť, že ste do nich vložili niečo, čo je dobre viditeľné (napríklad banán).

Mnoho detí sa to naučilo veľmi ťažko. Ak niektorú z týchto tašiek použijete, je dobré viesť si zoznam toho, čo je vo vnútri.

Trik so zahnutou vidličkou: Toto je pravdepodobne najpopulárnejší spôsob, ako v lete ochladiť obed. Potrebujete iba kovovú alebo plastovú vidličku a nejakú pásku (alebo lepidlo). Rukoväť vidlice opatrne nalepte (alebo nalepte) pod horné viečko vašej krabičky na obed. Uistite sa, že hroty trčia priamo hore.

Teraz položte na svoje jedlo ľadový balíček (alebo mrazený hrášok vo vrecku Ziploc) a zavrite obedár. Keď ste pripravení na jedlo, stačí otvoriť škatuľu, zatlačiť vidličku dole na ľadový obal a voila! vyjde pekný studený nápoj.

TIP NA OHNUTÚ VIDLICU: Tento trik môžete použiť aj pri kartónových tubách na papierové utierky. Stačí ho vyrovnať a vidličku podstrčiť pod jednu z chlopní.

Zbalenie obeda: Pri balení obeda je dobré uchovávať potraviny v rovnakej oblasti vrecka, aby ste sa nemuseli prehrabávať vo všetkom, keď ste pripravení na jedlo. Toto tiež zabráni prevráteniu vašich nápojov a namočeniu všetkého ostatného v taške.