ako na to?

Ako tlačiť na čierny kartón?

Tlač na čierny kartón je veľmi jednoduchá. Musíte postupovať podľa týchto jednoduchých krokov:

1) Vystrihnite si štítok alebo iný typ vzoru, ktorý chcete použiť. (Môžete ho odstrihnúť nožnicami, ale potom budete mať v strede veľkú dieru.) Ak používate štítok, uistite sa, že jeho hrúbka nie je príliš tenká; inak by sa mohlo ľahko roztrhnúť pri tlači na papier tlačiarne.

2) Používajte bežný papier do tlačiarne. Skontrolujte, či je dostatočne silná, aby sa pri tlači na papier tlačiarne ľahko neroztrhla.

3) Nalejte trochu vody do fľaše a pridajte trochu bieliaceho roztoku. Keď na papier položíte štítok alebo akýkoľvek iný dizajn, musíte ho silno stlačiť, aby sa neroztrhol. Po stlačení gombík rýchlo pustite, aby ste zabránili tomu, aby vám voda stiekla po rukách a tvári!

4) Pred vložením štítku na papier počkajte, kým štítok úplne nevyschne. Už sa ho nedotýkajte, kým nie ste pripravení ho použiť.

5) Teraz si môžete vychutnať svoj nový čierny štítok!

Tak na čo čakáš? Vyskúšajte to sami!

Prečo je to lepšie ako tlač na biely papier?

1) Ak používate biely papier, nemusí sa na neho atrament prilepiť a pri dotyku by sa mohol odlepiť. Atrament sa môže tiež odlepiť, ak navlhne, najmä v teplej vode. Preto ľudia, ktorí tlačia pomocou svojich domácich tlačiarní, obyčajne používajú obyčajný papier; nechcú, aby sa atrament z kartónu rozmazával. Pri použití kartónu alebo iného druhu silného papiera sa atrament za mokra nebude tak ľahko odlupovať. Preto je lepšie tlačiť na čierny kartón ako na biely papier!

2) Niekedy pri použití farebnej tlačiarne môže byť atrament príliš priehľadný a pri vrstvení jedného druhu atramentu na druhý sa môže stať, že bude bledšia ako jasná farba. Použitím čierneho kartónu sa tomuto problému vyhnete, pretože čierna je kombináciou všetkých farieb. To zabezpečí jasný a krásny dizajn.

Ako tlačiť zlato na čierny papier?

Niekedy je potrebné niečo vytlačiť zlatom. Ak vlastníte farebnú tlačiareň, môžete jednoducho použiť zlatý kartón, pretože tento druh kartónov je zvyčajne v rovnakom odtieni žltej ako zlato. To znamená, že to bude vyzerať ako skutočné! Môžete vytvárať pozvánky, pohľadnice, certifikáty a ďalšie. Ak však nevlastníte farebnú tlačiareň alebo tlačiareň, ktorú nemáte, nemáte tento špeciálny kartón, nebojte sa; existuje aj iná cesta.

Čierny papier je zvyčajne zafarbený odtieňom šedej, ktorá je tmavšia ako modrá, ale svetlejšia ako fialová. To znamená, že to bude perfektné pozadie pre zlatý text. Na dosiahnutie tohto efektu postupujte podľa týchto krokov:

1) Najprv musíte mať pripravený nejaký dizajn. Môže to byť akýkoľvek druh dizajnu, napríklad štítok, ikona, výrez alebo čokoľvek iné. Čím jednoduchší dizajn, tým ľahšia bude tlač na čierny papier.

2) Teraz vyberte text, ktorý chcete vložiť na stránku. Najjednoduchší druh textu, ktorý sa dá použiť, sú obyčajne obyčajné tlačené písmená bez podčiarknutia alebo iných označení. Môžete tiež použiť čísla, ak to design vyžaduje. Len sa uistite, že text nie je príliš malý a ťažko čitateľný.

3) Skôr ako urobíte čokoľvek iné, otvorte si v počítači program na spracovanie textu. Ak používate Mac OS, môžete spustiť program „TextEdit“ a ak používate Windows, stačí spustiť program Poznámkový blok.

4) Teraz zvýraznite všetko, čo chcete na čierny papier vložiť. Napríklad zvýraznite „Moje meno je John Smith“. v žltej farbe. Keď takto zvýrazníte text, zobrazí sa číselná hodnota každého písmena, čísla a symbolu použitého v texte.

5) Teraz choďte do textového procesora a vyberte farbu, ktorú chcete pre text použiť. Ak používate TextEdit, budete musieť hádať, pretože neexistuje žiadny nástroj na výber farieb. Keď ste si vybrali farbu, ktorá je podľa vás dosť podobná zlatej, skopírujte a vložte zvýraznený text do nového okna v textovom procesore. Farba textu by sa mala automaticky meniť. Ak sa tak nestalo, vráťte sa ku kroku štyri a vyskúšajte inú farbu.

6) Teraz máte text na čiernom pozadí, stačí si ho iba vytlačiť! Vráťte sa do pôvodného okna v textovom procesore a uistite sa, že nastavenie „tlač“ v hornej časti hovorí „tlačiť farebne“. Teraz stačí stlačiť ikonu tlače a váš dokument sa vytlačí zlatým textom na čiernom pozadí!
Pomocou tejto techniky môžete vytlačiť certifikáty, pozvánky a všetko, čo chcete, zlatom na čiernom pozadí. Môžete tiež experimentovať s rôznymi odtieňmi zlata, aby ste našli ten, ktorý sa vám páči najviac. Ak textový procesor, ktorý som spomenul, nemá nástroj, ktorý potrebujete na výber farby, existuje veľa bezplatných online nástrojov, ktoré vám umožňujú výber farby podľa názvu.

Pamätajte, že veci by ste mali tlačiť na čierny papier iba pre zvláštne príležitosti. Vytlačiť všetko na čierny papier je drahé! Tiež by ste nikdy nemali vyhodiť čierne vytlačené dokumenty, pretože keď sú pochované na skládke, vyzerajú ako zlato. Namiesto toho ich uschovajte na bezpečnom mieste, aby ste ich mohli svojim vnúčatám ukázať v deň ich svadby!