Zábava

Ako správne čistiť?

Kontrolný zoznam hĺbkového čistenia pre hospodárku:

1) Nepoužívajte bielidlá ani iné chemické čistiace prostriedky. Sú nebezpečné a poškodia steny vášho domu. Musíte používať iba prírodné produkty, ako je sóda bikarbóna, ocot, citrónová šťava atď., Váš domov je bezpečný a efektívny spôsob.

2) Na podlahy, nábytok, koberce atď. Používajte iba netoxické čistiace prostriedky.

3) Skontrolujte, či sú všetky okná a dvere správne zatvorené. Ak sú otvorené, môže to spôsobiť, že sa do vášho domu dostane prach a nečistoty.

4) Nepoužívajte agresívne chemikálie alebo drsné čistiace nástroje. Poškodia povrchy vášho domu. Namiesto toho ich pomocou mäkkej kefy a trochy vody vyčistite.

5) Po vyčistení povysávajte všetok prach z podlahy a odstráňte všetky voľné častice z koberca alebo nábytku.

6) Osušte všetky prieduchy sušičky a zaveste bielizeň za dvere.

7) Vypnite všetky svetlá vo vašom dome tak, aby do vášho domu nevniklo žiadne svetlo. Ak máte sviečky, uhaste ich tiež.

Vyššie uvedené kroky vám uľahčia život pri upratovaní po večierku alebo oslave. Možno si myslíte, že niektoré z nich nie sú potrebné, ale keď je upratovanie hotové, musíte len relaxovať vo svojom šteklivom čistom dome.

Ako hlboko vyčistiť dom za 2 hodiny alebo menej!

Na čistenie domu nemusíte strácať celý víkend. Iste, musíte ho pravidelne pravidelne čistiť, ale rýchlemu čisteniu sa dostanete za pouhé 2 hodiny. Tu je postup:

Zapnite hudbu a otvorte všetky okná vo vašom dome. Takto sa zbavíte všetkých pretrvávajúcich zápachov a miestnosť bude sviežo voniť. Keď sú okná otvorené, minútu utrite kľučky dverí, spínače svetiel a ďalšie predmety, ktoré hromadia prach. Ďalej sa urobte okolo domu a rýchlo vysajte všetky koberce a utrite dosky, stoly a ďalšie povrchy, ktoré môžete ľahko vyčistiť. Rovnako utrite spotrebiče. Na záver nejaký čas zotrite soklové lišty vo všetkých miestnostiach na hlavnom poschodí a povysávajte všetky uvoľnené častice. Keď skončíte, venujte chvíľu oceneniu toho, ako čistejšie vyzerá váš dom, a užívajte si pocit úspechu, ktorý s ním prichádza!

Ako môžete svoj dom hĺbkovo vyčistiť za jeden deň!

Nemusíte tráviť viac ako deň upratovaním svojho domu. So správnym prístupom a trochou maziva na lakte rozžiari váš domov za menej ako jeden deň! Tu je postup:

Vstaňte skoro, aby ste mali dostatok času na upratovanie pred spaním. Pred akýmkoľvek čistením si uvarte kávu alebo čaj a pomaly ich pite. Zapnite si hudbu (niečo s dobrým rytmom). Teraz sa prepracujte po celom dome. Vytrite všetky svoje spotrebiče. Ďalej povysávajte všetky svoje koberce a čalúnenie. Nezabudnite potom vysávač vyprázdniť! Postupne poprášte všetko a utrite všetky veľké predmety, ako sú pohovky alebo konferenčné stolíky. Vydrhnite toalety a kúpele. Poriadne vydrhnite aj všetky svoje umývadlá. Keď skončíte s jednou miestnosťou, prejdite do druhej. Udržujte svoju energiu dostatok pitia vody a podľa potreby robte prestávky. Váš domov bude zanedlho bez poškvrny!

Časť 2: Ako rýchlo vyčistiť dom za menej ako hodinu!

Chcete vedieť, ako rýchlo upratať dom za menej ako hodinu? Len s malou prípravou môžete svoj dom dôkladne vyčistiť za menej času, ako je potrebné na sledovanie väčšiny filmov.

Mali by ste si vyhradiť niekoľko hodín na víkendové ráno, aby ste svojmu domovu zabezpečili efektívne a dôkladné upratovanie. V ideálnom prípade ste predtým, ako začnete, vyprázdniť všetky zásuvky, vyčistiť všetky povrchy a skontrolovať, či je všetko v poriadku. Týmto spôsobom môžete po dokončení upratovania jednej miestnosti okamžite prejsť do ďalšej.

Tu je príklad, ako rýchlo upratať dom za menej ako hodinu:
Vysajte všetky koberce a čalúnenie v domácnosti. To pomôže zhromaždiť všetky voľné nečistoty, vlasy a iné častice, aby ste ich mohli rýchlo zotrieť. Utrite všetky svoje pulty, stoly a zariadenia. Zamerajte sa na utretie všetkých oblastí, ktoré majú tendenciu najskôr zhromažďovať prach, napríklad pod mikrovlnnou rúrou a televíziou. Ak máte deti alebo domáce zvieratá, po vysávaní utrite soklové lišty. Každým občasným utieraním základných dosiek môžete zabrániť ich nadmernému zaneseniu prachom a nečistotami, čo z dlhodobého hľadiska uľahčí vašu prácu! Na záver si nájdite čas na ustlanie postele a dokončite ďalšie úlohy, vďaka ktorým bude váš domov vyzerať čo najlepšie.

Váš dom nemusí byť bez poškvrny, aby ste v ňom mohli žiť. V skutočnosti je väčšina ľudí najšťastnejšia, keď je obklopená niekoľkými dobre prežitými dotykmi. Postupovaním podľa tipov v tomto článku sa však naučíte, ako rýchlo vyčistiť dom a dôkladne ho vyčistiť, aby vyzeral čo najlepšie pre spoločnosť alebo len pre každodenný život.