ako na to?

Ako správne betónovať? Krok za krokom!

Prvá vec, ktorú musíte urobiť pri plánovaní vášho domu alebo projektu stavby, je zvoliť správny typ betónovej pristávacej plochy. Pristávacia plocha je miesto, kde chcete položiť nejaký druh konštrukcie, napríklad schodisko, verandu, terasový stôl atď. Ak uvažujete o umiestnení verandy alebo palubného schodiska, výber správneho druhu betónovej základne spôsobí, že je to pre vašu prácu jednoduchšie. Môžete použiť akýkoľvek typ betónovej základne, ale ak ju plánujete použiť na záhradnú posteľ, musíte zvoliť najlepšiu dostupnú.

Ak ste si už vybrali typ betónovej pätky, ktorá vyhovuje vašim potrebám, potom prichádza otázka, či si kúpiť vopred vyrobenú dosku alebo navrhnúť a postaviť vlastnú. Prefabrikované dosky sú zvyčajne vyrobené z rôznych druhov materiálov, ako je kameň, tehla, kov, drevo a iné druhy materiálov. Prichádzajú s rôznymi veľkosťami a tvarmi. Niektoré z nich sú veľmi veľké, zatiaľ čo iné sú menšie ako krabica od topánok.

Projektovanie a stavba vlastnej betónovej dosky?

Možno si myslíte, že navrhovanie a stavanie vlastnej betónovej dosky by bolo príliš ťažké, pretože existuje veľa možností. Nemusíte však prechádzať všetkými týmito ťažkosťami. V skutočnosti môžete použiť vopred pripravenú dosku a vytvoriť na nej svoj vlastný dizajn. Ak uvažujete o návrhu jedinečného sadzača s použitím betónovej dosky štvorcového alebo obdĺžnikového tvaru, nemusíte sa trápiť. Do strán môžete pridať tehly, kamene a iné druhy materiálov kvôli estetike a kvôli zvýšeniu hmotnosti celého sadzača, aby sa ľahko neprevrátil, keď je vo vnútri rastlina.

Môžete tiež použiť betónovú dosku na vybudovanie malého chodníka, ktorý spája verandu vášho domu s garážou alebo akoukoľvek inou časťou vášho majetku. Ak radi pracujete s kameňmi a nazbierali ste ich kopu, môžete si s nimi urobiť malý chodník. Dodá vášmu chodníku pôvab a jedinečnosť.

Jednoduchý chodník môžete dokonca postaviť nalievaním betónu do drevených paliet. Tieto typy chodníkov sa vyrábajú veľmi ľahko a sú tiež nákladovo efektívne. Musíte sa len ubezpečiť, že ste vybrali správny typ drevenej palety, aby nehnila hneď, ako sa naleje betón. Pokiaľ žijete v blízkosti pobrežia, nesmiete zabudnúť na povrch pridať antivegetatívnu farbu. betónu, aby sa zabránilo jeho poškodeniu morskou vodou.

Okrem použitia betónovej dosky ako stavebného materiálu ju môžete použiť aj na záhrade. Stavba betónového vtáčieho kúpeľa je jednoduchá a je nesmierne roztomilá. Pokiaľ ide o jeho dizajn, musíte byť len kreatívni. Ak chcete, môžete ho tiež vymaľovať nejakou farebnou maľbou. Ak na spodok pridáte nejaké malé mince, vtáky sa budú cítiť bezpečne, keď sa napijú vody, pretože vidia svoj vlastný odraz.

Ako naliať betónovú základňu?

Existuje niekoľko rôznych príručiek, ktoré nájdete online, pokiaľ ide o betónové základy. Najbežnejším typom pätky je 4 stopy x 8 stôp a je vyrobená zo zosilnených tyčí v hĺbke 1 stopy. Môže byť použitý na prístrešky, malé domy alebo na akúkoľvek inú konštrukciu, ktorá má hmotnostné zaťaženie okolo 20 libier alebo menej na štvorcovú stopu. Mali by ste tiež použiť základovú kalkulačku poskytnutú výrobcom na získanie správnych rozmerov pre váš konkrétny projekt.

Krok 1: Pripravte oblasť

Prvá vec, ktorú musíte urobiť pri plánovaní stavby betónovej konštrukcie, je príprava územia. Mali by ste sa uistiť, že budete pracovať na pevnom a rovnom povrchu, aby ste zabezpečili kvalitu a životnosť svojej konštrukcie. Mali by ste tiež skontrolovať, či je pôda, na ktorú budete stavať pôdu, dostatočná a či neobsahuje vodu alebo nečistoty ako skaly. Inštalácia základne na nerovnom povrchu môže v budúcnosti spôsobiť problémy.

Krok 2: Označte oblasť

Mali by ste zmerať veľkosť betónovej dosky a potom označiť plochu na zemi. Ak chcete získať presné rozmery, mali by ste použiť krajčírsky meter, šnúrku a kolíky. Po dokončení označovania oblasti by ste mali odstrániť všetku vegetáciu vo vyznačenom obvode, aby ste odkryli pôdu. Toto sa robí na podporu dobrej priľnavosti betónu k pôde.

Krok 3: Pripravte betón

Betónovú zmes by ste mali pripravovať vždy podľa pokynov v obale a potom ju dopraviť do svojej pracovnej oblasti. Mali by ste tiež pripraviť všetky potrebné nástroje skôr, ako začnete s prípravou betónu. Medzi tieto nástroje patrí lopata, fúrik a lopatový mixér. Počas tejto doby by ste tiež mali nosiť ochranné pomôcky, ako sú ochranné okuliare a rukavice.

Krok 4: Začnite nalievanie a stierkovanie betónu

Najskôr by ste mali vyhladiť vyznačenú oblasť a potom by ste mali ako vodítko pre váš betón použiť špagát a kolíky. Potom by ste mali oblasť ľahko stierkovať, aby ste odstránili veľké vzduchové vrecká alebo vysoké škvrny. Potom môžete začať plniť svoj prvý fúrik z betónu a potom by ste ho mali preniesť do svojej pracovnej oblasti a potom ho vysypať do tejto oblasti.