ako na to?

Ako škrobiť pokrývku hlavy?

Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je vziať si slamený klobúk a nasadiť si ho cez hlavu. Potom položte okraj nad hlavu tak, aby sa bočné strany dotýkali. Ak chcete, aby sa bočné strany úplne nerozdelili, budete musieť použiť určitú silu. Ak sa úplne oddelia, nebudete ich môcť znova dať dohromady bez toho, aby ste niečo zlomili alebo použili lepiacu pásku.

Môžete tiež vyskúšať položiť okraj nad hlavu tak, aby jedna strana smerovala nahor a druhá nadol. Získate tak širší okraj, ako sme opísali vyššie.

Ak stále nedokážete dosiahnuť, aby boky zostali pohromade, mali by ste zvážiť pokus ich o trochu viac ohnúť. Mohli by ste to urobiť tak, že ste konce slameného klobúka ohli od seba. Prípadne ich môžete nechať len tak a dúfať, že budú nejako držať pohromade.

Keď ste dostatočne ohli boky od seba, môžete ich skúsiť vyrovnať ich otočením okolo seba. Toto pravdepodobne bude fungovať, iba ak budete mať naozaj silný stisk na okraji slameného klobúka. Aj tentoraz táto metóda nebude fungovať, ak je medzi bokmi okraja a pokožkou hlavy vzduch.

Môžete tiež skúsiť ohnúť bočné strany slameného klobúka od seba a zastrčiť ich do rohu za ušami. Možno budete musieť dosť ohýbať boky, aby tam zostali. Toto je veľmi neortodoxná metóda, vďaka ktorej sú bočné strany vášho slameného klobúka tuhé a navzájom spojené. Túto metódu by ste mali používať, iba ak ste uviaznutí a došli vám možnosti.

Ako vidíte, spevnenie okraja čiapky nie je také ľahké, ako to vyzerá. Aby ste dosiahli dobré výsledky, budete musieť na to myslieť. Môžete skúsiť experimentovať s rôznymi spôsobmi spevnenia okraja čiapky, kým nenájdete ten, ktorý vám vyhovuje.

Veľa štastia!

Tu je niekoľko ďalších príkladov, ako vystužiť okraj klobúka:

Ohnite okraj slameného klobúka cez hlavu tak, aby sa bočné strany navzájom dotýkali. Ak je to príliš nepríjemné, môžete ich len dostatočne ohnúť, aby zostali ležať na hlave bez toho, aby spadli.

Ak je to potrebné, môžete strany ešte viac ohnúť, aby ste sa uistili, že zostane na svojom mieste. Je dôležité, aby okraj čiapky zostal tuhý a držal svoj tvar, ak chcete, aby vyzeral dobre.

Skúste okraj držať na mieste pomocou prúžkov látky alebo pásky. Táto metóda môže, ale nemusí, fungovať, v závislosti od vašej situácie. Všetko závisí od toho, ako sa cítite najpríjemnejšie vystužiť okraj čiapky.
Pod košeľu si môžete tiež položiť okraj čiapky. To zabráni oddeleniu strán. Je dôležité mať na pamäti, že ak chcete dosiahnuť dobré výsledky, nemôžete príliš ohýbať boky.

Alebo by ste radšej skúsili dať si boky pod pazuchy. Budete musieť nechať dostatok priestoru, aby ste mohli okraj klobúka voľne ohýbať. Táto metóda by vám mala umožniť bez problémov vystužiť okraj čiapky.

Teraz, keď viete, ako vystužiť okraj čiapky, choďte von a vyskúšajte to!