ako na to?

Ako si vyzdobiť malú kúpeľňu?

Najlepším spôsobom, ako vylepšiť svoj domov, je použiť kombináciu rôznych druhov nábytku a doplnkov. Môžete si vybrať z niekoľkých druhov prevedení malých vaní, toaliet a sprchových kútov. Existuje mnoho spôsobov, ako vyzdobiť malé kúpeľne. Môžete si vybrať z rôznych farieb a vzorov tapiet, podláh a dokonca aj záclon. Ak chcete vytvoriť moderný štýl, môžete zvážiť použitie veľkého zrkadla alebo dokonca TV s plochou obrazovkou.

Ak máte vo svojej kúpeľni obmedzený priestor, mali by ste to zjednodušiť a pridať len jeden kus nábytku, napríklad stoličku alebo pohovku. Ak však chcete ísť po niečom jedinečnejšom, potom budete musieť investovať do niektorých kusov nábytku. Môžete sa napríklad rozhodnúť pre malú vaňu, ktorú navrhol dizajnér, napríklad Louis Vuitton. Potom by ste pravdepodobne chceli nainštalovať ďalší kus nábytku, napríklad márnosť alebo dokonca tyč na sprchový záves. Malá kúpeľňa je vyrobená tak, aby vyzerala väčšie, ak steny natriete na bielo a strop svetlou farbou.

Ďalším spôsobom, ako efektívnejšie vyzdobiť svoju malú kúpeľňu, je umiestniť veľké zrkadlo k stene. Vytvoríte tak ilúziu väčšieho priestoru v kúpeľni. Môžete tiež zvážiť použitie sklenených políc, ak chcete vystaviť rôzne kúsky dekorácie alebo dokonca niektoré predmety, ktoré každodenne používate, napríklad zubnú kefku a ďalšie nevyhnutné doplnky do kúpeľne. Ak máte dostatok priestoru, môžete do rohu umiestniť malý stolík, aby ste získali ďalší zobrazovací priestor.

Existuje mnoho spôsobov, ako vylepšiť a zútulniť vašu kúpeľňu. Najskôr môžete začať čistením zhora nadol. To znamená vyčistiť steny, strop, podlahy a všetko ostatné. Keď to urobíte, môžete začať rozmýšľať, akému štýlu sa chcete venovať. Ak chcete vytvoriť klasický štýl, môžete použiť predmety, ktoré by vyzerali ako doma v kaštieli z viktoriánskej éry. Môžete to dosiahnuť umiestnením starožitných váz na police alebo dokonca na niektoré sochy. Ak chcete dosiahnuť pozitívnejší štýl, môžete sa rozhodnúť pre niečo farebnejšie, napríklad s obrázkami ovocia na stenách alebo dokonca s pestrofarebnými uterákmi.

Môžete sa tiež rozhodnúť, či svoju kúpeľňu naplníte vôňou čerstvých kvetov alebo byliniek, ako je mäta. Vytvoríte tak relaxačnú atmosféru a vo výsledku bude vaša kúpeľňa príjemnejšia. Ak chcete vytvoriť luxusný štýl, potom môžete v rohu umiestniť malú pohovku alebo dokonca lehátko. Môžete sa tiež rozhodnúť vytvoriť tlmenejší štýl umiestnením stoličky do rohu alebo výberom jednej kvetiny v malej váze na vrchu skleneného stola.

Ak máte vo svojej kúpeľni dostatok priestoru, mali by ste zvážiť umiestnenie ďalších doplnkov. Môžete tam umiestniť napríklad malú chladničku. Takto si môžete nechať nápoje alebo dokonca nejaké zvyšné jedlo z raňajok. Ak máte k dispozícii viac priestoru, môžete sa rozhodnúť pre malú mikrovlnnú rúru.

Môžete sa tiež rozhodnúť vytvoriť vo svojej kúpeľni samostatnú izbu. Môžete napríklad vytvoriť miestnosť, ktorá nie je naplnená ničím iným ako sprchovacími kútmi. To môže byť užitočné, najmä ak máte veľa hostí, alebo chcete iba posilniť myšlienku, že existuje spoločná kúpeľňa a že by ju mal zdieľať každý.

Ak nemáte dostatok peňazí na úplnú rekonštrukciu kúpeľne, máte k dispozícii ďalšie možnosti. Môžete napríklad vyskúšať vymaľovať steny inou farbou alebo si kúpiť nejaké úplne nové uteráky, ktoré si môžete umiestniť na svoje police. Na súčasnú podlahu môžete tiež položiť malý koberec. Snažte sa vyhnúť umiestňovaniu nábytku do svojej kúpeľne, pretože by to mohlo odvrátiť všeobecný čistý vzhľad, ktorý sa väčšina kúpeľní snaží dosiahnuť použitím dlaždíc a nie veľa iného.

Ďalším skvelým spôsobom, ako vylepšiť vašu kúpeľňu, je odstrániť zo stien alebo stropu všetko, čo by tam nemalo byť. Napríklad môžete nájsť odkryté potrubia alebo dokonca vedenie; tieto veci by sa mali napraviť bezprostredne predtým, ako začnú unikať alebo skratovať.

Keď dokončíte vzhľad svojej kúpeľne dobre a budete spokojní s výsledkami, ďalším krokom je začať do nej umiestňovať nábytok. Toto je dosť dôležitý krok, pretože nechcete, aby sa vaši hostia cítili, akoby zasahovali do vášho osobného priestoru. Zaistite, aby ste mali dostatok priestoru na pohyb, a aby tu nebolo toľko nábytku, aby ste mali pocit, akoby ste prechádzali úzkym bludiskom, len aby ste sa dostali na toaletu.

Ďalším krokom je začatie umiestňovania predmetov do vašej kúpeľne. Týka sa to predovšetkým uterákov, žínok a iných podobných vecí. Budete chcieť mať neustále k dispozícii dostatok týchto položiek pre každého člena svojej rodiny alebo domácnosti. Ak čakáte hostí, možno budete chcieť objednať v miestnom obchode so zásobami bielizne.