ako na to?

Ako si vyrobiť vlastné domáce chipsy?

Budeme sa s vami podeliť o niektoré fakty o domácich čipsoch. Možno si myslíte, že vás nikdy predtým nenapadlo vyrábať si vlastné domáce lupienky. Ale je pravda, že veľa ľudí nevie, ako si vyrobiť svoj vlastný čips doma. Ľudia často chodia nakupovať vopred pripravené chipsy z obchodu alebo si ich zaobstarajú v reštauráciách rýchleho občerstvenia. Ak si chcete vychutnať zdravšiu alternatívu, je najlepšie, keď sa naučíte, ako si doma pripraviť svoj vlastný zemiakový lupienok.

Recept na zdravé zemiakové lupienky: Ako si pripraviť domáce lupienky doma?

Existuje mnoho dôvodov, prečo by ste si mohli chcieť pripraviť svoje vlastné domáce lupienky. Jedným z dôvodov môže byť to, že nemáte radi chuť komerčných zemiakových lupienkov. Ďalším dôvodom môže byť to, že obsahujú vysoký obsah cukru. Okrem týchto dvoch dôvodov existujú aj ďalšie dobré dôvody, ktoré vám pomôžu rozhodnúť sa, či si budete doma vyrábať vlastné domáce lupienky.

Hlavná vec je, že sa pri výrobe domácich lupienkov musíte uistiť, že používate iba organické prísady. S konzumáciou zemiakov súvisí veľa zdravotných výhod. Zemiaky obsahujú vitamíny A, C, E a K a vlákninu. Poskytujú tiež draslík a horčík. Tieto živiny sú nevyhnutné pre udržanie zdravej telesnej hmotnosti a prevenciu srdcových chorôb, cukrovky, mŕtvice, rakoviny, osteoporózy atď. Zemiaky sú veľmi bohaté na vlákninu, ktorá pomáha udržiavať pravidelný pohyb čriev. Tiež udržujú hladký chod tráviaceho systému. Pri konzumácii zemiakov je dôležité udržiavať pokožku, pretože práve tam sú všetky výživné látky. Existujú stovky rôznych druhov divých zemiakov, ktoré obsahujú viac živín ako bežné zemiaky, takže ak ich nájdete a urobíte z nich chipsy, získate ešte viac živín. Možno však budú ťažšie dostupné a nákladnejšie, takže bežné zemiaky budú fungovať dobre a sú oveľa dostupnejšie a ľahšie sa dajú zohnať.

Toto je veľmi jednoduchý spôsob, ako si vyrobiť vlastné domáce zemiakové lupienky. Budete potrebovať:

  • 2 veľké bio zemiaky
  • Nôž
  • Doska na krájanie
  • Plech na pečenie

Krok 1: Začnite umytím zemiakov v teplej vode. Potom ich osušte pomocou čistej utierky alebo papierových obrúskov. Ten, ktorý ste si vysušili od pokožky, môžete začať nakrájať zemiaky pomocou ostrého noža. Snažte sa ich robiť čo najrovnomernejšie. Nechcete, aby boli hranolky príliš tenké, pretože sa spália skôr, ako sa stanú chrumkavými, a nechcete, aby boli príliš hrubé, pretože ich varenie bude trvať dlhšie a môžu byť mokré

Krok 2: Ďalej predhrejte rúru na 400 stupňov Fahrenheita a vložte do nej plech, aby sa tiež zahrial.

Krok 3: Vezmite plátky zemiakov a vložte ich na rozpálený plech. Vložte ich do rúry a počkajte asi desať minút. Po desiatich minútach ich skontrolujte, či sú chrumkavé, a ihneď po dokončení ich vyberte z rúry na pečenie

Krok 4: Vyberte plech na pečenie a položte ho na žiaruvzdorný povrch. Čips rýchlo preložte z plechu a vložte do misy. Pridajte to, čo uprednostňujete korenie, ako je soľ, korenie, paprika alebo cesnakový prášok. Doprajte si vynikajúce domáce zemiakové lupienky.

Ak chcete, môžete si pripraviť svoje vlastné dipy s domácimi chipsami. Hummus je skvelý dip a je veľmi jednoduchý na prípravu. Všetko, čo musíte urobiť, je dať do kuchynského robota jednu plechovku cíceru, jednu lyžicu sezamových semiačok, štyri polievkové lyžice tahini, jeden strúčik cesnaku a polovicu citróna a všetko to spolu rozmixovať. Podľa chuti dosolíme.

Výroba vlastných domácich zemiakových lupienkov je vynikajúci spôsob, ako ušetriť peniaze a pritom stále jesť zdravo. Budete mať kontrolu nad prísadami, ktoré do nich patria, aby ste presne vedeli, čo jete. Vyrábajú sa tiež veľmi ľahko a sú oveľa lacnejšie ako nákup v obchode.

Môžete tiež vyskúšať prípravu iných druhov domácich lupienkov. Koreňové zeleninové lupienky, ako je repa, reďkev a lopúch alebo tekvicové a mrkvové lupienky, sa tiež dajú veľmi ľahko pripraviť. Stačí ich nakrájať na tenké plátky, ako môžete, a vložiť do rúry. Možno ich budete musieť počas pečenia raz otočiť, aby rovnomerne zhnedli z oboch strán.

Pamätajte, že výroba vlastných čipsov je skvelý spôsob, ako zabrániť konzumácii nezdravých komerčných nezdravých jedál, ale napriek tomu by sa nemali konzumovať vo veľkých množstvách, pretože by si ich rovnako ako čokoľvek iné mali dopriať s mierou.