Ako si vyrobiť stíhačku z papiera?
Koníčky,  Zábava

Ako si vyrobiť stíhačku z papiera?

Teraz sa pokúsime naučiť, ako sa dá veľmi ľahko vyrobiť z papiera lietadlo, ktoré aj veľmi pekne lieta, ak sa ním podarí ho poriadne poskladať. Teraz sa vám pokúsim ukázať, ako si urobiť prvý typ lietadielka. Druhý ukážem neskôr.

1. typ lietadla:

Ako si vyrobiť stíhačku z papiera?1. typ lietadla, ktorý ja poznám, môžeme nazvať stíhačka. Je to taká jednoduchá stíhačka, ktorej príprava vôbec nie je náročná, stačí len na pár miestach poohýbať papier a potom ešte ak sa vám páči, tak jej urobiť (niekto to nazýva) “BRZDU”.

Stíhačka lieta väčšinou priamo, rovno a hlavne rýchlo a svojim špicom dokáže občas aj trošku bodnúť (no vôbec to nie je cítiť cez oblečenie).

Postup:

Papier si po dĺžke preložíme na polovicu. Potom urobíme vpredu špic z rohov tak, že ich ohneme smerom k stredovej čiare, ktorá nám vznikla pri prelomení papiera na polovicu.

Ako si vyrobiť stíhačku z papiera?Keď máme špic, tak bočné steny priložíme opäť k strednej čiare, čím získame ostrejší špic, čo už viac pripomína stíhačku. Následne papier celý preložíme na polovicu. Ešte ale treba preložiť odstávajúce špicaté časti smerom dole k podvozku, aby sme dostali krídla.

Keď toto máme, už len kto chce, si spraví “brzdu” a naša stíhačka je hotová. Brzda sa robí tak, že prostrednú prelomenú časť v zadnej časti stíhačky, to stredné “V”, ako keby vtlačíme dovnútra stíhačky, a poriadne zmačkneme, aby sa to poriadne ohlo a držalo tvar.

Ak toto všetko spravíte správne, máte stíhačku aj s brzdou, ktorá by mala veľmi pekne lietať. Dúfam, že vám pomôžu obrázky, ak si nebudete vedieť dať rady. Druhý typ lietadla nájdete TU.

Prajem veľa zábavy pri stavaní lietadla a veľa zábavy s lietadlom!