ako na to?

Ako si vyrobiť mäkký francúzsky chlieb?

Mäkký francúzsky chlieb je vo Francúzsku obľúbeným občerstvením. Je vyrobený z pšeničnej múky a vody, ktoré sú zmiešané spolu s droždím alebo inými prísadami. Cesto rýchlo stúpa a jeho kysnutie pri izbovej teplote trvá len dve hodiny. Ak chcete pripraviť recept na mäkký francúzsky chlieb z celozrnných múk, ako je biela múka, potrebujete menej času, ako keby ste použili viacúčelovú múku (bielu). Cesto budete musieť miesiť dlhšie, ale stojí to za to.

Ak hľadáte rýchly spôsob prípravy receptu na mäkký francúzsky chlieb, môžete vyskúšať túto metódu. Odporúčam však pripraviť si vlastné cesto, pretože je to jednoduchšie a rýchlejšie ako nákup vopred pripravených. Lepšie výsledky tiež dosiahnete, ak použijete dobre rozšľahané vajce namiesto nerozšľahaného.

Čo je recept na mäkký francúzsky chlieb?

Recept na mäkký francúzsky chlieb je druh francúzskeho chleba, ktorý sa pečie v nízkej peci. Z rúry sa zvyčajne konzumuje horúca, ale môže sa podávať aj studená. Niektorí ľudia uprednostňujú mäkký francúzsky chlieb teplý; iní majú radšej svoju studenú. Hlavný rozdiel medzi nimi je v tom, ako sú varené. Napríklad, niektorí ľudia majú radi, že ich mäkký francúzsky chlieb je mierne hnedý, zatiaľ čo iní sa oň vôbec nestarajú. V každom prípade je to v mnohom veľmi podobné jeho chrumkavému bratrancovi.

Ako si pripraviť francúzsku chlieb?

Pripraviť pizzu nie je také ťažké. Potrebujete len správne ingrediencie a malé vedenie. Začnite predhrievaním rúry na asi 350 stupňov Fahrenheita alebo 176 stupňov Celzia. Ak sa naozaj ponáhľate, môžete použiť aj hriankovač. Vezmite si chlieb a na to naneste paradajkovú omáčku. Môžete použiť konzervovanú odrodu, alebo ak chcete, môžete si sami vytvoriť od nuly. Potom položte na paradajkovú omáčku syr Mozzarella. Pridajte svoje obľúbené polevy na pizzu a nakoniec ju vložte do rúry.

Pri príprave pizze je dôležité pamätať na to, aby ste ju nikdy nepreplňovali, inak sa nemusí správne pripraviť. Predtým, ako sa ho pokúsite zjesť, nezabudnite ho trochu vychladnúť, inak si popálite jazyk! Ak budete postupovať podľa tohto sprievodcu, nemali by ste mať problémy s výrobou vlastnej pizze.

Ako si vyrobiť hodinový francúzsky chlieb?

Hodinový francúzsky chlieb je recept, ktorého príprava a varenie trvá iba jednu hodinu. Vďaka tomu je oveľa rýchlejší ako príprava ostatných chlebov, koláčov alebo iných druhov dezertov, ktorých príprava trvá niekoľko hodín alebo dokonca celý deň. Najlepšie je, že sa v ňom používa iba niekoľko prísad a všetky sú celkom bežné. Jedinými špeciálnymi ingredienciami, ktoré budete možno potrebovať, sú chlebová múka a droždie. Môžete si ich vyzdvihnúť vo väčšine hlavných obchodov s potravinami.

Jedna z najlepších vecí na tomto recepte je, že nevyžaduje žiadne ozdobné nástroje alebo vybavenie. Potrebujete len misku, lyžicu, pekáč a nejaké formy (v ktorých pečiete chlieb). Pri príprave tohto receptu je potrebné pamätať na jednu dôležitú vec – nezabudnite si pripraviť všetko skôr, ako začnete. To pomôže zabezpečiť, aby ste sa nenechali zmiasť a na niečo zabudli.

Čo budete potrebovať:

  • 2 šálky chlebovej múky
  • 1 balíček suchého droždia (tiež sa nazýva 1 libra aktívneho suchého droždia)
  • 1 1/2 šálky teplej vody
  • 1 ČL cukru
  • 2 lyžice rastlinného oleja
  • 1 ČL soli

Prvý krok: Rozpustite droždie vo vode

Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je rozpustiť droždie v teplej vode. Ak to chcete trochu premiešať, nechajte to päť minút stáť. Do tej doby by mali byť droždie rozpustené a voda bude vyzerať mierne zakalená. Ak sa kvasinky po piatich minútach nerozpustia správne, sú mŕtve alebo zlé a musíte si zaobstarať nové droždie, inak prejdite na krok dva.

Druhý krok: Spojte suché prísady

Akonáhle sa droždie rozpustí, prejdite na ďalší krok a zmiešajte suché ingrediencie. Odmerajte si dva hrnčeky chlebovej múky a vložte ju do veľkej misy. Do misy tiež pridajte soľ a rastlinný olej.

Krok tretí: Pridajte kvasinkovú zmes

Po piatich minútach by mala byť kvasnicová zmes hotová. Pridajte to k suchým ingredienciám, ktoré ste pripravili v poslednom kroku, a nezabudnite všetko spolu premiešať.

Krok štvrtý: Miesime cesto

Teraz ste pripravení začať miesiť cesto. Zmes vyklopte na pomúčenú plochu a jednou rukou ju začnite tlačiť dopredu a druhou ju ťahajte dozadu. Cesto každých pár stlačení otočte o 90 stupňov a pokračujte v miesení najmenej päť minút. Pomôže to vyvinúť lepok v múke a chlieb bude žuvanejší.

Piaty krok: Nechajte cesto odpočívať

Po dokončení miesenia cesta musíte nechať desať minút odpočívať. Lepok sa tak bude môcť uvoľniť a ľahšie sa tvaruje.

Krok šiesty: Vytvarujte cesto

Keď cesto necháte desať minút odpočívať, pozrite sa na neho, ak ste ho prstom prepichli skôr, ako by sa pomaly odrazilo dozadu. Ak ho teraz strčíte, malo by to zostať strčené a cesto bude cítiť dosť tvrdé. To znamená, že je pripravený na tvarovanie.