ako na to?

Ako si vyrobiť horúcu ružovú farbu?

Najlepším spôsobom, ako pripraviť horúcu ružovú farbu, je použitie horúcej vody a alkoholu. Musíte použiť malé množstvo oboch zložiek. Ak chcete pripraviť horúcu ružovú farbu, musíte zmes týchto dvoch prísad zahriať, kým sa nestane tekutou. Potom ho môžete vyliať na plátno alebo na akýkoľvek iný povrch. Farba bude pôsobiť veľmi žiarivo a žiarivo.

Do zmesi môžete tiež pridať trochu terpentínu. Používa sa terpentín, pretože zmes vyzerá, že horí. Ak chcete zmes urobiť hustejšiu, môžete pridať nejaké lepidlo. Je to len hypotetické, pretože táto zmes sa nemá dlho uchovávať. Akonáhle je zmes zohriata alebo dokonca zmiešaná, začne sa kaziť alebo degradovať.

Väčšina ľudí tiež pridá nejaký červený pigment, takže farba bude trochu tmavšia a bude mať trochu odtieň. To dodá farbe väčšiu hĺbku a charakter. Môžete tiež zmiešať trochu modrej a žltej, aby ste vytvorili zelenú farbu.

Do zmesi môžete pridať ešte viac alkoholu, aby rýchlejšie vyschla. Ak niečo skicujete vonku, potom farba vplyvom slnečného tepla veľmi rýchlo zaschne. Pridaný alkohol zabráni rozmazaniu farby alebo dokonca jej zotretiu. Táto funkcia je veľmi užitočná pri maľovaní niečoho vonku.

Niektorí ľudia tiež radi pridávajú do svojej zmesi terpentín a olej. Pomer medzi týmito dvoma zložkami je 1 diel oleja na 4 diely terpentínu. Ak chcete zmes ešte viac zahustiť, pridajte ešte trochu oleja. Po pridaní oleja je zmes veľmi rýchla suchá.

Ak chcete dosiahnuť, aby bola zmes ešte odolnejšia a menej pravdepodobná, že na slnku vybledne, primiešajte trochu ľanového oleja. Môžete tiež pridať včelí vosk pre ďalšiu textúru. Po vyschnutí môžete zmes dokonca vyrovnať vložením pod ťažké knihy. Ak neplánujete zmes používať dlhší čas, je najlepšie uchovávať ju v zaváracom pohári. Skladujte ju na chladnom a suchom mieste, aby nedošlo k znehodnoteniu zmesi.

Na záver môžete povedať, že najlepšiu horúcu ružovú farbu môžete vyrobiť zmiešaním alkoholu a červeného pigmentu. Táto zmes vplyvom slnečného tepla veľmi rýchlo schne. Niektorí ľudia tiež radi pridávajú trochu oleja alebo ľanového oleja, aby bola zmes odolnejšia. Najlepším spôsobom, ako pripraviť svetloružovú farbu, je však jednoducho zmiešať trochu vody s trochou alkoholu a pigmentu.