farby

Ako si vyrobiť farbu na kovové zlato

Najbežnejším spôsobom, ako vyrobiť farbu kovového zlata, je zmiešanie rôznych kovov. Môžete napríklad zmiešať meď s cínom alebo železo so zinkom. Môžete tiež použiť ďalšie prvky, ako je olovo, nikel a chróm. Nie je však vždy ľahké získať tieto prvky v dostatočnom množstve a čistote. Ak chcete vyrobiť metalickú zlatú farbu, musíte si dať nejaký kovový prášok, ktorý obsahuje všetky tieto prvky.

Ak hľadáte najlepší spôsob, ako vyrobiť farbu kovového zlata, tu je zoznam metód, ktoré vám pomôžu pri výrobe farby kovového zlata. Tieto metódy sú založené na skutočnosti, že ide o veľmi jednoduchý a rýchly spôsob výroby kovového zlatého laku. Nevyžadujú žiadne špeciálne vybavenie ani zručnosti. Všetky tieto metódy sú bezpečné a účinné pri výrobe kovového zlatého laku.

Metóda 1: Zmiešanie medi s cínom

Miešanie medi s cínom je jedným z najjednoduchších a najrýchlejších spôsobov výroby metalickej zlatej farby. Musíte len pridať malé množstvo medeného prášku do plechovej (alebo akejkoľvek inej) nádoby. Potom môžete ľahko vyliať tekutinu zo zmesi cín / meď. Na vykonanie tejto úlohy môžete tiež použiť mixér alebo kuchynský robot. Po vyliatí kvapaliny ju môžete podľa potreby uchovávať v zapečatenej nádobe. V prípade potreby môžete pridať malé množstvo vody a miešať ju, aby sa vytvorila kovová zlatá farba.

Metóda 2: Použitie súpravy na pokovovanie zlatom

Ak chcete vedieť, ako ľahko a rýchlo vyrobiť farbu z kovového zlata, potom potrebujete sadu na pokovovanie zlatom. Túto súpravu ľahko nájdete v obchodoch s umením a remeslami. Ak vás zaujíma, kde kúpiť sadu na pozlátenie, nemusíte sa báť, pretože sú dostupné takmer kdekoľvek. Sada na pozlátenie obsahuje roztok síranu meďnatého, roztok síranu zinočnatého, roztok síranu nikelnatého a ďalšie chemikálie. Ak chcete získať farbu kovového zlata, musíte zmiešať kyslú látku s roztokom síranu meďnatého v súprave.

Metóda 3: Použitie súpravy na rafináciu zlata

Ak chcete vedieť, ako rýchlo a ľahko vyrobiť farbu kovového zlata, je najlepším riešením použiť súpravu na zušľachťovanie zlata. Sada na zušľachťovanie zlata je veľmi podobná súprave na pozlátenie. Jediný rozdiel medzi nimi je ten, že sada na pozlátenie je ľahko dostupná na predaj, ale sada na zušľachťovanie zlata nie je. Súpravu na pozlátenie si môžete kúpiť online alebo v obchodoch s umeleckými remeslami. Súpravu na rafináciu zlata si však nemôžete nikde kúpiť a musíte si ju vyrobiť doma.

Metóda 4: Používanie kovového železa

Použitie kovového železa je jedným z najjednoduchších spôsobov, ako si doma vyrobiť farbu z kovového zlata. Kovové železo sa nachádza v niektorých výrobkoch z ocele. Ak chcete získať kovové železo z ocele, stačí vložiť oceľový výrobok do nádoby a potom ju zohriať. Po zahriatí môžete kovové železo vyliať do inej nádoby pre ďalšie použitie. Kovové železo je jedným z najjednoduchších a najlacnejších spôsobov výroby farby kovového zlata.

Metóda 5: Používanie kovovej ortuti

Používanie kovovej ortuti je tiež jedným z účinných spôsobov, ako si doma vyrobiť kovovú zlatú farbu. Kovovú ortuť nájdeme v teplomeroch, barometroch a iných podobných výrobkoch, ktoré obsahujú kvapalinu. Z týchto výrobkov musíte odobrať tekutinu a potom ju zahrievať, až kým nezískate číru tekutinu. Táto kovová ortuť sa potom zmieša s inými chemikáliami, aby sa získala kovová zlatá farba.

Metóda 6: Použitie kovového hliníka

Použitie kovového hliníka je ďalším ľahkým spôsobom, ako si doma vyrobiť metalické zlaté farby. Kovový hliník nájdete v niektorých výrobkoch, ako sú kuchynské náradie, fólie a ďalšie podobné predmety. Všetko, čo musíte urobiť, je zohriať produkt z kovového hliníka, kým sa neroztopí a nezmení sa na číru tekutinu. Táto číra tekutina sa potom zmieša s inými chemikáliami, aby sa získala metalická zlatá farba.

Metóda 7: Použitie chloridu zlatého

Ďalším jednoduchým spôsobom, ako si doma vyrobiť metalické zlato, je použitie chloridu zlatého. Chlorid zlato nájdete vo väčšine obchodov s umeleckými remeslami. Potrebujete iba zmiešať chlorid zlato s niektorými kyselinami, aby ste získali metalický zlatý náter.
Toto je sedem najbežnejších spôsobov, ako si doma vyrobiť metalickú zlatú farbu. Ak hľadáte konkrétnu farbu farby, obráťte sa s chemikom na ďalšie chemikálie, ktoré môžete namiešať, aby ste získali konkrétnu farbu.