ako na to?

Ako si vylepšiť krb?

Inštalácia nového krbu nie je ľahká, ale s trochou úsilia a trpezlivosti si môžete nechať vyrobiť vlastný DIY krb. K dispozícii je veľa rôznych druhov dreva a každý z nich má svoje výhody a nevýhody. Pri realizácii tohto projektu nepotrebujete žiadne špeciálne nástroje ani zručnosti. Potrebujete iba kladivo a nechty.

Najbežnejším typom vylepšenia krbu je ten, pri ktorom nahradíte existujúci krb novým. Nový krb bude stáť oveľa menej ako starý, pretože s nákupom úplne nového kusu nábytku nie sú spojené žiadne ďalšie náklady. Ak hľadáte niečo lacnejšie, môžete si skúsiť postaviť vlastný krb z materiálov, ktoré sa nachádzajú v okolí vášho domu, ako sú staré dvere, okenné rámy alebo dokonca izolácia z podkrovia.

Ak chcete získať chuť, môžete si kúpiť krb na mieru. Spravidla sa skladajú z niekoľkých kusov, ktoré sa spojili do jednej väčšej jednotky. Často majú rôzne dizajny a farby, aby zodpovedali zvyšku vášho domu. Niektorí ľudia ich uprednostňujú pred štandardnými aktualizáciami, pretože im umožňujú prispôsobiť krb podľa ich vkusu a preferencií.

Vylepšenie krbu pre domácich majstrov: Čo to stojí?

Priemerný upgrade DIY krbu stojí 350 až 800 dolárov. Nezahŕňa to náklady na nástroje, ktoré budete potrebovať, ako sú nechty, kladivá, brúsny papier a farby. Ak sa rozhodnete prijať profesionála, mali by ste sa pozrieť na účet v rozmedzí od 1 000 do 4 000 dolárov za úplne novú jednotku. Samozrejme, ak sa cítite dobrodružne, môžete si vytvoriť svoj vlastný, ktorý vám ušetrí veľa peňazí na úkor času a úsilia.

Najlacnejším spôsobom, ako to urobiť, je kúpiť použitý krb v kamennom obchode alebo v obchode so starožitnosťami vo vašej cenovej kategórii. Dajte pozor na rímsy, pretože tieto môžu stáť dosť veľa, aj keď je zvyšok krbu lacný. Môžete tiež vyhľadať vyradené komíny, ktoré sa často nachádzajú na okraji ciest a chodníkov, len si ich najskôr nechajte skontrolovať odborníkom, aby ste sa ubezpečili, že sú bezpečné.

Vylepšenie krbu pre domácich majstrov: Čo budete potrebovať?

Pri premene krbu existuje niekoľko nástrojov, ktoré budete potrebovať, napríklad brúsny papier, tmel, ľanový olej, handru a štetec. Najdôležitejším nástrojom zo všetkých je vyhľadávač čapov. Toto šikovné zariadenie vám pomôže nájsť drevené kolíky za existujúcim krbom. Funguje to tak, že sa vysiela elektronický impulz, ktorý zasahuje rôzne objekty za stenou a odráža sa späť k zariadeniu. Nástrojom pomaly pohybujete po ploche a bude vám hovoriť, koľko čapov je prítomných. Potom môžete použiť nechty z vašej novej rímsy ako nechty a zaistiť ich tak na danom mieste.

Medzi ďalšie položky, ktoré môžete potrebovať, patria tehly, malta, hladidlo, vedro, metla a lopatka. Posledná vec, ktorú budete potrebovať, je lepidlo na drevo. Funguje to tak, že sa rôzne kúsky dreva spoja, aby sa stali pevnejšie a odolnejšie. Tmelom môžete naniesť lepidlo na drevo na rôzne časti, na ktorých pracujete.

DIY vylepšenie krbu: Pokyny krok za krokom

Zmerajte svoj súčasný krb: Zložte maliarsku pásku a potom zmerajte šírku a hĺbku otvoru krbu. Ďalej zmerajte dĺžku a výšku rámu, ktorý obieha okolo vášho otvoru krbu.

Odstráňte všetko z krbu: Skontrolujte komín a uistite sa, že sa z neho vtáky alebo zvieratá nedostali do svojho domova, pretože by to predstavovalo zdravotné riziko. Mali by ste sa tiež zbaviť všetkých predmetov, ktoré sú v blízkosti krbu alebo v ňom, pretože budete potrebovať priestor na prácu.

Ak pracujete s plynovým krbom, vypnite ho z elektrickej siete. Podobne, ak pracujete s krbom na uhlie alebo drevo, najskôr vyprázdnite všetok obsah. Okamžite zatvorte dymovod pomocou páky alebo rukoväte vpravo od neho.

Odstráňte rám: Začnite odstránením falošných kmeňov, ktoré sa nachádzajú vo vašom krbe, väčšina z nich iba vyskočí, ale niektoré môžu byť pripevnené na mieste klincami, takže na ich uvoľnenie budete musieť použiť páčidlo alebo páčidlo. Teraz vezmite svoj tmelový nôž a prechádzajte ním okolo hranice medzi krbom a dreveným rámom. Stále to prechádzajte pozdĺž celej hranice, kým sa nezačne uvoľňovať. Potom ho môžete postupne vytiahnuť, aby sa lepidlo uvoľnilo. Keď to máte z jedného kusa, vezmite páčku a začnite vytláčať priestor zo steny. Pokračujte v zvedavosti a ťahaní, kým sa vám nepodarí dostať ho neporušený. Ak zistíte, že je stále zaseknutý, votrite svoj tmelový nôž medzi povrch a stenu a pokúste sa uvoľniť zvyšky lepidla. Nezabudnite tiež odstrániť nechty, ktoré držali rám na svojom mieste, pomocou jemného poklepávania pomocou pazúrika.

Skontrolujte stav tehál: Keď ste dostali priestor, pozrite sa na samotné tehly. Mali by ste byť schopní jasne vidieť rozdiel medzi novými, starými a poškodenými tehlami.