ako na to?

Ako si vybrať správne priestory na bývanie alebo prácu?

V dnešnom svete existuje veľa rôznych štýlov obytných priestorov. Sú také, ktoré existujú už celé storočia a tie, ktoré vznikli nedávno. Okrem toho existuje niekoľko moderných dizajnov, ktoré si zatiaľ nenašli svoje miesto v domovoch bežného ľudu. Môžete sa pýtať sami seba: „Čo potrebujem?“ Poďme sa spolu pozrieť na niektoré z týchto otázok a odpovedí!

1) Aký je môj účel?

Prvá otázka je, na čo ho chcete použiť? Napríklad, ak budete bývať v dome bez okien, možno nebudete potrebovať domácu kanceláriu. Ak budete bývať v dome, v ktorom presakuje strecha a mokrá podlaha, potom by bolo možno lepšie, keby bol váš životný priestor teplejší ako chladný. Všetko sú to veľmi odlišné situácie, a preto si vyžadujú rôzne druhy bytových priestorov.

2) Aký veľký priestor potrebujem?

Ak vám neprekáža, že míňate peniaze, pravdepodobne budete mať radi veľa priestoru. Ak by ste však radšej mali mať veci jednoduché, možno je potrebných menej miesta. Takže je tu ďalšia otázka: Máte radšej väčšie alebo menšie izby? Ak ste odpovedali veľkoryso, potom by asi bolo najlepšie postaviť si väčší dom. A ak by ste radšej išli s menšími, potom by snáď lepšie fungoval byt.

3) Aký veľký prístup potrebujem?

Táto otázka sa zaoberá skôr tým, koľko slobody budete mať vo svojom životnom priestore. Chcete mať možnosť prísť a odísť kedykoľvek chcete? Potom by bol možno najlepší byt. Ak dávate prednosť dverám, ktoré sa zamykajú, potom by pre vás možno lepšie fungoval dom. Nech už si vyberiete čokoľvek, kedykoľvek to môžete zmeniť!

4) Ako dlho tu plánujem žiť?

Táto otázka vám môže pomôcť rozhodnúť sa, koľko peňazí chcete minúť na svoj životný priestor. Napríklad, ak potrebujete nocľah iba v noci, môže byť prenájom bytu lacnejší ako kúpa domu. Ale ak chcete trvalý domov pre seba a svoju rodinu, potom by bol najlepší nákup domu.

5) Koľko môžem minúť na nájom alebo dom?

Táto otázka sa môže zdať podobná tej poslednej, ale nie je to tak. Táto otázka sa týka toho, koľko musíte minúť, zatiaľ čo druhá otázka sa týka toho, koľko chcete minúť. Nie je tu žiadna správna alebo nesprávna odpoveď. Buďte k sebe úprimní a všetko by malo fungovať dobre!

Pred rozhodnutím, aký druh životného priestoru je pre vás vhodný, je potrebné popremýšľať iba o niekoľkých veciach. Ako vidíte, je toho viac, ako by ste si možno mysleli. Ale dobrá správa je, že ak budete mať tieto veci na pamäti, nemali by ste mať príliš veľké ťažkosti s hľadaním miesta, ktoré budete nazývať domovom!

Záhradníctvo: Krok za krokom sprievodca po krásnej záhrade

Stále viac ľudí sa venuje záhradníčeniu. Je to skvelý spôsob, ako si oddýchnuť, zašpiniť si ruky a užiť si nádhernú prírode. Niektorí ľudia však nevedia, kde začať, alebo jednoducho nemajú čas. Ak patríte k týmto ľuďom, mali by ste sa vzdelávať v oblasti rýchlorastúcej zeleniny, rýchlo zrejúcich druhov kvetov a jednoducho všeobecných pokynov pre efektívne záhradníctvo. Nasledujúce tipy vám môžu pomôcť pri pestovaní vlastnej zeleniny, bylín a kvetov.

Tip číslo 1: Vyberte správne miesto
Prvá vec, ktorú musíte urobiť ešte pred nákupom akýchkoľvek semien, je zvoliť dobré miesto na vysadenie záhrady. Na vašej záhrade musí byť každý deň dostatočné množstvo slnečného žiarenia. Tiež sa chcete vyhnúť tomu, aby ste svoju záhradu vysádzali na mieste, ktoré ľahko zaplaví, má zlú pôdu alebo je náchylné na sucho.

Ak vám skutočne chýba dostatok miesta, môžete si namiesto výsadby zeleniny a kvetov namiesto záhradných otvorov v zemi vybudovať vyvýšenú záhradu. Záhrady s vyvýšeným záhonom zaberajú menej miesta a ľahšie sa udržiavajú, pretože sa nemusíte obávať vytrhávania buriny v oblasti pod pôdou.