ako na to?

Ako si vyberat rohovú vaňu?

Kaviareň alebo rohová vaňa je typom kúpeľne, ktorá pozostáva z dvoch samostatných miestností spojených spoločnou stenou. Tieto izby môžu mať rôzne funkcie, ako napríklad obývaciu izbu, kuchynský kút, spálňu atď. Zvyčajne obsahujú umývadlo, toaletu a sprchu. Zvyčajne sa tieto typy kúpeľní používajú iba pre slobodné osoby, ale môžu byť veľmi užitočné v kombinácii s inými kúpeľňami, ako sú vonkajšia vírivka alebo sauna.

Pojem „kaviareň“ pochádza z francúzskeho slova café vo význame „miesto, kde sa ľudia zhromažďujú“.

Ako si vyberiem rohovú vaňu?

Pri výbere rohovej vane musíte brať do úvahy veľa faktorov. Musíte vziať do úvahy veľkosť vašej kúpeľne, jej usporiadanie a typ nábytku, s ktorým ju budete používať. Pre rohové vane je k dispozícii niekoľko veľkostí vrátane: štvorcových 24 “, 28”, 30 “a 36”.

24 “štvorcová rohová vaňa – 24” štvorcové rohové vane sú ideálne pre malé priestory a spálne. Sú vhodné aj pre rodiny, pretože do seba dobre zapadajú. Väčšina z nich má vstavanú pohovku alebo kreslo. Niektoré majú dokonca zabudované police na knihy. Ak chcete, aby vaša kúpeľňa vyzerala väčšie, môžete si namiesto toho kúpiť jednu z týchto rohových vaní s krbom!

28 “štvorcová rohová vaňa – 28” štvorcové rohové vane nie sú také malé alebo také veľké. Zvyčajne sú medzi 24 “a 30“ štvorcovými. Tieto rohové vane sa dajú použiť v stredne veľkých kúpeľniach, ale môžu tiež spôsobiť, že menšie kúpeľne budú vyzerať väčšie.

30 “štvorcová rohová vaňa – 30” štvorcové rohové vane sú najväčšou veľkosťou rohovej vane dostupnej na trhu. Aj keď je táto rohová vaňa dosť zriedkavá, je ideálna pre veľké kúpeľne. Môže sa tiež použiť na vytvorenie intímnej atmosféry v malej kúpeľni.

36 “štvorcová rohová vaňa – 36” štvorcová rohová vaňa je najobľúbenejšou veľkosťou rohovej vane na trhu. Ak máte malú kúpeľňu, určite by ste si mali kúpiť jednu z týchto rohových vaní. Väčšina z nich je navrhnutá so vstavanými priestormi na sedenie a skrinkami, kde si môžete odložiť všetko potrebné pre svoju kúpeľňu. Ak máte veľkú kúpeľňu, môžete si jednu z týchto rohových vaní kúpiť ako súčasť základnej výbavy.

Aké sú výhody rohových vaní?

  • Rohové vane majú veľa výhod, medzi ktoré patria:
  • Ušetria miesto, pretože sa hodia do rohu vašej kúpeľne.
  • Väčšina z týchto výrobkov je vyrobená z vysoko kvalitných a odolných materiálov, ako je napríklad sklený porcelán alebo pevné povrchové materiály.
  • Prichádzajú v širokej škále rôznych štýlov a farieb.
  • Väčšina z nich je pre vaše pohodlie vybavená všetkými najnovšími pomôckami. Niektoré majú dokonca masážne trysky a stereofónne systémy!
  • Môžu byť ľahko zabudované do renovácie alebo rozšírenia kúpeľne.
  • Ak chcete, môžete si zaobstarať rohovú vaňu na mieru. Výrobcovia vyrobia akékoľvek veľkosti alebo tvary, ktoré chcete.

Aké sú nevýhody rohových vaní?

Môže byť niekedy ťažké namontovať rohovú vaňu do vašej kúpeľne bez toho, aby ste vykonali nejaké zásadné zmeny. Niektoré z nich musia byť okolo okrajov obkladané alebo možno budete musieť zraziť múr. Pred zakúpením niektorého z týchto výrobkov tiež nezabudnite zmerať priestor, pretože vrátenie alebo výmena nie sú lacné.

Ako nainštalujem rohovú vaňu?

Väčšinu rohových vaní inštalujú do vašej kúpeľne profesionálni inštalatéri. Predtým, ako inštalatér príde k vám domov, zmeria miestnosť a zistí, ako najlepšie zapadne do vašej novej rohovej vane. Odloží šablóny a potom ich prispôsobí podľa presných meraní, ktoré vypracoval. To je zjavne oveľa bezpečnejšie a spoľahlivejšie, ako sa pokúsiť urobiť prácu sami.

Na čo si mám dať pozor pri kúpe rohovej vane?

Pri kúpe rohovej vane by ste si mali dať pozor na niekoľko vecí, napríklad:

Rohové vane majú rôzne tvary a veľkosti, takže je dôležité, aby ste si kúpu svojej kúpeľne premerali. Skontrolujte veľkosť rohov svojej kúpeľne a uistite sa, že sú kompatibilné s rozmermi vane, ktorú chcete kúpiť.

Vyskúšajte a kúpte si rohovú vaňu so zabudovaným sedením. Tieto druhy rohových vaní sú nielen atraktívnejšie, ale aj šetria priestor.

Uistite sa, že materiály, z ktorých je vaňa vyrobená, sú odolné a vysoko kvalitné.

Zaistite, aby montér dokázal do kúpeľne zapadnúť vašu novú rohovú vaňu. Ak nie, možno budete musieť do práce zapojiť niekoho iného, ​​čo vás môže stáť viac peňazí.

Koľko miesta potrebujem na rohovú vaňu?

Do stredne veľkej rohovej vane budete potrebovať obdĺžnikový priestor s rozmermi asi 60 palcov x 36 stôp (5 stôp x 3 stopy). Možno to nebude znieť ako veľa priestoru, ale naozaj to stačí.

Aké hlboké sú tieto rohové vane?

Stredne veľké rohové vane sú zvyčajne medzi 18 “a 30”. Priemerná hĺbka je zvyčajne okolo 24 palcov. Čím hlbšia bude vaňa, tým bude pohodlnejšia.